Gry plenerowe, czyli jak zorganizować czas na świeżym powietrzu?

portaart.pl > Drukarnia  > Gry plenerowe, czyli jak zorganizować czas na świeżym powietrzu?
Gry Plenerowe, Czyli Jak Zorganizować Czas Na Świeżym Powietrzu? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Gry plenerowe, czyli jak zorganizować czas na świeżym powietrzu?

Lato w pełni, pogoda dopisuje, a zatem szkoda tracić czasu na siedzenie w domu. W czasie wolnym od nauki, ale także od pracy warto dla siebie i swoich bliskich zorganizować zajęcia na świeżym powietrzu. W tym zadaniu świetnie sprawdzają się gry planszowe plenerowe. Czym się charakteryzują? Jak je zaprojektować oraz komu zlecić wykonanie planszy do gry plenerowej? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Gry plenerowe – co warto o nich wiedzieć?

Gry plenerowe najczęściej kojarzą się z popularnymi podchodami, zabawą w chowanego, czy berka. Tymczasem sposobów na zorganizowanie świetnej zabawy w plenerze jest znacznie więcej. W zależności od liczby uczestników oraz ich wieku możemy zdecydować się na gry taktyczne, fizyczne, zręcznościowe, a także gry planszowe.

Wśród popularnych gier planszowych plenerowych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych znaleźć można takie tytuły jak twister, kręgle, mega szachy, memory i wiele innych. Co jednak gdy znane wszystkim rozgrywki nie sprawiają już takiej frajdy, jak na początku? Wówczas warto pokusić się o stworzenie własnej gry plenerowej, która nie tylko zaskoczy uczestników zabawy, ale będzie również świadczyła o kreatywności i pomysłowości autora. Aby jednak móc wykonać plansze do gier plenerowych, musimy wiedzieć, od czego zacząć ich tworzenie, oraz jakie elementy powinny wchodzić w wyposażenie gry — pionki do gier, czy może karty? Ważny jest także efekt końcowy, który chcemy uzyskać, tworząc swoją własną grę planszową plenerową.

Jak stworzyć własną grę planszową plenerową?

Gry planszowe zrealizowane na zamówienie według autorskiego projektu, będą idealnym dodatkiem do rodzinnego spotkania w ogrodzie, podczas wesela w plenerze, a także imprezy branżowej o luźnym charakterze.

Najważniejszą ideą, jaka przyświeca tworzeniu tego rodzaju gier, jest przede wszystkim dobra zabawa oraz integrowanie ze sobą jej uczestników. Sama gra planszowa plenerowa składa się tak naprawdę z trzech podstawowych elementów, które są ze sobą ściśle powiązane. Mowa tu przede wszystkim o mechanice gry, jej historii i narracji oraz szacie graficznej.

Ważne jest, aby wszystkie te trzy składowe idealnie ze sobą współgrały, a wówczas osiągniemy sukces i z pewnością zainteresujemy swoją grą najbliższych znajomych, rodzinę, czy współpracowników.

Na co zwrócić uwagę projektując grę plenerową?

Tematyka przy projektowaniu gier plenerowych jest praktycznie nieograniczona. Może ona stanowić logiczną układankę, grę zręcznościową lub fabularną, pozwalająca na odkrywanie kolejnych etapów. Co więcej, taka gra powinna być również odpowiednio dopasowana pod względem wymiarów. Mając w planach rozgrywki na trawie, warto wybrać duże gry plenerowe XXL. Chcąc jednak prowadzić rozgrywki na ogrodowym stole czy na rozłożonym kocu w parku, możemy zdecydować się na nieco mniejsze plansze.

Gdzie zamówić plansze do gier plenerowych?

Jeśli masz pomysł na własną grę plenerową i szukasz firmy, która ją dla Ciebie wykona, to z powodzeniem możesz powierzyć tę usługę drukarni PortaArt z Poznania. Bogate doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy sprawiają, że gry planszowe produkowane na zamówienie i wychodzące spod ich ręki odznaczają się perfekcyjnym wykonaniem zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym.