Druk wielkoformatowy i jego funkcja w reklamie outdoor oraz indoor

portaart.pl > Drukarnia  > Druk wielkoformatowy i jego funkcja w reklamie outdoor oraz indoor
Druk Wielkoformatowy I Jego Funkcja W Reklamie Outdoor Oraz Indoor - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Druk wielkoformatowy i jego funkcja w reklamie outdoor oraz indoor

Reklama outdoor oraz indoor odgrywa bardzo ważną rolę w strategiach marketingowych wielu firm. Jest doskonałym źródłem promocji nie tylko samej marki, ale także oferowanych usług, czy produktów. Z tego typu reklamami wiąże się pojęcie druk wielkoformatowy, który umożliwia indywidualny dobór wymiarów reklamy do możliwości przestrzennych miejsca, w którym zostanie umieszczona, rozdzielczości i   różnych formatów. Jak dokonać słusznego wyboru? Która reklama — wewnętrzna, czy zewnętrzna będzie bardziej skuteczna?

Druk wielkoformatowy w strategii marketingowej firm

Każda strategia marketingowa firmy opiera się na dobrym przekazie reklamowym. Dlatego jeśli chcemy, aby kampania naszej marki była sprawnie przeprowadzona, nie możemy zapomnieć o reklamie typu outdoor i indoor. Aby mogła się ona prezentować jak najlepiej, a przy tym skutecznie docierać do klientów powinna być dobrze widoczna, przejrzysta i czytelna. W tym celu powinniśmy zdecydować się na druk wielkoformatowy, który zagwarantuje wszystkie te wartości. Czym jest druk wielkoformatowy?

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy nazywany inaczej drukiem solwentowym (z roli), lub lateksowym  stanowi stosunkowo nową technikę zadrukowywania reklam wielkopowierzchniowych metodą cyfrową. Reklama zadrukowana na dużej, widocznej już z dalekiej odległości przestrzeni. Duże, rzucające się w oczy bilbordy, banery i plakaty reklamowe potrafią skutecznie przyciągnąć uwagę przechodniów. Wykorzystując technologię druku wielkoformatowego, jesteśmy w stanie stworzyć doskonałą pod względem wizualnym, trwałą i odporną na czynniki atmosferyczne reklamę outdoor

Najpopularniejsze druki wielkoformatowe to przede wszystkim:

 • banery 
 • szyldy
 • tablice
 • billboardy
 • plakaty. 

Różne techniki druku wielkoformatowego

Profesjonalne drukarnie są w stanie zaoferować swoim klientom różne techniki druku wielkoformatowego, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku reklamy zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Aby jednak dokonać właściwego wyboru, należy wiedzieć, jakimi technikami dysponują konkretne drukarnie, oraz jakie materiały są do dyspozycji. 

Dostępne techniki druku wielkoformatowego:

 • mild solvent
 • hard solvent
 • druk w technice UV

Powierzchnie wykorzystywane w procesie druku wielkoformatowego

Jak widać, współczesny rynek poligraficzny daje nam niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o dostępne techniki druku. Nie inaczej jest z doborem odpowiednich materiałów, służących jako podłoże dla reklamy. W zależności od potrzeb danego klienta drukarnie są w stanie zaproponować:

 • druk plakatów na kolorowym papierze plakatowym
 • druk banerów reklamowych na materiale o bardzo wysokiej gramaturze, tzw. materiał plandekowy, banerowych, PVC i różnego rodzaju folii. 
 • druk na plexi.

Jaką funkcję pełni druk wielkoformatowy w reklamie outdoor i indoor?

Gdzie nie spojrzeć, zewsząd otaczają nas reklamy. Mowa tu nie tylko o banerach reklamowych ustawionych wzdłuż trasy szybkiego ruchu, ale także reklamach montowanych wewnątrz budynków. Zadaniem jednych, jak i drugich jest zwrócenie uwagi potencjalnego odbiorcy na daną markę, usługę, czy produkt. Bardzo często reklamy zewnętrzne oraz wewnętrzne są także częścią kampanii społecznych, lub pełnią funkcję informacyjną. 

Reklama wielkoformatowa outdoor

Aby jednak druk wielkoformatowy był skuteczny w swym przekazie, powinien być dostosowany do panujących warunków. W przypadku reklamy outdoorowej konieczne jest zastosowanie materiałów odpornych na uszkodzenia związane z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W skrócie materiał musi być odporny na deszcz, śnieg, wiatr i słońce. W tym celu wykorzystuje się specjalny materiał banerowy Frontlit, czyli tkaninę o strukturze siatki poliestrowej, pokrytej polichlorkiem winylu. 

Reklama wielkoformatowa indoor

Zupełnie inaczej sytuacja ma się w przypadku reklamy indoor, czyli takiej, która znajduje się wewnątrz budynku. W takim przypadku druk nie jest narażony na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu oferta dostępnych materiałów może być zdecydowanie bogatsza. Najpopularniejszą formą reklamy wewnętrznej są plakaty wykonane na papierowym podłożu, lub druk na plexi. Można je z powodzeniem umieścić na ścianach wewnątrz budynków, witrynach, czy sklepowych ladach. 

Reklama wielkoformatowa — skorzystaj z usług specjalistów!

Chcesz zareklamować swoją firmę, oferowane usługi, lub produkty? Nie zwlekaj i już dziś skorzystaj z oferty nowoczesnej drukarni PortaArt z Poznania. Zajmujemy się profesjonalnym drukiem wielkoformatowym dostosowanym do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Jesteśmy w stanie stworzyć różnego rodzaju banery reklamowe, billboardy, szyldy, kasetony i plakaty. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej zaawansowane zlecenie.