Jak urządzić pomieszczenie w stylu Hollywood?

portaart.pl > Drukarnia  > Jak urządzić pomieszczenie w stylu Hollywood?
Jak Urządzić Pomieszczenie W Stylu Hollywood? zdjęcie nr 1

Jak urządzić pomieszczenie w stylu Hollywood?

Styl Hollywood zdobywa coraz większą popularność. Coraz więcej osób, zainteresowane amerykańską kinematografią, wybiera ten styl na swoje wnętrza. Styl Hollywood to przede wszystkim elegancja, ale także bogactwo i przepych. Glamour, czyli właśnie przepych i splendor, przyciąga ludzi jak magnes. A wszystko to dzięki magii amerykańskiego kina.

Wnętrze w stylu glamour

Styl Hollywood to przede wszystkim luksus i przepych, oparty na magii amerykańskiej kinematografii. Wpływ kina na kształtowanie się kultury masowej jest ogromny, dlatego nie dziwi nikogo powstanie stylu, opartego na kinie. Wnętrze Hollywood to eleganckie, luksusowe, pełne świecących dodatków pomieszczenie godne największych gwiazd. Styl ten często jest nazywany także stylem Glamour, co oznacza splendor, przepych i blask. Jak więc powinno wyglądać wnętrze w takim stylu? W takim pomieszczeniu powinno być dużo luster, dywanów oraz obrazów lub plakatów. Znakiem szczególnym, wyróżniającym styl glamour jest obecność szkła i kryształów, oraz elementów miedzianych lub złoconych.

Hollywoodzkie inspiracje

Urządzenie wnętrza w takim stylu nie jest trudnym zadaniem. Najważniejsze jest dopasowanie wszystkich elementów wnętrza do siebie. W pomieszczeniu powinniśmy mieć dużo elementów szklanych, takich jak lampy, lampiony czy kryształy. Stolik wykonany ze szkła, a posiadający akcenty miedziane jak najbardziej będzie pasował. Do tego duża, najlepiej skórzana kanapa, pasująca kolorystycznie do ścian i szkieł, oraz kilka wazonów. Ponadto warto zainwestować w obrazy, przedstawiające naszych ulubionych bohaterów filmowych lub aktorów. Dobrym rozwiązaniem będą także plakaty filmowe, lub plakaty wydrukowane na zamówienie zawierające poszczególne kadry z ulubionych filmów. Do plakatów i obrazów koniecznie trzeba dobrać odpowiednie ramki, najlepiej złote lub w kolorze miedzianym. Hollywood to śpiew samouwielbienia, a także krzyk przepychu.

Dodatki do stylu glamour

Dodatki do tego stylu to często powiązane z danymi filmami akcesoria, ale również plakaty filmowe czy też dekoracyjne figurki oraz zdjęcia. W stylu hollywoodzkim świetnie sprawdzą się wszelkie błyszczące i ozdobne elementy, dlatego można puścić wodze fantazji i zaszaleć z wyborem dodatków. Organizując imprezę w domu warto także postawić butelkę martini, czy też jakiegoś dobrego szampana w stylowych kieliszkach jak z filmu Wielki Gatsby. Piękna karafka wykonana z kryształu także przywiedzie na myśl filmowe skojarzenia. Tworzenie stylu glamour nie wymaga wielkich nakładów finansowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze w tym stylu i nie zrujnować sobie portfela.

Plakaty z gwiazdami

Wiele osób zastanawia się, jak przyozdobić ściany w stylu glamour. Rozwiązanie jest bardzo proste: plakaty! Druk plakatów jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, zwłaszcza gdy drukujemy dany plakat w większej ilości. Dla klientów jednostkowych, którzy chcą mieć na ścianie dany kadr z filmu lub swojego ulubionego aktora, cena nie powinna być jednak determinującym czynnikiem. W końcu, kto by nie chciał mieć na ścianie Marylin Monroe, Brada Pitta czy też Samuela L. Jacksona w kultowym garniturze i małym afro na głowie rodem z Pulp Fiction. Wiele drukarni specjalizuje się w druku plakatów, jednak warto się upewnić, czy wybrana przez nas pracownia poligraficzna jest gotowa wydrukować plakat jednostkowy w przystępnym dla nas budżecie. Warto się także zastanowić nad wyborem konkretnej antyramy dla naszego plakatu. Do stylu Glamour, jak jest napisane wcześniej, idealnie pasują złote ramy, które podkreślają plakat, tudzież obraz, który jest w środku. Decydując się na wydruk plakatu z aktorem lub aktorką warto pomyśleć nad tym, czy obraz ma być w kolorze czy w sepii. Marylin śląca całusa, wydrukowana w sepii jest dużo bardziej tajemnicza i zwracająca uwagę od takiego samego kadru w kolorze. Przed zleceniem druku, należy upewnić się, czy plakat który wydrukujemy będzie pasował do naszego wnętrza, oraz do naszej ramy. Należy także pamiętać o tym, by przygotować miejsce na ścianie do powieszenia obrazu.