Gadżety ślubne, o których warto pamiętać

portaart.pl > Drukarnia  > Gadżety ślubne, o których warto pamiętać
Gadżety Ślubne, O Których Warto Pamiętać - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Gadżety ślubne, o których warto pamiętać

Nie trzeba samemu brać ślubu, aby wiedzieć, ile trzeba włożyć wysiłku w jego przygotowanie. Aktualnie wesele to nie tylko orkiestra i dobra kapela muzyczna, ale też cała oprawa. Para Młoda ma zatem za zadanie udekorować spójnie salę, począwszy od ścian i karniszy, poprzez scenę, a na stołach kończąc. Na jakie gadżety ślubne warto zwrócić uwagę, aby przyjęcie weselne było długo i dobrze wspominane przez wszystkich gości?

Weselne gadżety — dekoracje i prezenty dla gości weselnych

Wesele kojarzy się z odświętnym wystrojem, bielą i uroczystym nastrojem. Aby go uzyskać, salę, na której odbywa się huczna zabawa, należy odpowiednio przygotować i zadbać o atrakcje dla gości. Spośród najpopularniejszych gadżetów można wyróżnić:

1. Baner ślubny

Baner to idealny sposób, żeby jeszcze bardziej podkreślić wydarzenie — w końcu to dzień Młodych! Niech wielka czcionka i zdjęcie uśmiechniętej pary przypomina gościom, po co się wszyscy zebrali w tym miejscu. Banery na zamówienie mogą przyjąć różne wielkości, dlatego zawsze znajdzie się dla niego miejsce na sali, przy wejściu do niej czy nawet w ogrodzie.

2. Stół dla młodych

Na weselu powinien się znaleźć szereg stołów z białym obrusem, każdy z nich spójnie udekorowany. Jednak szczególną uwagę powinno się zwrócić na stół, przy którym siedzi Para Młoda. Wycinanie laserowe umożliwia stworzenie dekoracji specjalnie na okazję zaślubin. Często sięga się po druk na papierze lub na drewnie, tworząc napisy z imionami młodych, datą zaślubin, czy klasyczne „Just Married”.

3. Pudełko na koperty i kartki z życzeniami

Orszak weselny, wchodząc na salę, najpierw kieruje się ku Parze Młodej. Winszuje im, a także obdarowuje kwiatami i pamiątkami. Tutaj niezbędna jest dobra organizacja, w której mogą pomóc opakowania. Kartony ozdobne są częstym wyborem. Mają nacięcie, które pozwala wkładać koperty, a także adekwatny do sytuacji nadruk. Nierzadko sięga się też po skrzynki ze sklejki uzupełnione o druk na drewnie. Mały gadżet weselny, a niesamowicie usprawnia organizację!

4. Tablica z usadzeniem gości

Po złożeniu życzeń Młodym goście kierują się do stołów. Aby uniknąć zbędnego zamieszania, warto wybrać rodzinie miejsca już wcześniej. Osobne miejsce dla młodzieży, przyjaciół i każdej strony rodziny. Standy ślubne i banery ponownie zdadzą tutaj egzamin. Takie drukowanie plakatów także może być w pełni spersonalizowane i zgodne z ogólnie panującym motywem.

5. Winietki

Tablicę stojącą w widocznym dla wszystkich miejscu warto uzupełnić o wizytówki lub winietki. Mogą być klasyczne, papierowe, albo drewniane, które pięknie uzupełnią styl rustykalny. Jeśli na sali panuje bardziej nowoczesny styl albo glamour, można też wybrać przezroczyste winietki — najczęściej jest to nadruk na plexi.

6. Księga gości

Piękna księga z żartobliwymi i życzliwymi pytaniami. Razem z pamiątkami od gości będzie piękną kroniką weselną, do której para będzie często wracać. Mogą się w niej znaleźć już zdjęcia pary czy specjalnie dedykowane strony dla gości.

7. Tabliczki do zdjęć weselnych

Druk na drewnie czy utwardzonym papierze pozwala też trochę zaszaleć. Dlatego warto postawić na tabliczki, które urozmaicą zdjęcia! Mogą to być wąsy, elementy garderoby czy dymki ze śmiesznymi napisami — do koloru, do wyboru!

8. Opakowania na alkohol

Polska tradycja weselna to także trunki wyskokowe, które warto także udekorować. Mogą to być proste kartki przewiązane wstążką lub nieco bardziej wymyślne. Opakowania ozdobne na alkohol mimo wykonania z papieru są solidne, więc po zetknięciu z zimną cieczą dalej będą cieszyć oczy gości.

9. Upominki dla gości

Goście także poświęcili swój czas, aby się przygotować i dojechać na uroczystość. Aby im podziękować za to, że zdecydowali się wziąć udział w świętowaniu zaślubin, warto dać im symboliczny prezent. Opakowania ozdobne na zamówienie to świetny pomysł na pozostawienie przy każdej winietce czegoś na pamiątkę gościom — czegoś słodkiego, czy praktycznego — długopisu z grawerem, czy magnesiku do domowej kolekcji.

10. Podziękowania dla rodziców, świadków

Rodzice i świadkowie w hierarchii weselnej zajmują drugie miejsce zaraz po Parze Młodej. Wybierając dla nich prezent, także warto wybrać coś, co nie tylko osłodzi życie, ale będzie też pamiątką. Mogą to być skrzynki z nadrukiem na drewnie czy wycinane laserowo figurki.