Jak powstają gry planszowe na zamówienie?

portaart.pl > Drukarnia  > Jak powstają gry planszowe na zamówienie?
Jak Powstają Gry Planszowe Na Zamówienie? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Jak powstają gry planszowe na zamówienie?

Popularne tytuły gier planszowych nie spełniają Twoich oczekiwań? A może marzysz o tym, by skutecznie zaprezentować i rozreklamować swoją firmę na arenie krajowej, właśnie za pośrednictwem planszówki? Niezależnie od tego czy chciałbyś zrealizować swój własny projekt gry do celów rozrywkowych, czy marketingowych to z powodzeniem możesz to zrobić już dziś.

W tym wpisie zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego, jak krok po kroku wygląda proces powstawania gry planszowej. Podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przy jej tworzeniu, oraz komu powierzyć to zadanie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zebranym przez nas materiałem.

Kto może zlecić wykonanie gry planszowej na zamówienie?

Gry planszowe to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny. To także dobry wybór na zabicie wolnego czasu, a przy tym wspaniały sposób na rozwijanie logicznego myślenia oraz pobudzania kreatywności. Jednak gry planszowe to nie tylko dobra zabawa. Tego typu gadżety mogą stać się również doskonałym sposobem na zareklamowanie swojej firmy. Plansze do gier stworzone na indywidualne zamówienie, zawierające logo oraz grafikę nawiązującą do działalności firmy, pozwolą osiągnąć lepszą świadomość wśród odbiorców i wzbudzić ich zainteresowanie.

Odpowiadając zatem na pytanie: kto może zlecić wykonanie gry planszowej na zamówienie — zarówno miłośnicy dobrej zabawy, jak i firmy chcące poszerzyć swoje zasięgi i zbudować pozytywny wizerunek marki. Nie sposób również nie wspomnieć, że dzięki autorskim grom planszowym można odnieść korzyści nie tylko na zewnątrz firmy, ale także wewnątrz, poprzez lepszą integrację pracowników wypracowaną przy tworzeniu fabuły oraz zasad gry, a także opracowywaniu szaty graficznej.

Jak wygląda proces tworzenia gry planszowej na zamówienie?

Proces realizacji gier planszowych tworzonych na zamówienie można podzielić na trzy etapy:

  1. Projekt
  2. Test
  3. Produkcja.

1. Projekt

Aby móc zabrać się za realizację własnej gry planszowej, upewnij się, że masz na nią jakiś pomysł. Mowa tu przede wszystkim o ustaleniu konkretnej koncepcji, opracowaniu strategii oraz zasad gry. Dobrze też, gdy od początku masz pomysł na plansze do gry, a dokładniej na to, jak ma się ona prezentować i jakie komponenty zastosujesz w swoich rozgrywkach — pionki, karty, żetony, kostki, czy inne mniej standardowe figurki.

Jeśli któryś z elementów gry spędza Ci sen z powiek swoim brakiem dopasowania, to niczym się nie przejmuj. Na poprawki przyjdzie czas w kolejnym etapie, czyli fazie testowania.

2. Test

Przygotowany wstępny projekt oraz obrana strategia gry, obliguje Cię do tego, abyś przystąpił do jej testowania. Wbrew pozorom nie musisz w tym celu udawać się do najbliższej drukarni, wystarczy jedynie stworzyć prototyp swojej gry planszowej na kartce papieru. Jeśli uważasz, że uzyskałeś pozytywne wyniki testów i kiedy gra planszowa jest gotowa do druku, to wówczas z powodzeniem możesz przejść do kolejnego etapu, czyli jej produkcji.

3. Produkcja

Produkcja gier planszowych na zamówienie powinna być zlecona doświadczonej firmie z pozytywnymi opiniami innych klientów. I nie ma tutaj znaczenia czy realizujesz projekt do własnych celów rozrywkowych, czy marketingowych na szeroką skalę. Każda gra planszowa powinna bowiem być wykonana z dbałością o szczegóły, tak abyś w końcowym efekcie mógł stwierdzić, że w pełni Cię ona satysfakcjonuje.