Jak zapakować alkohol na prezent? Whisky, wódka, wino, piwo

portaart.pl > Drukarnia  > Jak zapakować alkohol na prezent? Whisky, wódka, wino, piwo
Wino w drewnianej skrzynce

Jak zapakować alkohol na prezent? Whisky, wódka, wino, piwo

Dobrej jakości alkohol jest zawsze sprawdzonym pomysłem na prezent – można go podarować z okazji urodzin, imienin, wesela, rocznicy, ale także w ramach podziękowań, czy jako prezent biznesowy. Przed wręczeniem takiego upominku, należy jednak zadbać o jego szykowne opakowanie. W takiej sytuacji dobrze sprawdzają się spersonalizowane opakowania na alkohol, ale może być to także tradycyjna torebka papierowa, czy drewniana skrzynka.

Czy alkohol to dobry pomysł na prezent?

Nie ma co do tego wątpliwości, że alkohol to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Niemal każdy go pije, łatwo go kupić, a co najważniejsze na rynku dostępny jest jego szeroki asortyment – od tradycyjnych win, nalewek i miodów pitnych, po ekskluzywne whisky i różnorodne smakowe wódki. Tak ogromna różnorodność pozwala dobrać odpowiedni trunek zarówno dla kobiety, mężczyzny, jak i osoby starszej. Ponadto jest to chyba jedyna forma prezentu, która może się powtarzać i nie stanowi to większego problemu zarówno dla osoby obdarowanej, jak i wręczającego upominek.

Alkohol na prezent – jak go zapakować?

Okazji do podarowania butelki z alkoholem na prezent jest wiele i właśnie do nich powinno być dostosowane jego opakowanie. Niektóre osoby mogą mieć z tym problem, jednak opakowania na alkohol coraz częściej pojawiają się w ofercie znanych i renomowanych producentów pudełek produktowych. Dlatego w wielu przypadkach już sam alkohol oferowany na sklepowej półce zapakowany jest w ekskluzywne pudełko, które nie tylko zachęca do zakupu, ale sprawia również, że nie musimy samodzielnie go opakowywać. Jeśli jednak zechcesz to zrobić mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych pomysłów, jak zapakować alkohol na prezent. Oto one:

Opakowania kartonowe z personalizacją

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów opakowań na alkohol jest kartonowe pudełko z indywidualną personalizacją. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość nadrukowania na jego powierzchni dowolnej grafiki lub treści tekstu. Mogą to być np. personalizowane życzenia, śmieszna grafika, lub zdjęcie, ale również zwyczajnie napisane imię osoby obdarowywanej. Dzięki temu upominek zyskuje jeszcze bardziej osobisty charakter.

Przy wyborze opakowania na alkohol należy zwrócić uwagę na to, czy produkt jest dobrej jakości i solidnie wykonany. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że butelka z alkoholem zapakowana w opakowanie kartonowe nie ulegnie uszkodzeniu – tektura powinna być gruba i mocna.

Papierowe torebki na alkohol

Choć na sklepowych półkach wybór tradycyjnych torebek na alkohol jest ogromny, to warto pokusić się o nietuzinkowe rozwiązania i wybrać coś, co zaskoczy i urzeknie osobę obdarowaną. Warto zdecydować się torebki na alkohol z personalizowanym nadrukiem produkowane z różnego rodzaju materiału. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się tekturę litą, falistą oraz kaszerowaną. Dodatkowym atutem tego typu produktu jest możliwość pokrycia go specjalną folią, zwiększającą nie tylko efekt wizualny produktu, ale także jego odporność na uszkodzenia. Możliwość spersonalizowania takiej torebki sprawi, że będzie ona prezentowała się jeszcze atrakcyjniej.

Drewniane skrzynki na alkohol

Ostatnią naszą propozycją są drewniane skrzynki na alkohol, które według nas stanowią najbardziej ekskluzywną wersję opakowania. Nic nie prezentuje się tak efektownie jak skrzynka wykonana z naturalnego drewna, pokryta specjalną sklejką i zadrukowana indywidualną personalizacją. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas opakowywania każdego rodzaju trunku – piwa, wina, wódki i whisky.

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym na korzyść opakowań na alkohol z drewna jest ich jakość i trwałość – są one solidne, trwałe i wytrzymałe. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania skrzynki do niestandardowych kształtów i wymiarów butelek. Można zdecydować się na opakowanie piórnikowe wyposażone w zasuwkę z drewna, a także klasyczne kuferki. Jako uchwyt posłużyć może tutaj gruby sznurek, który w połączeniu z naturalnym drewnem prezentuje się bardzo elegancko. Do wypełnienia pustej przestrzeni w skrzynce wykorzystuje się drewniane wiórki.

PortaArt – producent opakowań na alkohole!

Drukarnia PortaArt z Poznania zajmuje się profesjonalną produkcją opakowań na alkohole  według indywidualnych pomysłów naszych klientów. Powierzając nam zlecenie możesz sam zaprojektować swoje opakowanie, lub skorzystać z pomocy naszych grafików. Gwarantujemy, że oferowane przez nas opakowania na alkohol są solidne, trwałe, wytrzymałe i co najważniejsze bardzo ładne. Zadzwoń lub odwiedź naszą siedzibę. Zapraszamy!