Ekologiczny karton, czyli dlaczego warto wybierać opakowania kartonowe

portaart.pl > Drukarnia  > Ekologiczny karton, czyli dlaczego warto wybierać opakowania kartonowe
Ekologiczny Karton, Czyli Dlaczego Warto Wybierać Opakowania Kartonowe zdjęcie nr 1

Ekologiczny karton, czyli dlaczego warto wybierać opakowania kartonowe

W obecnym czasie stawiamy czoła realnemu zagrożeniu, jakim jest nadmierna produkcja opakowań z tworzyw sztucznych, które stanowią realne zagrożenie dla naszej planety. I choć świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta, to jest to na tyle poważny problem, by nieustannie poszukiwać możliwych rozwiązań w każdej sferze życia. Idealną alternatywą dla szkodliwego plastiku jest zastosowanie opakowań kartonowych, których proces produkcji wcale nie jest tak skomplikowany, jak mógłby się wydawać.

Dlaczego papier, a nie plastik?

Artykuły papierowe, takie jak torby czy kartony coraz częściej wypierają produkty wykonane z plastiku. I jest to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich! Głównym powodem takiego zjawiska jest biodegradowalność papieru. Przyjmuje się, że średni czas rozkładu papieru wynosi do pół roku, natomiast elementów z plastiku od 400 do nawet 1000 lat. Oznacza to, że opakowania wykonane z kartonu czy tektury nie zagrażają środowisku, a tym samym naszemu zdrowiu. Co ważne, produkuje się je z surowców wtórnych i odnawialnych, a sam proces produkcji odbywa się przy użyciu wyłącznie “czystych technologii”. Dzięki temu producenci mogą w pełni wykorzystywać surowce naturalne.

Drugie życie opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe i tekturowe są nie tylko ekologiczne, ale również tanie. Koszt ich produkcji jest znacznie niższy, niż w przypadku tworzywa sztucznego. Do tego pudełka z kartonu mają szeroki wariant zastosowań. Są wykorzystywane w wielu gałęziach działalności człowieka, od aspektów przemysłowych i biznesowych, po życie rodzinne. Kosmetyki, które kupujemy, produkty żywnościowe, a także opakowania do przechowywania ubrań, gadżetów czy rodzinnych pamiątek, z powodzeniem mogą być wykorzystane również w innych celach. Mogą pełnić funkcję dekoracyjną, lub być idealnym materiałem dla wielbicieli DIY – karton oferuje szerokie możliwości ponownego wykorzystania, od ramek na zdjęcia, domków dla lalek, po teatrzyk dla dzieci.

Ekologia bliżej nas, czyli dlaczego warto wybierać opakowania kartonowe

Wybierając opakowania kartonowe, mamy pewność, że nasze działanie nie szkodzi środowisku. Mogą być one bowiem wykorzystywane ponownie, a nawet w przypadku wyrzucenia ich do kosza na śmieci – pudełka kartonowe mogą być z powodzeniem odzyskiwane w procesie recyklingu. Obecnie wiele znanych firm kosmetycznych, farmaceutycznych oraz innych producentów oferuje produkty w opakowaniach kartonowych, które nadają się do ponownego wykorzystania. Wyrzucając kartonowe opakowania, warto pamiętać, by umieścić je w odpowiednio do tego przeznaczonym pojemniku na papier. W przypadku, kiedy znajdzie się on poza obszarem segregacji, z pewnością nie będzie miał tak negatywnego skutku, niż ma to miejsce w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych. Papier ulega bowiem znacznie szybszemu i bezpieczniejszemu dla środowiska rozkładowi.

PortaArt – producent ekologicznych opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe od producenta PortaArt to produkty, które są przyjazne środowisku z wielu względów. Są wielofunkcyjne, trwałe i wytrzymałe, mogą być wykorzystywane w innych celach, a co najważniejsze produkowane są w 100% z surowców odnawialnych. Dzięki temu cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko osób na co dzień interesujących się ekologią, ale również przeciętnych konsumentów. Wybór opakowania kartonowego pozwoli w znacznym stopniu zredukować ilość artykułów produkowanych ze szkodliwego dla środowiska tworzywa sztucznego.

Jeśli szukasz opakowań kartonowych na każdą okazję skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz znajdujący się w zakładce kontakt. Serdecznie zapraszamy!