Gry planszowe – uczą i bawią od pokoleń

portaart.pl > Drukarnia  > Gry planszowe – uczą i bawią od pokoleń
Gry Planszowe - Uczą I Bawią Od Pokoleń zdjęcie nr 1

Gry planszowe – uczą i bawią od pokoleń

Gry planszowe to wspaniała forma rozrywki dla każdego – niezależnie od płci, czy wieku. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni kilku ostatnich lat znów powróciły do łask i bawią wszystkie pokolenia. Jednak czy gry planszowe to wyłącznie forma rozrywki? Czy nauka poprzez zabawę może przynosić wymierne korzyści? Zobacz nasz wpis!

Krótki przewodnik po historii gier planszowych

Gry planszowe fascynowały człowieka od zawsze. Choć ich historia i pochodzenie nie są nam do końca znane, to wiadomym jest fakt, że ludzie grali już w okresie starożytności. Jako pierwszą znaną grę planszową wskazano liczącą sobie ponad 5000 lat i pochodzącą z Mezopotamii królewską grę UR. Jest to gra, która była znana również pod nazwą gry na dwudziestu kartach.

W gry planszowe grali również Egipcjanie, Rzymianie i Grecy. Choć różniły się one nie tylko konstrukcją i zasadami, to miały zawsze jeden wspólny cel – zapewnić rozrywkę.

Współczesne gry planszowe znane są na całym świecie – od krajów europejskich i amerykańskich, po Azję i Australię. Ich droga na przestrzeni dziejów z pewnością przeszła rewolucyjne zmiany – zmienił się materiały, z których są produkowane, a zatem również ich wygląd oraz możliwości, jakie oferują.

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Obecny rynek gier planszowych jest bardzo bogaty i różnorodny. Można zaopatrzyć się w niemal każdy rodzaj gier, a co jeszcze ciekawsze stworzyć własne autorskie gry planszowe na zamówienie. Na tym polu możliwości są nieograniczone – od klasycznych gier wymagających wyłącznie przesuwania pionka, po prawdziwą burzę mózgów.

Okazuje się zatem, że granie w gry planszowe to nie tylko doskonała forma rozrywki, ale bardzo często również sprawdzian z naszej wiedzy, nauka pracy w zespole i skuteczny sposób na poprawienie koncentracji. Do tego piękne grafiki, które wzbudzają zachwyt i poprawiają nastrój oraz zaskakujące zwroty akcji. Z planszówkami z pewnością nie można się nudzić, a przy okazji zyskać sporo wymiernych korzyści. Jakich?

Gry planszowe uczą logicznego myślenia 

Zapewne zdarzyło Ci się powiedzieć niejednokrotnie w żartach, że “Twój mózg dziś nie pracuje”. Jednak pół żartem pół serio prawdą jest, że aby utrzymać nasz mózg w dobrej kondycji, należy go regularnie trenować, a nie ma na to lepszego sposobu, niż gry planszówki. To doskonała forma rozrywki, ale również treningu umysłowego. Uczą logicznego myślenia, spostrzegawczości, refleksu, planowania, zwiększają koncentrację oraz rozwijają wyobraźnię. Zasadne więc będzie stwierdzenie, że granie niesie za sobą same korzyści nie tylko w przypadku dzieci, ale również dorosłych. Co więcej, regularne granie w gry planszowe potrafi skutecznie ograniczyć rozwój wielu chorób takich jak demencja, czy Alzheimer, dotyczą one szczególnie osób starszych.

Gry planszowe integrują

Nic nie zastąpi czasu spędzonego w gronie najbliższych. A gra planszowa to doskonała okazja do tego, by przy wspólnym stole zasiadły wszystkie bliskie Ci osoby. Taka forma rozrywki pozwala także zacieśnić więzi rodzinne i integrować przyjaciół, a co ważne pozwalają także nawiązywać nowe znajomości. W ostatnich latach powstało bardzo wiele miejsc, w których można przyjść i przy filiżance kawy lub szklance soku zagrać w ulubione gry planszowe. Co ważne, miejsca te cieszą się coraz większą popularnością i zyskują liczne grono zwolenników.

Gry planszowe są dla każdego

Jak już wcześniej wspominaliśmy, gry planszowe są dla każdego, niezależnie od wieku, czy płci. Jednak nie wszystkie planszówki przeznaczone są dla dzieci i odwrotnie, nie każda gra planszowa dla dzieci będzie interesowała dorosłego. Ponieważ każda z nich jest inna i ma coś innego do zaoferowania jedynym słusznym rozwiązaniem, będzie znalezienie złotego środka, który zadowoli i dzieci i dorosłych.

Podsumowanie!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, że gry planszowe są bardzo wartościową formą rozrywki, z której warto korzystać każdego dnia. Dlatego, jeśli prowadzisz biznes i chcesz zaskoczyć swoich klientów, kontrahentów lub pracowników nietuzinkowym gadżetem skorzystaj z oferty na gry planszowe na zamówienie. Zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie planszówkę, która podbije serca wielu osób. Zapraszamy!