Jak sprawić, by prezent prezentował się atrakcyjnie?

portaart.pl > Drukarnia  > Jak sprawić, by prezent prezentował się atrakcyjnie?
Jak Sprawić, By Prezent Wyglądał Atrakcyjnie? | Portaart.pl zdjęcie nr 1

Jak sprawić, by prezent prezentował się atrakcyjnie?

W przypadku prezentów ważne jest nie tylko to co jest w środku, lecz także samo opakowanie. Pięknie udekorowany upominek bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby i uświadomi jej jak wiele wysiłku i zaangażowania włożyłeś w przygotowanie prezentu.

Zamierzasz ofiarować prezent komuś bliskiemu i zastanawiasz się jak opakować go tak, by prezentował się estetycznie i elegancko? Skorzystaj ze wskazówek znajdujących się w poniższym tekście i przekonaj się, że gustowne pakowanie prezentów jest łatwiejsze niż myślisz! Przyjemnej lektury!

Jak zapakować prezent – podstawowe zasady

Dla jednych pakowanie prezentów to przyjemność, dla innych przykry obowiązek. Niezależnie od tego do którego grona się zaliczasz, korzystając z poniższych podpowiedzi możesz być pewien, że uradujesz obdarowaną osobę!

  • nie zostawiaj pakowania prezentów na ostatnią chwilę. Dobrze przemyśl co mogłoby spodobać się osobie, której ofiarujesz prezent, z jakich materiałów będziesz korzystać i jaki efekt chcesz uzyskać;
  • nie oszczędzaj na papierze do pakowania prezentów – nie warto! Porządny, gruby papier pakowy możesz kupić za jedyne kilka złotych więcej, niż jego tańszy odpowiednik. Naprawdę warto ponieść ten koszt, aby zapakowany prezent nie wyglądał tanio i kiczowato;
  • nie przesadzaj z ilością taśmy klejącej – im jej mniej tym lepiej! Jeśli zależy Ci na naprawdę estetycznym efekcie wybierz taśmę dwustronną, która umiejętnie użyta może być nawet niewidoczna;
  • skorzystaj z sezonowych dodatków. Zimą ozdób prezent gałązkami świerku, jesienią jarzębiną, a latem świeżymi lub suszonymi kwiatami polnymi. Dodatki te bez wątpienia nadadzą paczuszce nieco indywidualnego charakteru i piękna.

Pudełka ozdobne na prezent – najlepszy pomysł na zapakowanie upominków o nieregularnym kształcie

Najlepszym sposobem na pakowanie przedmiotów o nieregularnym kształcie są ozdobne pudełka na prezenty. To szybki, prosty i efektowny sposób, który bez wątpienia przypadnie do gustu obdarowywanej osobie. Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór pudełek różniących się kształtem, wielkością i designem, dzięki czemu bez trudu znajdziesz model odpowiedni do zapakowania upominku.

Szczególnie godnymi uwagi są opakowania na alkohol, np. wino. Ich ogromną zaletą jest fakt, że często są wyposażone w specjalne uchwyty na szyjkę butelki, dzięki czemu alkohol, który prezentujesz jest zabezpieczony przed zniszczeniem w transporcie.

Nie zapomnij o wypełniaczu

Wypełniacz to oryginalny dodatek podnoszący atrakcyjność wizualną zapakowanego prezentu. W sklepach możesz znaleźć szeroki wybór wypełniaczy do prezentów, np. wełnę drzewną, sianko i wiórki papierowe. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od okazji wypełniacz możesz przygotować sam. Przykładowo pakując prezent bożonarodzeniowy w roli wypełniacza możesz wykorzystać łańcuch choinkowy, ofiarując prezent z okazji świąt wielkanocnych możesz wypełnić pudełko mchem, natomiast pakując upominek na urodziny możesz uzupełnić paczuszkę słodyczami.

Pudełka personalizowane – postaw na niepowtarzalny design

Jeśli zależy Ci na tym, aby obdarowywana przez Ciebie osoba poczuła się naprawdę wyjątkowo możesz pokusić się o zamówienie personalizowanego pudełka na prezent. W Portaart.pl specjalizujemy się w produkcji opakowań ozdobnych i z przyjemnością pomożemy Ci zaprojektować i wykonać pudełko, które spełni Twoje oczekiwania.

Pudełka tematyczne? Dlaczego nie!

Jednym z najpopularniejszych i zarazem najefektowniejszych sposobów na to jak ładnie zapakować prezent są pudełka tematyczne. Na rynku opakowań ozdobnych możemy znaleźć naprawdę wiele pudełek na prezenty świąteczne, urodzinowe, weselne, a nawet takie, w których możemy umieści upominki z okazji wieczoru panieńskiego/kawalerskiego lub narodzin dziecka. Fantazja producentów opakowań nie zna granic! Wystarczy tylko odrobina zaangażowania, aby sprezentować bliskiej osobie pięknie zapakowany prezent!