Gry podróżne. Jaką grę karcianą zabrać na urlop?

portaart.pl > Drukarnia  > Gry podróżne. Jaką grę karcianą zabrać na urlop?
Gry Podróżne. Jaką Grę Karcianą Zabrać Na Urlop? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Gry podróżne. Jaką grę karcianą zabrać na urlop?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego przygotowując się do urlopowego wyjazdu, nie zapomnij zabrać ze sobą gier planszowych, które staną się fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu zarówno z grupą przyjaciół, jak i najbliższą rodziną. Jakie tytuły zabrać, by zachęcić do wspólnej zabawy wszystkich uczestników wakacyjnego wyjazdu? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Co charakteryzuje gry podróżne?

Gry podróżne niezależnie od tego czy kupione w sklepie, czy wykonane na zamówienie mają jedną wspólną cechę — są niewielkich rozmiarów. Każda taka gra planszowa powinna z powodzeniem zmieścić się do plecaka, lub niewielkiej torby podróżnej. Chcąc wybrać tą odpowiednią, musimy zwrócić uwagę, czy oby na pewno mamy miejsce, by ją schować, lub ewentualnie z czego możemy zrezygnować, by móc zabrać ją ze sobą. Problem ten praktycznie nie istnieje, gdy podróżujemy własnym środkiem transportu, czyli samochodem.

Aby dobrze wybrać grę na wakacyjne wieczory spędzane w gronie rodziny lub znajomych, warto zwrócić uwagę na poziom jej trudności. Jeśli chcemy zachęcić do udziału w grze dzieci, nie powinniśmy wybierać gry z wysokim poziomem trudności oraz z tematyką skierowaną wyłącznie dla dorosłych.

Gry planszowe do plecaka – co wybrać?

Każda osoba wybierająca się na górskie wędrówki z pewnością rezygnuje z dużego ekwipunku na rzecz wygodnego i niewielkiego plecaka. W jego zawartości nie powinno zabraknąć dobrej gry planszowej, która umili wieczór w hotelowym pokoju, czy na trasie. Pamiętajmy jednak, aby wybrana przez nas gra z łatwością mieściła się do niewielkiej kieszonki w plecaku, ale co równie ważne nie zajmowała zbyt dużo miejsca po rozłożeniu. Nie zawsze mamy bowiem warunki, takie jak w domu, gdzie gra może zajmować znaczną część dużego stołu.

Wybierając gry podróżnicze, warto postawić na gry karciane, ponieważ zajmują one niewiele miejsca, a są równie atrakcyjne, co popularne planszówki. Oto przygotowane przez nas propozycje gier karcianych, które sprawdzą się podczas każdego urlopu zarówno aktywnego, jak i typowo wypoczynkowego:

  • Załoga — to idealna propozycja dla większej grupy osób, która ceni sobie popularne gry karciane, takie jak brydż czy tysiąc. W tej kooperacyjnej grze należy zbierać lewy i bez porozumiewania się z innymi uczestnikami spełniać warunki zwycięstwa wybranego scenariusza. Tę grę cechują przede wszystkim niewielkie wymiary, dzięki czemu z powodzeniem zmieścisz ją nawet w niewielkim plecaku podróżnym.
  • List miłosny — to wbrew pozorom nie jest to wyłącznie gra dla dorosłych, a wręcz przeciwnie jest lekką, szybką i poręczną grą karcianą dla większej grupy osób w niemal każdym wieku. Przedstawiona w instrukcji fabuła gry ma na celu doręczenie listu do ukochanej księżniczki. Nadrzędnym celem jest jednak rozpoznanie, co inni gracze mają na ręce i jak najszybsze wyeliminowanie ich z gry. To propozycja, która z pewnością wciąga do zabawy, dlatego świetnie sprawdzi się podczas rodzinnej wyprawy pociągiem, co z pewnością umili i skróci odczuwalny czas podróży.
  • Samotna wyspa — na wakacyjne wieczory spędzane w samotności doskonale sprawdzi się niewielka gra karciana, której celem jest zbudowanie dobrze prosperującej osady na bezludnej wyspie. Z pewnością dużym plusem tej rozgrywki jest to, że potrzebujemy tylko kilkunastu kart i dwóch wolnych rąk, żeby zagrać przyjemną partię.

Gry planszowe na zamówienie – producent PortaArt z Poznania

Chcąc jeszcze bardziej zaskoczyć swoich bliskich, możesz zdecydować się na stworzenie własnej gry planszowej na zamówienie, która będzie uwzględniała wszystkie Twoje pomysły związane nie tylko z interesującą grafiką, ale również wciągającą fabułą gry. Taką grę wykona dla Ciebie doświadczony producent gier planszowych firma PortaArt z Poznania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na gry planszowe na zamówienie.