Czy puzzle są zarezerwowane tylko dla dzieci?

portaart.pl > Drukarnia  > Czy puzzle są zarezerwowane tylko dla dzieci?
Puzzle Na Prezent Nie Tylko Dla Dziecka - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Czy puzzle są zarezerwowane tylko dla dzieci?

Puzzle – komu z nas nie kojarzą się z dzieciństwem? Przywołują miłe, beztroskie wspomnienia i wyjątkowe chwile spędzone na zabawie. Jednak wraz z upływem czasu miłość do puzzli wcale nie przemija! W dorosłym życiu równie chętnie sięgamy po tę formę rozrywki, wybierając coraz to trudniejsze do ułożenia zestawy. Puzzle nie są więc zarezerwowane tylko dla dzieci. A co więcej – mogą stanowić piękną pamiątkę, niepowtarzalny prezent, a nawet…niebanalny gadżet firmowy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do artykułu.

Puzzle dla dzieci? Nie tylko!

Choć puzzle zazwyczaj kojarzą się z zabawką dla dzieci, to ich rola jest zdecydowanie, zdecydowanie większa. Oczywiście milusińscy uwielbiają składanie puzzli, jednak z doświadczenia wiemy, że i rodzice bardzo chętnie przyłączają się do tej zabawy! Warto wiedzieć, że puzzle mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój pociech. Układanie puzzli stymuluje pracę mózgu dziecka już od najmłodszych lat. To bardzo dobry trening pamięci i koncentracji, który uczy rozpoznawania kształtów i logicznego myślenia. Puzzle pomagają ćwiczyć też sprawność manualną oraz cierpliwość. To więc nie tylko przednia zabawa, ale i nauka! Wiemy już, że puzzle kochają dzieci i dorośli, ale to nadal nie koniec. Jaką jeszcze funkcję mogą spełniać puzzle?

Puzzle na prezent – to wspaniały pomysł!

Jeśli chcesz obdarować kogoś bliskiego nietuzinkowym, oryginalnym prezentem to postaw na puzzle! Puzzle z własnym zdjęciem, puzzle ze wspólnym zdjęciem, puzzle, na których uwieczniona będzie ważna chwila – oświadczyny, ślub, roczek dziecka, rodzinne Święta Bożego Narodzenia, pierwszy skok ze spadochronem… pomysłów jest mnóstwo! Ważne, aby grafika przedstawiona na puzzlach miała szczególne znaczenie dla obdarowanego. Taka układanka przywoła te cudowne wspomnienia za każdym razem, gdy zacznie ją układać. Fotopuzzle to naprawdę wyjątkowy prezent. Oczywiście taką pamiątkę możemy sprawić również… sami sobie! Warto uwieczniać przepiękne chwile i móc do nich wracać wielokrotnie.

Puzzle reklamowe – drzemie w nich ogromny potencjał!

W dzisiejszych czasach rola puzzli znacznie ewoluowała. Puzzle z nadrukami zaczęły odgrywać całkowicie nową rolę – bardzo dobrze odnalazły się w marketingu. Tak! Coraz więcej organizacji wybiera puzzle reklamowe, jako niebanalny gadżet, dzięki któremu z łatwością zapadają w pamięć klientów, kontrahentów, partnerów.

Układanki firmowe, to stosunkowo nowy, ale bardzo prężnie rozwijający się w marketingu sposób reklamowania konkretnych produktów, promowania idei i budowania wizerunku marki. Breloki, powerbanki, kalendarze, notatniki – oczywiście, także spełniają swoją funkcję, ale ile organizacji ofiarowuje klientom puzzle z własnym logo? To ciekawy, kolorowy gadżet, który przywołując miłe wspomnienia z dzieciństwa, automatycznie wywoła pozytywny odbiór Twojej marki. Podczas układania puzzli utrwali w pamięci promowane logo czy produkty i zawsze będzie przywoływał miłe skojarzenia z Twoją firmą.​ A co ważne – Ta większość osób nie wyrzuca puzzli, a przekazuje je dalej wśród bliskich, przyjaciół i rodziny, co znaczy, że dzięki firmowym układankom dotrzesz do szerszego grona potencjalnych klientów.

Puzzle z nadrukiem – podsumowanie

Obecnie puzzle z nadrukiem produkowane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Puzzle wykonuje się nie tylko z kartonu, ale również z PVC czy drewna. Można nadrukować na nich dowolny obraz, cytat, grafikę, zdjęcie, logo. Co więcej, puzzle można wykonywać w 3D, dzięki czemu są w stanie zaprezentować kontrahentom nawet prototyp nowego produktu. Co równie ważne, farby używane podczas produkcji puzzli są w 100% bezpieczne, dlatego bez najmniejszych obaw mogą być wręczane nawet dla najmłodszych. Rozwijająca zabawka dla dziecka, niepowtarzalna pamiątka, wyjątkowy, personalizowany prezent czy innowacyjny, zapadający w pamięć gadżet reklamowy – która z funkcji puzzli jest Twoją ulubioną?