Czy tapety winylowe i flizelinowe są bezpieczne dla zdrowia?

portaart.pl > Drukarnia  > Czy tapety winylowe i flizelinowe są bezpieczne dla zdrowia?
Czy Tapety Winylowe I Flizelinowe Są Bezpieczne Dla Zdrowia? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Czy tapety winylowe i flizelinowe są bezpieczne dla zdrowia?

Tapety winylowe i flizelinowe cieszą się ogromna popularnością ze względu na mnogość dostępnych wzorów, kolorów, a także łatwość układania na ścianie. Pięknie prezentują się w salonie, sypialni, czy pokoju dziecięcym, ale to nie wszystko. Równie efektownie będą wyglądały w kuchni, czy łazience. Coraz więcej osób zastanawia się jednak czy tapety te są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia? Jak to wygląda w przypadku tapet flizelinowych? W tym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na zadane nam pytania.

Szkodliwość tapet winylowych i flizelinowych — czy jest uzasadniona?

Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa tapet ściennych w naszych domach, informujemy, że tapety flizelinowe, jak i winylowe są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Nie zagrażają one ani życiu, ani zdrowiu, dzięki czemu z powodzeniem mogą być układane na ścianach w niemal każdym pomieszczeniu w domu, biurze, czy lokalu usługowym. Problem pojawia się wówczas, gdy producenci chcą zaoszczędzić na kosztach produkcji, stosując pewnego rodzaju mieszanki. Przykładem tego jest tapeta winylowa z podkładem flizelinowym, czy też tusze o niskiej jakości zawierające szkodliwe substancje dla zdrowia, a które przez wiele firm wykorzystywane są w procesie nakładania druku.

Tapeta winylowa na flizelinie

Flizelina jest wysokiej jakości materiałem wykończeniowym, jednak coraz częściej producenci tapet na ścianę stosują różne sztuczki, które mają na celu ograniczenie kosztów produkcji tego typu produktów. W ten sposób powstały tapety winylowe na flizelinie które, choć przy samym użytkowaniu nie wpływają na jakość naszego życia i zdrowia, to już w przypadku spalania, mieszanka ta wydziela szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który łączy się z krwią i może negatywnie wpływać na niektóre narządy. Te najbardziej narażone to m.inn. ośrodkowy układ nerwowy, układ oddechowy, skóra, czy układ rozrodczy.

Kleje do tapet

Problem mogą również stanowić kleje do klejenia tapet, które same w sobie również mogą stanowić w pewnym stopniu zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby w pełni świadomie i z całą odpowiedzialnością podejść do jego wyboru. Przed zakupem warto nie tylko sprawdzić jego cenę i przeznaczenie, ale także producenta. Po zastosowaniu każdego kleju do tapet należy również pamiętać, aby dobrze przewietrzyć pomieszczenie, w którym była kładziona tapeta na ścianę.

Na co zwrócić uwagę wybierając tapetę winylową i flizelinową?

Każdy wybór tapety na ścianę powinien być traktowany z pełną powagą i nie mamy na myśli wyłącznie jej designu, ale przede wszystkim materiały, z jakich jest ona wykonana. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jej strukturę. Prawdziwą tapetę winylową i flizelinową cechuje twarda i gęsta tekstura. Dlatego jeśli zauważysz, że próbka Twojej tapety jest miękka, łatwo się ugina i można ją szybko uszkodzić, np. po lekkim naciśnięciu paznokciem, to znaczy, że jest ona niskiej jakości.

Gdzie zamawiać wysokiej jakości tapety flizelinowe i winylowe?

Zarówno tapety winylowe, jak i flizelinowe wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o detale zamówisz u producenta tapet Portaart z Poznania. Jesteśmy firmą, która wykonuje tapety na zamówienie według indywidualnego projektu naszych klientów, ale w razie potrzeby możemy również wykonać przykładowy projekt tapety w naszym studiu graficznym.

Gwarantujemy, że każdy zamówiony u nas produkt oferuje najwyższe standardy użytkowe ― jest w pełni bezpieczny. Druk nakładany jest za pomocą ekologicznych tuszy lateksowych, które tworzone są na bazie wody. W przeciwieństwie do tuszy solwentowych, wykorzystywanych przez konkurencyjne firmy nie są one łatwopalne i nie zawierają szkodliwych substancji.