Druk UV stosowany w aranżacji wnętrz

portaart.pl > Drukarnia  > Druk UV stosowany w aranżacji wnętrz
Druk Uv W Aranżacji Wnętrz zdjęcie nr 1

Druk UV stosowany w aranżacji wnętrz

Druk UV to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych cyfrowych metod nadruku. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywana przez wszystkie znane i renomowane drukarnie. Szyldy, banery, listwy cenowe, plakaty, case’y do telefonów, artykuły biurowe – to tylko niektóre z przykładów, gdzie stosowany jest druk UV. W wielu przypadkach jest on także doskonałym sposobem na upiększenie własnych czterech kątów. Sprawdź, jakie elementy dekoracyjne wnętrza można stworzyć przy pomocy druku UV i jak zaaranżować nimi wnętrze.

Co to jest druk UV?

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, na wstępie dobrze jest wyjaśnić znaczenie pojęcia druk UV. Jak już wspomnieliśmy, jest to innowacyjna metoda nadruku stosowana przez duże, renomowane drukarnie. Do prawidłowego wykonania nadruku UV wykorzystuje się specjalistyczne tusze zwane polimerowymi oraz lampę LED do ich utwardzenia.

Fenomen druku UV polega na tym, że w przeciwieństwie do innych technik druku, ten nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, w postaci specjalnego laminatu ochronnego, czy lakieru. Produkt wychodzący spod rąk drukarni jest gotowy do montażu, bez obaw o jego uszkodzenie, czy zniszczenie. Ogromnym atutem cyfrowego druku UV jest jego szerokie zastosowanie – od branży przemysłowej i biznesowej, po efektowne dekoracje wnętrz. Wiele drukarni oferuje usługi na mniej oczywistych materiałach, takich jak plexi, płyty MDF, czy okleina. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej zakładce druk UV.

Druk UV w aranżacji wnętrz – przykłady zastosowań

Wiele osób marzy o oryginalnym wystroju mieszkania, jednak niski budżet lub niewielka przestrzeń wnętrza mogą stanowić przeszkodę, wydawać by się mogło nie do pokonania. Dziś jednak nowoczesne metody nadruku UV pozwalają zaaranżować wnętrze nie tylko tanim kosztem, ale przy tym nie ograniczając wolnej przestrzeni i swobody mieszkańców. Stwarza on bowiem nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych.

Możliwość druku UV na niemal każdym materiale sprawia, że znajdzie on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak w salon, sypialnia, kuchnia oraz łazienka. Jest także doskonałym rozwiązaniem aranżacyjnym stosowanym w prywatnych gabinetach, biurach, czy salonach kosmetycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o oryginalnych tapetach, fototapetach, tematycznych płytkach i kafelkach, nietuzinkowych frontach mebli, czy kabinach prysznicowych z efektownym motywem. Wszystko to można wykreować za pomocą druku UV. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również tworzenie własnych obrazów, które będą odzwierciedlać charakter mieszkańców, ich hobby, czy światopogląd.

Druk UV w aranżacji wnętrz – czy to się opłaca?

Jak widać, możliwości dekorowania wnętrz przy użyciu druku UV jest naprawdę sporo. Czy jednak jest to rozwiązanie opłacalne dla użytkownika? Według nas tak. Możliwość stworzenia unikatowych dekoracji według własnego autorskiego projektu i to bez konieczności dużego nakładu finansowego z pewnością jest doskonałą opcją. Co ważne produkty realizowane przez znane i renomowane drukarnie, jak PortaArt gwarantują wysoką jakość i odporność na uszkodzenia i zniszczenia, bez konieczności pokrywania ich dodatkowym zabezpieczeniem.

Jakie zalety ma druk UV?

Jeśli nadal wahasz się, czy druk UV to dobre rozwiązanie do Twojego wnętrza, to w skrócie przedstawimy kilka jego zalet. Do najważniejszych z nich należą:

  • czytelność – projekty realizowane przez drukarnię PortaArt charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz mocno nasyconymi kolorami;
  • oryginalność – zamawiając fronty meblowe lub płytki kuchenne z indywidualnie zaprojektowanym wzorem, można mieć pewność, że będzie to wystrój jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny;
  • wysoki poziom zaawansowania – nasza drukarnia dysponuje profesjonalnym parkiem maszynowym oraz zapleczem graficznym, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać każdy, nawet najbardziej złożony projekt.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do wyboru dekoracji wnętrz wykonywanych przy użyciu innowacyjnej metody cyfrowego druku UV. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Kontaktować się można telefonicznie, dzwoniąc pod numer +48 607 515 870 lub mailowo: studio@portaart.pl. Serdecznie zapraszamy!