Jak dobierać opakowania na alkohole?

portaart.pl > Drukarnia  > Jak dobierać opakowania na alkohole?
W Jaki Sposób Wybierać Opakowania Alkoholowe? zdjęcie nr 1

Jak dobierać opakowania na alkohole?

Producenci tektury coraz chętniej kierują swoje oczy w kierunku opakowań kartonowych na alkohole. W ich ofercie znajdziemy wiele ciekawych propozycji: opakowania na wino, whisky, a także ozdobne pudełka na wyszukane trunki. Jak dobierać opakowania na alkohol? Czym się kierować? Na jakie elementy opakowania zwracać szczególną uwagę? Jakie rodzaje pudełek na alkohole są obecnie dostępne na rynku? Na te i inne pytania odpowiemy w tym wpisie.

Opakowania alkoholowe coraz popularniejsze

Rynek definiuje potrzeby produkcyjne. Nie inaczej jest w przypadku tektury. Opakowania kartonowe są nieodłącznym elementem naszego życia. Wykorzystujemy je nie tylko podczas przeprowadzki, ale mamy z nimi na co dzień styczność nawet robiąc zakupy w Internecie. W ofercie producentów coraz chętniej ujrzeć możemy, nowe, ciekawe i inspirujące produkty, dedykowane do określonego segmentu odbiorców. Bez wątpienia tego typu produktem są opakowania na alkohole.

Opakowania na whisky, wina i inne alkohole

Alkohol to pojęcie o bardzo szerokim znaczeniu. Zakwalifikować możemy do niego przecież nie tylko popularną wódkę i piwo, ale także gin, bimber, bourbon, koniak, likiery, cydry, wino czy whisky. Generalnie alhokole dzielimy na średnio i nisko procentowe i wysokoprocentowe.

Alkohol to zawsze świetny pomysł na prezent. W polskiej kulturze utarło się przekonanie, że jeżeli nie wiemy co kupić solenizantowi, to kupmy alkohol. Jest w tym trochę prawdy. Dobry alkohol zawsze będzie udanym prezentem. Niewątpliwie zrobi jeszcze lepsze wrażenie jeżeli zostanie ładnie zapakowany. Eleganckie pudełko na alkohol w połączeniu z dobrym trunkiem z pewnością zostaną dobrze.

Jakie rodzaje opakowań alkoholowych są dostępne obecnie na polskim rynku? Bez wątpienia najpopularniejsze z nich to kartoniki na wino i opakowania na wino z nadrukiem, opakowania na whisky. Coraz częściej możemy spotkać się także z ofertą opakowań tekturowych na wódkę.

Jak dobrać opakowanie na alkohol?

Powoli dochodzimy do esencji tego artykułu. Wybór opakowania na alkohol jest zawsze kwestią indywidualną. Przede wszystkim powinniśmy rozważyć okoliczność na jaką jest kupowany prezent. Jeżeli jest to pożegnanie pracownika lub inna okoliczność tego typu może warto takie opakowanie spersonalizować, aby stało się pamiątką i wywarło na obdarowanej osobie dobre wrażenie.

Jeśli chodzi o kwestie wizualne opakowanie powinno być przede wszystkim estetyczne i co najważniejsze – wytrzymałe. Zauważmy, że odpowiednie opakowanie alkoholu stosują już producenci – zwłaszcza dla produktów klasy premium. Jeżeli chodzi o kolorystyczne rozwiązania to panują trendy stricte minimalistyczne. Opakowania alkoholowe zazwyczaj spotkać możemy w kolorach białym i brązowym, a także niebieskim i czerwonym. Te dwa ostatnie (wynika to z badań UX) mocniej przyciągają wzrok odbiorców.

W przypadku wyboru pudełka na alkohol coraz więcej osób zwraca również uwagę na kwestie związane z ekologią. Opakowania alkoholowe powstałe z procesu recyklingu są tego najlepszym dowodem. Pamiętajmy więc, aby dbać o naszą planetę nawet w takiej drobnej sytuacji.

Bardzo ważny jest także sam wzór i kwestia designu – warto, aby pasował do osoby obdarowywanej. Nieco inaczej jednak możemy podejść do wyboru opakowania na alkohol dla przedsiębiorcy. Aby utrwalić swój wizerunek i spowodować, żeby alkohol stał się gadżetem reklamowym, a zarazem narzędziem marketingowym warto dodać elementy kojarzące się z marką np. kolorystykę lub logotyp firmowy. Nie zapominajmy przy tym, że ważny jest także sam moment wręczania prezentu. Odpowiednia postawa, uśmiech na twarzy i szczere życzenia to podstawa przy wręczaniu prezentu solenizantowi. Tego nie zastąpi żaden alkohol i opakowanie!