Do czego przydają się kartony ozdobne?

portaart.pl > Drukarnia  > Do czego przydają się kartony ozdobne?
Ozdobne Kartony - Czy Warto I Co Z Nimi Zrobić? zdjęcie nr 1

Do czego przydają się kartony ozdobne?

Kartony często kojarzą nam się z jednorazowymi pojemnikami używanymi najczęściej do wysyłki lub przeprowadzki. Choć zabezpieczanie rzeczy przed uszkodzeniem w transporcie jest niewątpliwie ich największą zaletą, to służa one także w innych celach. W poniższym artykule przybliżymy temat zastosowania kartonów ozdobnych oraz ich drugiego życia.

Ozdobne opakowania produktowe

Kartony ozdobne pełnią bardzo ważną rolę w marketingu. Badania konsumenckie wykazały, że około 80% amerykanów jest w stanie kupić ten sam produkt w droższej wersji, jeśli jest ładnie opakowany. Potwierdza to założenie, że kupuje się wzrokiem, a oczy są czynnikiem determinującym podjęcie decyzji. Niektóre produkty na półkach nie są oryginalnie zapakowane w kartony ozdobne, a umieszcza się je w nich dopiero przy kasie podczas sprzedaży. Dla kinomaniaków pamiętną sceną jest pakowanie na prezent naszyjnika w filmie “To właśnie miłość” przez Rowana Atkinsona. Choć w tym konkretnym przypadku klientowi zależało na czasie, a pakowanie było przerysowane, to przy zwykłych zakupach ma również istotną rolę.

Klient dostając ładnie opakowany produkt ma wrażenie, że dostał coś gratis. Już samo patrzenie, jak ktoś z dbałością traktuje rzecz przez nas kupioną sprawia, że jego wartość w naszych oczach rośnie. Jesteśmy bardziej zadowoleni po zakupach i chętniej – świadomie lub nie – polecimy sklep naszym znajomym. Dlaczego możemy to zrobić nieświadomie? Ładne pudełko ma większe szanse na pozostanie w naszym domu i kuszenie odwiedzających logiem firmy lub samym produktem. Dlatego kartony ozdobne są całkiem opłacalną inwestycją dla firm.

Pakowanie prezentów

Kartony ozdobne pozwalają uniknąć całego zamieszania związanego z pakowaniem prezentów. Na większość okazji sam karton ozdobny jest wystarczającą formą prezentową, czasem można dodać do niego wstążkę lub kokardkę, by jeszcze uwydatnić ten efekt. Jeśli mamy do czynienia z okazją, w której chcemy ukryć zawartość, a karton ozdobny mocno ją sugeruje musimy się nieco bardziej wysilić. Takimi okazjami są chociażby: boże narodzenie i urodziny dziecka. Kartony ozdobne ułatwiają nam pracę nawet i tutaj. Zgrabne, geometryczne i równomierne kształty kartonu dużo łatwiej opakować niż nieforemną zawartość. W przypadku, gdy jednak zapomnimy lub nie zdążymy opakować kartonu ozdobnego – nie będzie tragedii. Pozwala to uniknąć katastrof i zawodu naszych bliskich.

Drugie życie kartonów ozdobnych

Urządzenie pokoju bywa problematyczne, szczególnie dla męskiej części populacji. O ile bałaganu w szufladach, komodach i szafach na pierwszy rzut oka nie widać, to nieułożone regały potrafią porazić co bardziej wrażliwych odwiedzających. Warto w tym przypadku dać posiadanym kartonom ozdobnym drugie życie. Czasem nawet warto kupić je specjalnie w tym celu. Choć początkowo nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania, ponieważ karton kojarzył mi się raczej z tanim i mało widowiskowym materiałem, to teraz nie wyobrażam sobie przechowywać rzeczy na regale w inny sposób. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Po pierwsze zwiększa możliwości magazynowe naszego regału. Jest to szczególnie widoczne przy małych przedmiotach, do kartonu można ich włożyć znacznie więcej niż da się luźno ułożyć w stercie na regale. Po drugie takie przedmioty się nie kurzą, nie trzeba ich regularnie czyścić. Kolejną zaletą jest możliwość szybkiego spakowania na wypadek przeprowadzki. Ostatnie o czym warto wspomnieć, to wbrew pozorom w kartonach jest łatwiej znaleźć rzeczy, których szukamy. Szczególnie gdy do pakowania w kartony używamy jakiegoś systemu. Choć na regale posiadam zarówno kartony klapowe, jak i z osobnym przykryciem, to zdecydowanie bardziej polecam te zamykane przykrywką. Kartony klapowe są bardziej wrażliwe na wypchanie po brzegi i po jakimś czasie klapy mogą zacząć sterczeć.