Czy tapety winylowe i flizelinowe są bezpieczne dla zdrowia?

portaart.pl > Drukarnia  > Czy tapety winylowe i flizelinowe są bezpieczne dla zdrowia?
Czy Tapety Winylowe I Flizelinowe Są Bezpieczne Dla Zdrowia? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Czy tapety winylowe i flizelinowe są bezpieczne dla zdrowia?

Tapety winylowe i flizelinowe cieszą się ogromna popularnością ze względu na mnogość dostępnych wzorów, kolorów, a także łatwość układania na ścianie. Pięknie prezentują się w salonie, sypialni, czy pokoju dziecięcym, ale to nie wszystko. Równie efektownie będą wyglądały w kuchni, czy łazience. Coraz więcej osób zastanawia się jednak czy tapety te są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia? Jak to wygląda w przypadku tapet flizelinowych? W tym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na zadane nam pytania.

Szkodliwość tapet winylowych i flizelinowych — czy jest uzasadniona?

>Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa tapet ściennych w naszych domach, informujemy, że tapety flizelinowe, jak i winylowe są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Nie zagrażają one ani życiu, ani zdrowiu, dzięki czemu z powodzeniem mogą być układane na ścianach w niemal każdym pomieszczeniu w domu, biurze, czy lokalu usługowym. Problem pojawia się wówczas, gdy producenci chcą zaoszczędzić na kosztach produkcji, stosując pewnego rodzaju mieszanki. Przykładem tego jest tapeta winylowa z podkładem flizelinowym, czy też tusze o niskiej jakości zawierające szkodliwe substancje dla zdrowia, a które przez wiele firm wykorzystywane są w procesie nakładania druku.

Tapeta winylowa na flizelinie

>Flizelina jest wysokiej jakości materiałem wykończeniowym, jednak coraz częściej producenci tapet na ścianę stosują różne sztuczki, które mają na celu ograniczenie kosztów produkcji tego typu produktów. W ten sposób powstały tapety winylowe na flizelinie które, choć przy samym użytkowaniu nie wpływają na jakość naszego życia i zdrowia, to już w przypadku spalania, mieszanka ta wydziela szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który łączy się z krwią i może negatywnie wpływać na niektóre narządy. Te najbardziej narażone to m.inn. ośrodkowy układ nerwowy, układ oddechowy, skóra, czy układ rozrodczy.

Kleje do tapet

>Problem mogą również stanowić kleje do klejenia tapet, które same w sobie również mogą stanowić w pewnym stopniu zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby w pełni świadomie i z całą odpowiedzialnością podejść do jego wyboru. Przed zakupem warto nie tylko sprawdzić jego cenę i przeznaczenie, ale także producenta. Po zastosowaniu każdego kleju do tapet należy również pamiętać, aby dobrze przewietrzyć pomieszczenie, w którym była kładziona tapeta na ścianę.

Na co zwrócić uwagę wybierając tapetę winylową i flizelinową?

>Każdy wybór tapety na ścianę powinien być traktowany z pełną powagą i nie mamy na myśli wyłącznie jej designu, ale przede wszystkim materiały, z jakich jest ona wykonana. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jej strukturę. Prawdziwą tapetę winylową i flizelinową cechuje twarda i gęsta tekstura. Dlatego jeśli zauważysz, że próbka Twojej tapety jest miękka, łatwo się ugina i można ją szybko uszkodzić, np. po lekkim naciśnięciu paznokciem, to znaczy, że jest ona niskiej jakości.

Gdzie zamawiać wysokiej jakości tapety flizelinowe i winylowe?

>Zarówno tapety winylowe, jak i flizelinowe wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o detale zamówisz u producenta tapet Portaart z Poznania. Jesteśmy firmą, która wykonuje tapety na zamówienie według indywidualnego projektu naszych klientów, ale w razie potrzeby możemy również wykonać przykładowy projekt tapety w naszym studiu graficznym.

>Gwarantujemy, że każdy zamówiony u nas produkt oferuje najwyższe standardy użytkowe ― jest w pełni bezpieczny. Druk nakładany jest za pomocą ekologicznych tuszy lateksowych, które tworzone są na bazie wody. W przeciwieństwie do tuszy solwentowych, wykorzystywanych przez konkurencyjne firmy nie są one łatwopalne i nie zawierają szkodliwych substancji.