Frezowanie CNC – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć!

portaart.pl > Drukarnia  > Frezowanie CNC – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć!
Frezowanie Cnc - 3 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć! - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Frezowanie CNC – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Wydawać by się mogło, że frezowanie CNC to dość skomplikowany proces, który wymaga nie tylko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, ale także ogromnego doświadczenia pracownika. Tymczasem jest to jeden z najpopularniejszych sposobów cięcia różnego rodzaju materiałów, który umożliwia uzyskanie odpowiedniego kształtu (nawet najbardziej skomplikowanego), wymiarów i właściwości danej powierzchni. Na czym dokładnie polega proces frezowania CNC? Gdzie i kiedy się go stosuje oraz jakie możliwości zapewnia?

Co to jest frezowanie CNC?

Frezowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na precyzyjne oddzielenie od siebie warstw materiału. Do tego zadania wykorzystuje się urządzenia zwane frezarkami, a jedną z najpopularniejszych metod pozwalających uzyskać odpowiednie kształty, wymiary, czy strukturę powierzchni jest frezowanie CNC. Samo określenie CNC (z ang. Computerized Numerical Control) odnosi się do sterowania komputerowego i jest w pełni zautomatyzowane, zapewniając tym samym precyzyjne rezultaty cięcia.

Podsumowując: frezowanie CNC to nic innego jak jedna z metod obróbki skrawaniem, która polega na obróbce danego materiału (znajdującego się w pozycji nieruchomej), podczas gdy narzędzie, czyli frezarka wykonuje ruch obrotowy. Obracające się ostrza frezarki ścierają wierzchnią warstwę, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Jakie możliwości daje frezowanie CNC?

Frezowanie CNC, jako że jest jedną z najbardziej wydajnych metod obróbki skrawaniem, to daje nam bardzo szerokie spektrum zastosowania.

Po pierwsze możemy je wykonywać na różnego rodzaju materiałach. Można wykonywać frezowanie:

 • drewna, w tym mebli (fronty, stelaże, inne elementy)
 • pleksi
 • skóry i materiałów skóropodobnych
 • materiałów nieżelaznych
 • płyt MDF i HDF
 • elementów szkutniczych
 • elementów architektury wnętrz
 • litery przestrzenne, ornamenty i szyldy.

Po drugie jesteśmy w stanie zastosować różne techniki frezowania, w tym:

 • frezowanie przeciwbieżne
 • frezowanie współbieżne
 • frezowanie swobodne
 • frezowanie pełne
 • fazowanie niepełne.

Gdzie można wykorzystać frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to obecnie jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki różnego rodzaju materiałów, w tym nadawania im odpowiednich kształtów oraz wymiarów. Tego typu działanie można wykorzystać na wielu płaszczyznach przemysłu — od budownictwa i rzemieślnictwa, przez przemysł meblarski, aż po reklamę. Dokładnie tak, frezowanie doskonale sprawdza się w działalnościach marketingowych wielu firm. Wykorzystując obróbkę skrawaniem, możemy zrealizować nawet najbardziej kreatywne pomysły na reklamę zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Frezowanie CNC Poznań — skorzystaj z profesjonalnych usług!

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która pomoże Ci stworzyć oryginalne i wyróżniające się na tle konkurencji materiały reklamowe, meble, dekoracje czy inne elementy, to koniecznie skorzystaj z oferty PortaArt.

Oferujemy usługi frezowania CNC nie tylko na terenie miasta Poznań, ale także dla klientów z innych regionów Polski. Zapewniamy współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu, rzetelności i przede wszystkim oferującej najwyższe standardy jakościowe. Skontaktuj się z nami, by poznać więcej szczegółów. Zapraszamy do PortaArt w Poznaniu.