Druk na tworzywie sztucznym – dlaczego warto?

portaart.pl > Drukarnia  > Druk na tworzywie sztucznym – dlaczego warto?
Druk Na Tworzywie Sztucznym - Dlaczego Warto? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Druk na tworzywie sztucznym – dlaczego warto?

Wokół tworzywa sztucznego trwają kontrowersje, głównie z ekologicznego punktu widzenia. Jednak wiele z nich da się przetworzyć i ponownie wykorzystać. Do tego, np. druk na folii, plexi czy PVC cechuje duża wytrzymałość, ale także plastyczność, która pozwala z materiału stworzyć praktycznie każdy gadżet czy materiał reklamowy. Dlaczego warto skorzystać z możliwości tworzyw sztucznych, jakie oferują drukarnie?

Druk na PVC – całe spektrum możliwości

Druk na płycie PCV (PVC) utrwala się promieniami UV. Dlatego powstałe w ten sposób nadruki są wytrzymałe na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. PVC polubiła przede wszystkim branża reklamowa. Samo przygotowanie produktów z jego dodatkiem przebiega niezwykle sprawnie, bo utwardzany tusz bardzo szybko schnie. Ponadto płytka PVC może być zadrukowana dwustronnie i to w dowolny motyw, napis czy logo, w każdym kolorze. Druk reklamowy na PCV wykorzystywany jest do tworzenia tablic informacyjnych, banerów i szyldów. Z jego pomocą można też stworzyć nowoczesne, przezroczyste wizytówki czy plakaty. Po wykonaniu druku UV na PCV dany element można dalej obrabiać, np. poddać frezowaniu. Warto mieć na uwadze takie niecodzienne rozwiązania, ponieważ coraz trudniej dotrzeć do klienta, który, zdaje się, widział już wszystko.

Co jeszcze wyróżnia wydruk na PCV? W domach może posłużyć za dekorację, ponieważ technologia UV pozwala utrwalić żywe i intensywne kolory. Takie obrazy można przykleić lub zawiesić za pomocą wkrętów. Ponadto standy i ekspozytory z logo firmy, oprócz kartonu, można także zamówić z PCV. Łatwo się je montuje i są trwałe. Nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na promienie słoneczne — pod ich wpływem nadruk na płycie PCV nie odbarwia się i nie złuszcza.

Druk na plexi – reklama, dekoracje i tabliczki informacyjne

Szkło akrylowe ma wiele zastosowań. Ostatnio wzrost jego znaczenia spowodowała konieczność utrzymywania dystansu społecznego w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID—19. Dlatego teraz można spotkać kasy w sklepach czy okienka w urzędzie osłonięte właśnie tym tworzywem. Jednak nadruk na plexi przy pomocy UV był już wcześniej wykorzystywany w marketingu, papiernictwie czy handlu. Głównie za sprawą swojej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i temperaturę czy wilgoć, ale także za swoją elastyczność i lekkość.

Druk na plexi w Poznaniu można zaobserwować pod postacią stoisk targowych, tabliczek reklamowych czy nawet elementów dekoracyjnych w domach i ogrodach. Często chroni ściany w kuchni przed zabrudzeniem w okolicy kuchenki, chociaż jest także używana jako część nowoczesnych dekoracji, a nawet mebli. Tworzywo to łatwo się barwi, jednak jest uwielbiane za swoją przezroczystość, co nadaje wykonanemu z niej produktu nowoczesny wydźwięk. W dodatku, w odróżnienia od szkła — nie tłucze się, więc dużo łatwiej np. półki sklepowe z plexi przechowywać i utrzymywać w nienagannym stanie.

Druk na folii solwentowej – na witrynę sklepową i do domu

Folia na szyby sklepowe jest niezastąpiona pod wieloma względami. Przede wszystkim umożliwia budować wizerunek marki. Duża szyba na drzwiach wejściowych bądź witryna to idealna przestrzeń reklamowa. Umieszczone na niej logo marki na pewno będzie rzucać się w oczy klientom oraz przechodniom. Ponadto druk na folii pozwala na umieszczenie na niej dowolnej grafiki, która będzie pasowała tematycznie do prowadzonej działalności. Folia solwentowa to jednak nie tylko sklepowe szyby. Można za jej pomocą stworzyć naklejki — zarówno te reklamowe, jak i dekoracyjne, do lokali użytkowych oraz gospodarstw domowych.

Druk na folii w Poznaniu to także możliwość oklejenia swojego samochodu czy stoisk na targach.

Szerokie spektrum zastosowania tego tworzywa wynika z użytych atramentów, które bazują na organicznych rozpuszczalnikach. Cechuje je wyjątkowa odporność na warunki atmosferyczne — wahania temperatur, wilgoć i silne promieniowanie słoneczne. Z kolei w wersji eko, o łagodniejszym składzie, druk solwentowy spisuje się bezbłędnie do dekoracji wnętrz.