Druk na skórze – trwały, elastyczny i modny

portaart.pl > Drukarnia  > Druk na skórze – trwały, elastyczny i modny
Druk Na Skórze - Trwały, Elastyczny I Modny zdjęcie nr 1

Druk na skórze – trwały, elastyczny i modny

Wielobarwne nadruki bardzo często kojarzą się wyłącznie z odzieżą. Nic bardziej mylnego. Współczesny rynek poligraficzny oferuje szeroki wariant zastosowań druku na różnego rodzaju podłożach – drewnie, szkle, metalu, oraz skórze. Szczególną popularnością nie tylko wśród marek odzieżowych, ale również innych przedsiębiorstw cieszy się druk na skórze. W jaki sposób on powstaje? Jakie techniki druku są do tego wykorzystywane? I jakie są tego efekty? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Druk na skórze – podstawowe informacje

Skóra to jeden z najszlachetniejszych materiałów dostępnych na rynku. Ceniona jest nie tylko za swoje właściwości termiczne i wysoką wytrzymałość, ale przede wszystkim estetyczny wygląd. Już od wielu tysiącleci wykorzystywana była do produkcji odzieży, obuwia oraz mebli. Obecnie zaawansowana technologia zadruku i doskonałej jakości atramenty pozwalają na indywidualne kreowanie produktów na skórzanym podłożu. Dzięki temu materiał ten został wprowadzony w kolorowy i personalizowany świat XXI wieku.

Techniki druku na skórze

Profesjonalny druk na skórze można wykonać wyłącznie przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jednym z nich jest ploter, wykorzystujący metodę druku UV. Współczesna technologia takiego druku trwale łączy atrament ze skórą, przyjmując jej naturalną teksturę i trwałość. Dodatkowo zastosowanie odpowiedniej dawki promieniowania pozwala zachować wszystkie idealnie widoczne szczegóły przez bardzo długi czas. Dzięki temu grafika nie pęka i nie łuszczy się. Ogromnym atutem jest również możliwość eksperymentowania z kolorami, grafiką, tekstem, czy firmowym oznaczeniem.

Oto najważniejsze zalety druku UV na skórzanym podłożu:

  • druk na skórze jest całkowicie bezpieczny
  • nałożona grafika nie pęka i nie łuszczy – jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie
  • nadruki przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd, w tym intensywność kolorów
  • możliwość wykonania nadruku na skórze naturalnej oraz materiałach skóropodobnych np. ekoskóra

Drukowanie na skórze – czy to dobry pomysł na reklamę?

Druk na skórze stanowi doskonałą formę reklamy nie tylko w branżach odzieżowych, ale również wielu innych. Ekskluzywny materiał, jakim jest naturalna skóra z efektownym zwracającym uwagę nadrukiem, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom i sprawi, że firma zostanie zapamiętana na dłużej.

Warto jednak pamiętać, że druk na skórze powinien być wykonany w sposób profesjonalny, a jego jakość zachwycać. Dlatego w tym przypadku warto skorzystać z usług doświadczonej i sprawdzonej drukarni. Jedną z nich jest z pewnością drukarnia PortaArt z Poznania. Nasza wiedza połączona z najnowocześniejszymi technologiami, gwarantuje najlepsze efekty.

Zastosowanie druku na skórze 

Druk na skórze z pewnością przyciąga uwagę i nie daje o sobie zapomnieć. Połączenie wysokiej jakości materiału z efektownym nadrukiem to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o branżę obuwniczą, odzieżową, czy galanteryjną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na tego typu ruch. Zobacz, jak można efektywnie wykorzystać kolorowy nadruk na skórze.

Branża obuwnicza

Buty – można by o nich mówić długo. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że powinny być one nie tylko wygodne, ale pasować również stylem do osobowości użytkownika. W związku z tym można nie tylko zamówić buty z indywidualną grafiką, ale również personalizowanym napisem – zarówno dla dużych, jak i małych.

Branża odzieżowa

Pamiętasz kultową kurtkę skórzaną ramoneskę? Dziś model ten powraca na salony, w całkiem nowej, ulepszonej wersji, czyli z kolorowym nadrukiem. Można tutaj eksperymentować na wiele różnych sposobów – umieścić grafikę na całej powierzchni kurtki, na plecach, rękawach, lub z przodu.

Branża galanteryjna

Branża galanteryjna to jedna z tych, gdzie nadruk na skórze odgrywa szczególną rolę. Dlaczego? Ponieważ wiele kobiet lubi się wyróżniać z tłumu. W tym celu poszukują unikatowych modeli torebek, a już z pewnością nie chciałyby się pokazać w torebce z poprzedniego sezonu. Druk na skórze daje możliwość stworzenia spersonalizowanej torebki z nadrukiem według najnowszych, aktualnie panujących trendów.

Istnieje również wiele innych branż, które wykorzystują w swojej działalności nadruki na skórze. Można by tutaj wspomnieć chociażby o branży meblarskiej, a także sklepach z upominkami i pamiątkami.