Gry planszowe na Dzień Dziecka dla 3 i 4-latków

portaart.pl > Drukarnia  > Gry planszowe na Dzień Dziecka dla 3 i 4-latków
Gry Planszowe Na Dzień Dziecka Dla 3 I 4-Latków - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Gry planszowe na Dzień Dziecka dla 3 i 4-latków

Już niedługo pierwszy czerwca, a zatem jedno z najważniejszych świąt w roku — Dzień Dziecka. Z tej okazji, warto podarować każdemu maluchowi prezent, który będzie nie tylko ładny, ale także praktyczny. Gry planszowe sprawdzą się tutaj idealnie. Jakie tytuły będą odpowiednie dla maluchów. Podpowiadamy!

Gry planszowe dla dzieci – dlaczego warto?

Gra planszowa na zamówienie to jednej z tych prezentów na Dzień dziecka, w który z pewnością warto zainwestować. Pozwalają one nie tylko fajnie spędzić wolny czas, ale także uczą poprzez zabawę. Udowodnione jest to, że regularne granie w gry planszowe przez dzieci znacząco wpływa na ich rozwój — poprawia koncentrację, uczy logicznego myślenia oraz podejmowania samodzielnych decyzji. To jednak tylko niektóre z zalet towarzyszące tego typu rozrywce.

Jakie gry planszowe dla dzieci wybrać?

Różnorodność dostępnych na rynku gier planszowych pozwala dobrać tytuły dostosowane nie tylko do wieku dziecka, ale także jego zainteresowań. W ten sposób możemy zdecydować się na grę planszową edukacyjną, logiczną, fabularną, przygodową, sportową i wiele innych. Jednak czy wszystkie te kategorie sprawdzą się dla najmłodszych miłośników planszówek? Oczywiście, że nie ! Poznajmy zatem najlepsze gry planszowe dla dzieci w wieku 3 i 4 latka. propozycje

Najlepsze gry planszowe dla 3 i 4-latka

Aby skutecznie zachęcić malucha do zabawy z grą planszową, musi ona przede wszystkim wzbudzić jego zainteresowanie. Dla małych dzieci warto postawić na kolorowe, pełne grafik plansze do gier. Elementy takie jak pionki do gier, czy figurki powinny być również odpowiednio duże, by maluchowi nie przyszło do głowy włożenie ich do buzi. Chcąc stworzyć odpowiednio bezpieczne warunki dla naszego malucha możemy zdecydować się na wybór gry planszowej na zamówienie, która umożliwi zaprojektowanie właściwych dla danej grupy wiekowej elementów.

Gry planszowe polecane dla dzieci w wieku 3 i 4 lat to:

 1. Peppa Party Time

  Peppa Party Time to propozycja dla wszystkich miłośników kultowej już bajki o przygodach świnki Peppy. Już zawartość pudełka wywołuje piski radości u najmłodszych, szczególnie dziewczynek. Wewnątrz opakowania znajduje się sporych rozmiarów, dwustronna plansza, puzzle-prezenty, karty z ulubionymi postaciami z tej bajki, pionki, mała plansza z ruchomą strzałką (zastępuje kostkę do gry), a także korona dla każdej małej księżniczki. Gra opiera się na wspomnianych dwóch stronach planszy. Pierwsza z nich to przyjęcie urodzinowe świnki Peppy, druga zaś to jej droga do przedszkola.

 2. Potwory do szafy

  Potwory do szafy to kolejna propozycja dla najmłodszych miłośników gier planszowych, ale z ogromną przyjemnością grają w nią także starsze dzieci. Pozycja ta pozwala maluchom oswajać się z tematem wieczornych lęków. Gra polega na przegonieniu każdego strasznego potwora do szafy, która jest częścią pudełka. W jaki sposób możemy to zrobić? Otóż każdy potwór boi się jednej zabawki, a po odkryciu tej właściwej należy krzyknąć:„Uciekaj potworze do szafy!”. Wówczas potwór chowa się i więcej nie straszy dziecka. Wykorzystaną zabawkę odkładamy obrazkiem na dół.

 3. Loteryjki (Lotto)

  Kolejną ciekawą propozycję prezentu na Dzień Dziecka w postaci gry planszowej stanowi Loteryjka. Jest to gra, która pomimo swojej prostoty zachęca do zabawy, w tym przypadku układania. Dokładnie w tej grze chodzi o to, aby tematyczne dopasować żetony do plansz. Można grać wraz z dzieckiem lub pozwolić maluchowi samodzielnie się bawić.

 4. W ogrodzie

  W ogrodzie to bardzo lekka i przyjemna planszówka zarówno dla maluchów, jak i starszych członków rodziny. Jej zasady są bardzo proste: każdy gracz ma za zadanie zapełnienie koszyczka wiśniami, które rosną na drzewie. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ na wiśnie ma ochotę również kruk, którego wizerunek układa się na planszy. Gracze wygrywają wówczas, gdy zbiorą wszystkie owoce z drzewa, jeszcze przed ułożeniem wizerunku kruka. Rozkładane drzewko, które jest elementem tej planszy, sprawia, że gra robi ciekawe, trójwymiarowe wrażenie.

 5. Tomcio i wiosenne porządki

  Tomcio i wiosenne porządki to gra godna polecenia na prezent na Dzień Dziecka. Jest ona połączeniem gry planszowej i puzzli, co zdecydowanie spodoba się najmłodszym użytkownikom. Celem gry jest pomóc tytułowemu Tomciowi w uporządkowaniu mieszkania. Gra składa się z dużych solidnych elementów, są to pokoje lub strefy oraz mniejszych części — przedmiotów. Duże elementy sprawiają, że gra jest bezpieczna, nawet dla 2-latków.