5 sposobów na oryginalne zapakowanie alkoholu

portaart.pl > Drukarnia  > 5 sposobów na oryginalne zapakowanie alkoholu
5 Sposobów Na Oryginalne Zapakowanie Alkoholu zdjęcie nr 1

5 sposobów na oryginalne zapakowanie alkoholu

Alkohol to świetny pomysł na prezent. Czy będzie on podarowany z okazji urodzin, świąt, a może w prezencie dla młodej pary z okazji ich zaślubin — z pewnością ucieszy obdarowywane osoby. Pamiętajmy, aby wybrać trunek dopasowany do gustu znajomego, któremu chcemy go sprezentować. Kiedy już wybierzemy odpowiedni alkohol, często pojawia się problem – jak go zapakować? Postawić na klasyczną papierową torbę? Drewniane opakowanie na alkohol? A może zapakować go nieco inaczej, ciekawiej? Oto 5 sposobów na oryginalne zapakowanie alkoholu na prezent, które sprawią, że nie tylko alkohol będzie cieszył obdarowywaną osobę, ale już samo opakowanie sprawi, że na jej twarzy pojawi się uśmiech.

Pakowanie alkoholu na prezent

Jeśli alkohol zamierzamy podarować komuś z okazji urodzin, ciekawym pomysłem może być owinięcie butelki z trunkiem w gazetę lub też kartki z kalendarza wyprodukowanym w roku, w którym urodził się solenizant. Takie oryginalne gazety znajdziemy na portalach aukcyjnych. Możemy je również odszukać w archiwach, dostępnych w internecie i wydrukować samemu. Możemy również sami zaprojektować kartki z kalendarza bądź stronę z gazety, aby jeszcze bardziej spersonalizować prezent. Do tego wystarczy najprostszy program graficzny. W tym przypadku możemy również skorzystać z darmowych edytorów internetowych, które pozwolą nam za darmo zaprojektować właśnie taki szablon. Owinięty trunek dobrze będzie dodatkowo zapakować w ozdobny kartonik, który będzie nawiązywał do urodzin solenizanta. 

Innym pomysłem będzie prezent dwa w jednym, którego każdą część można wykorzystać następnie osobno. Kup ozdobną chustę czy szalki i owiń nią butelkę z alkoholem. Osoba, która otrzyma od ciebie taki prezent, będzie mogła później wykorzystać otrzymany materiał do noszenia na głowę czy szyi. Będzie mogła go wykorzystać również w inny sposób, w zależności od jej preferencji i pomysłów. Taki ozdobny alkohol na prezent z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wysokoprocentowych trunków.

Jak ciekawie zapakować alkohol na prezent?

Na święta lub urodziny możesz pokusić się o zapakowanie butelki alkoholu na prezent  w bardziej zabawny, a zarazem nietypowy sposób. Zmień jego kształt! Co prawda nie można tego zrobić z samą butelką, jednak już inaczej będzie z jego dodatkowym opakowaniem. Zamiast klasycznej tuby czy prostokątnego kartonika, możesz wymyślić nietypowy kształt, który skleisz z tektury. Wszystko po to, aby obdarowywana osoba nie wiedziała, co tak naprawdę otrzyma. Może to być kształt rakiety tenisowej, patelni lub jakiś całkowicie abstrakcyjny — wszystko zależy od twojej wyobraźni i pomysłu. Po wykonaniu takiego opakowania na alkohol dobrze owinąć go dodatkowo papierem do pakowania i przymocować ozdobną wstążkę czy kokardkę, aby zwieńczyć swoje dzieło.

W przypadku prezentu na ślub sprawmy, aby nasza butelka z alkoholem była jak najbardziej spersonalizowana i dopasowana do młodej pary, która zaprosiła nas na swój wyjątkowy dzień. Stwórzmy personalizowaną etykietę, która będzie nawiązywać do państwa młodych. Mogą to być ich imiona, zabawną grafiką lub ich zdjęcie. Jeśli nie mamy odpowiednich zdolności, aby przygotować coś takiego samemu – poprośmy o pomoc grafika. Gotową etykietę naklej na butelkę z alkoholem, a następnie włóż ją do ozdobnego kartonika na wino.

Drewniane opakowanie na alkohol

Jeśli chcemy jednak pozostać przy bardziej tradycyjnej formie opakowań, ale dodać jej szczyptę oryginalności – postawmy na drewniane opakowań na alkohol z ozdobnym wycięciem na wieczku. Dobrą opcją będzie także ozdobny karton na wino ze spersonalizowanym nadrukiem. Taki indywidualny nadruk, dopasowany do okazji oraz osoby, której chcemy podarować alkohol z pewnością sprawi, że nasz pozornie prosty i klasyczny prezent, zostanie zapamiętany na długo.