Jak sprawić, by prezent był wyjątkowy?

portaart.pl > Drukarnia  > Jak sprawić, by prezent był wyjątkowy?
Pomysł Na Wyjątkowy Prezent - Porady zdjęcie nr 1

Jak sprawić, by prezent był wyjątkowy?

W konsumpcyjnym świecie coraz mniej cieszą nas prezenty, które po prostu się kupuje. Wielu ludzi chodzi na świąteczne zakupy tylko po to, by mieć już to wszystko z głowy. Najważniejszy cel – kupić, zapakować, dać. W tym wszystkim pomijany jest pierwotny, a zarazem najważniejszy cel dawania prezentów, wczucie się w drugą osobę i jej potrzeby. Co więc można zrobić, aby prezent był wyjątkowy i obdarowana osoba czuła, że dostała coś szczególnego?

Jak zabrać się do robienia prezentów?

Po pierwsze nie możesz wychodzić z założenia, że dawanie prezentów to przymus. Prezent cieszy o wiele bardziej gdy jest dany od serca, niż z tradycji czy obowiązku. Poświęć chwilę na przemyślenie tego, jaki charakter ma osoba, której chcesz dać prezent. Czy znasz ją na tyle dobrze, by stwierdzić jakie ma priorytety? Czy znajomość jest krótka, ale na myśl przychodzą Ci już jakieś fundamentalne cechy tej osoby? Na początku nie myśl, jaki przedmiot chciałaby dostać ta osoba, ale jakie wydarzenia, zachowania i zjawiska sprawiają jej przyjemność. Może się okazać, że tej osobie znacznie bardziej zależy na wartościach duchowych niż przedmiotach materialnych. Pomyśl jakie rzeczy podnoszą ją na duchu. Może warto sprawić jej coś, co będzie przypominać o szczęśliwych chwilach lub nawiązywać do czegoś budującego. Czasem lepszym prezentem może być oprawiony w ramkę cytat niż najnowszy krzyk rewolucji technologicznej.

Po drugie pamiętaj, że nie jest ważna kwota wydana na prezent. Jeśli uważasz, że dla Twojego partnera ma to znaczenie, to nie mam dobrych informacji. Dużo ważniejszy jest czas i zaangażowanie poświęcone na tworzenie prezentu i rozmyślanie nad nim. Jeśli chcesz pokazać obdarowywanej osobie, że faktycznie Ci zależy dodaj do prezentu dedykację lub kilka słów od siebie. W dzisiejszych czasach drukować można na wszystkim. Szeroko dostępny jest druk na drewnie, szkle, folii a nawet skórze.

Wewnętrzne przekonanie – prezent powinien być porządny

Rozumiem, że można czuć pewną barierę przed dawaniem prezentów tanich lub zrobionych własnoręcznie. Nawet jeśli jesteśmy pewni, że osoba, której planujemy dać prezent nie pomyśli o nas jak o skąpcach i doceni taki podarek, często mamy wewnętrzne przeczucie, że powinniśmy dać coś bardziej “przydatnego”. Nie ma w tym nic złego, nawet do zakupionych rzeczy można dodać coś od siebie. Mowa tutaj chociażby o staranności zapakowania. Jeśli posiadasz wystarczająco dużo zręczności, by zapakować prezent samodzielnie to jak najbardziej spróbuj to zrobić. Jeśli nie masz doświadczenia i obawiasz się, że nie dasz rady to zainwestuj w ładne opakowania na prezenty. Nie kupuj byle jakiego, wybór opakowania też się liczy.

Może teraz nadszedł czas na personalizację prezentu i jakieś ciekawe elementy graficzne na kartonie? Drukowanie opakowań podpowiedzą Ci jak zaprojektować grafikę, nawet jeśli kompletnie się na tym nie znasz. Oprócz samego pojemnika na prezent możesz dodać wstążkę lub bilecik. Fajny pomysłem na bilecik może być wydrukowanie elementu z popkultury, takiego jak postać z serialu lub charakterystyczny przedmiot z książki lubianej przez adresata.

Najlepsza rzecz, jaką można dostać

Choć na wymyślaniu prezentów schodzi nam bardzo wiele czasu, to często zapominamy o najprostszej rzeczy, jaką można dać. Chodzi o kartkę z życzeniami. Wszystkie prezenty przeminą, jak to powiedziała jedna z dziewczyn w mojej podstawówce: “Czekoladę się zje, a kwiatek zwiędnie”. Kartka z życzeniami zyskuje jednak z czasem na wartości, szczególnie dla osób sentymentalnych. A tendencja jest taka, że z wiekiem zwykle człowiek staje się bardziej sentymentalny. Wyobraź sobie uczucie towarzyszące czytaniu słów napisanych bezpośrednio dla Ciebie przez kogoś, z kim już nie masz kontaktu. Dla mniej uczuciowych osób zachętą może być wartość takiej kartki, gdy ktoś od kogo dostaniemy taką kartkę stanie się sławny…