Druk na folii – jego możliwości i zalety

portaart.pl > Drukarnia  > Druk na folii – jego możliwości i zalety
Poznaj Możliwości I Zalety Druku Na Folii zdjęcie nr 1

Druk na folii – jego możliwości i zalety

Druk na folii to doskonały sposób na wypromowanie własnej marki, pozyskanie nowych kontrahentów oraz budowanie wzajemnej relacji z klientem. Są doskonałym nośnikiem informacji jeśli chodzi o witryny sklepowe, stoiska targowe, czy służbowe auta. Ich niewątpliwą zaletą jest wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, również te związane z czynnikami zewnętrznymi. Sprawdź jakie gadżety reklamowe można uzyskać z wykorzystaniem druku na folii i jak je wykorzystać w działaniach marketingowych firmy.

Druk na folii – ponadczasowy sposób na reklamę

Szyby, podłogi, ściany, produkty – naklejkami foliowymi można oklejać rozmaite powierzchnie, a możliwości kreowania tej formy reklamy jest naprawdę sporo. Dlatego też cieszą się one ogromną popularnością zarówno wśród małych lokalnych firm, jak i dużych zagranicznych przedsiębiorstw. Spoglądając, chociażby na krajobraz Poznania, warto zwrócić uwagę, że dzisiejszy druk na folii. Wykonywany przez nowoczesne wielkoformatowe drukarnie, jak np. PortaArt zdecydowanie różni się od tego, który mogliśmy doświadczać jeszcze kilka lat temu. Mnogość dostępnych materiałów i technik druku sprawia, że współcześni klienci mają do wyboru nieograniczone możliwości projektowe i kolorystyczne.

Foliowe gadżety reklamowe

Dobrze przemyślana strategia marketingowa pozwala wzbić się na wyżyny sukcesu. Jednym z rozwiązań, na które może pozwolić sobie każda, nawet najmniejsza lokalna firma są gadżety reklamowe. Te drukowane na folii są zdecydowanie tańsze od innych, bardziej złożonych projektów. Foliowe naklejki, standy, banery stanowią bardzo skuteczny sposób na rozreklamowanie firmy, usług czy produktów. Reklamy widoczne na szybach witryn sklepowych, pojazdów służbowych, a nawet podłogach przedstawiających logo firmy lub inną ciekawą grafikę na dłużej zapadają w pamięć i sprawiają, że klienci chętniej powracają do takiego miejsca.

Rodzaj podkładu foliowego w druku

Wydawać by się mogło, że druk na folii to proste działanie, w którym brak możliwości i różnorodności. Niestety, nic bardziej mylnego. Wśród proponowanych opcji znajduje się wiele rodzajów folii do wyboru, a także możliwość zadruku na jej wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Na każdą z nich można nanieść logo firmy, dowolny tekst oraz grafikę. Można zdecydować się na druk na folii:

 • Monomerowej – wersja matowa lub połysk, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz;
 • Polimerowej o przedłużonej żywotności – w wersjach połysk/mat, idealna na powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne;
 • Bannerowej – na powierzchnie elastyczne, niezależnie od warunków;
 • Wylewanej – błyszcząca, dostępna w pełnej gamie kolorów, idealna do oklejania pojazdów
 • Adhezyjnej – na powierzchnie czyste i gładkie, zastosowanie bez użycia kleju,
 • Translucentnej – materiał półprzezroczysty, idealny do reklam świetlnych;
 • One way vision – specjalistyczna do szyb z przepuszczalnością światła 50%;
 • Specjalnej – folie fluorescencyjne, odblaskowe, dekoracyjne, etc.

Zalety drukowania na folii

Drukowanie foliowych gadżetów reklamowych może wydawać się czymś zwyczajnym. Warto jednak podkreślić, że w porównaniu z innymi formami zadruku ma on do zaoferowania wiele walorów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego podkładu. W każdym przypadku rodzaj materiału reklamowego należy dopasować do odpowiednich działań marketingowych oraz przestrzeni, w której będzie użytkowany. Do najważniejszych zalet druku na folii należą:

 • nieograniczone możliwości projektowe
 • fotograficzna jakość
 • możliwość stosowania dowolnego formatu
 • łatwość dopasowania do wymogów powierzchniowych
 • możliwość stosowania w kampaniach okresowych – krótko i długo terminowych
 • doskonała trwałość
 • niska waga
 • łatwość montażu.

PortaArt – druk na folii Poznań

PortaArt to sprawdzony i doświadczony producent banerów reklamowych, opakowań kartonowych oraz gier planszowych. W ofercie naszej drukarni znajduje się druk na folii, który realizujemy w oparciu o najwyższe standardy drukarskie oraz przy wykorzystaniu nowoczesnego zaplecza maszynowego. Jesteśmy stanie zaproponować najbardziej efektowne, trwałe i praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o wielkoformatowy druk na folii. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, w celu omówienia szczegółów.