Gry dla par — co ciekawego możemy polecić?

portaart.pl > Drukarnia  > Gry dla par — co ciekawego możemy polecić?
Gry Planszowe Dla Par — Co Ciekawego Możemy Polecić? zdjęcie nr 1

Gry dla par — co ciekawego możemy polecić?

Szukasz pomysłu na to, jak spędzić wieczór z ukochaną osobą? Kolacja, lampka wina i co dalej…kolejne długie godziny spędzone przed telewizorem? A może by tak zagrać w jakąś ciekawą grę planszową przeznaczoną tylko dla par? Co możemy polecić na romantyczny wieczór z planszówkami? Po jakie tytuły warto sięgnąć? Sprawdź Nasz ranking najpopularniejsze gier planszowych dla dwóch osób.

Najpopularniejsze gry planszowe dla par

Choć Walentynki już dawno za nami, to nie znaczy wcale, że nie możemy zaplanować romantycznego wieczoru z naszą drugą połówką. Jeśli obydwoje lubicie poczuć klimat dobrej zabawy, a jednocześnie odrobinę ze sobą porywalizować, to z całą pewnością powinniście taki wieczór urozmaicić sobie dobrą grą planszową dla dwojga. Po jakie tytuły warto sięgnąć? Oto nasz ranking.

Ranking najlepszych gier planszowych dla par

  1. Patchwork — to wymagająca i strategiczna gra dla dwojga, która stanie się urozmaiceniem każdego wspólnie spędzonego wieczoru.. Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału, w większą całość, tworząc przy tym zupełnie nowy wzór. Jednym słowem gra polega na budowaniu koców z różnych kawałków materiału
    Każdy gracz ma tutaj do dyspozycji kawałki materiałów, z których ma za zadanie ułożyć koc o jak największej powierzchni. Za poprawne ułożenie otrzymuje się punkty, a także monety, które można wykorzystać na zakup kolejnych klocków. Zwycięzcą jest gracz, który uzbiera najwięcej punktów.
  2. Carcassonne — to niezwykle ciekawa propozycja gry dla dwojga, w której gracze tworzą krajobraz, umieszczając na planszy kolejne płytki. Każda płyta przedstawia fragment terenu z różnymi elementami, takimi jak miasta, łąki, drogi i klasztory. Gracze otrzymują punkty zarówno za połączenie elementów, jak i za umieszczenie na planszy swoich pionków. Zwycięzcą jest gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.
  3. Jaipur — jest to gra karciana, w której gracze rywalizują o tytuł najlepszego kupca w Jaipurze. Gracze handlują różnymi towarami, takimi jak skóry, tkaniny i przyprawy, próbując uzyskać jak najwięcej punktów. Aby wygrać, trzeba uzbierać więcej punktów niż przeciwnik.
  4. Splendor — to popularna gra planszowa polegająca na zbieraniu klejnotów i kart, aby zbudować swoje imperium handlowe. Gracze handlują różnymi towarami, takimi jak kamienie szlachetne i perełki, próbując uzyskać jak najwięcej punktów. Aby wygrać, trzeba uzbierać więcej punktów niż przeciwnik.
  5. Codenames Duet — to gra słowna dla co najmniej dwóch par. W tej propozycji gracze mają za zadanie odgadnąć jak najwięcej haseł, korzystając z ograniczonej liczby wskazówek. Gracze muszą współpracować, aby odgadnąć wszystkie hasła przed upływem określonego czasu. Zwycięzcą jest para, która odgadnie wszystkie hasła w najkrótszym czasie.

Gry planszowe dla dwojga na zamówienie

Mamy nadzieję, że powyższy ranking — według nas — najlepszych gier planszowych dla dwojga pozwoli wybrać dla siebie odpowiednią pozycję. Jeśli jednak popularne tytuły nie robią na nas wrażenia, wówczas możemy rozważyć stworzenie własnej, autorskiej gry planszowej dla par na zamówienie. Tematyka takiej gry może być dowolna. Możemy stworzyć zaawansowaną grę strategiczną dla dwojga, jak i lekką grę karcianą.

Gdzie wykonać grę planszową dla par na zamówienie?

Jednym z wiodących producentów gier planszowych na zamówienie jest firma PortaArt z Poznania. W naszym portfolio znajduje się szereg gier — zarówno autorskich, jak i remaków popularnych tytułów, stworzonych specjalnie na potrzeby grania tylko we dwoje. Zapewniamy zarówno pomoc w zakresie kreacji takiej gry, jak i jej produkcji. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu możesz mieć pewność, że gra będzie oferowała doskonałą jakość wykonania.