Jaka gra planszowa na imprezę?

portaart.pl > Drukarnia  > Jaka gra planszowa na imprezę?
Jaka Gra Planszowa Na Imprezę? | Portaart.pl zdjęcie nr 1

Jaka gra planszowa na imprezę?

Organizujesz imprezę i chcesz zaskoczyć gości czymś nowym? Poza nowymi przekąskami i drinkami warto zapewnić gościom nowy rodzaj rozrywki. Gry na imprezy pozwolą się zintegrować i lepiej poznać oraz świetnie bawić w swoim towarzystwie. Jak zorganizować grupowe gry, bez wydawania na to kroci? Oto lista naszych pomysłów

Gry planszowe na imprezę

Spotykając się ze znajomymi na domówce, zazwyczaj zawsze są tematy do rozmów i śmiechu, ale co gdyby nieco urozmaicić imprezę grą towarzyską? Nie każdy jest fanem planszówek i ma je w domu. Więc tym razem zaproponujemy imprezowe gry, które można wymyślić na poczekaniu i wymagają jedynie chęci lub kartki i długopisu oraz takie, które można kupić w każdym sklepie z grami i nie nadszarpną naszego budżetu, zapewniając nam świetną zabawę. Dzięki dołączeniu gier do spotkań towarzyskich, towarzystwo bardziej się integruje ze sobą, zacieśniając więzi grupową rywalizacją oraz dobrą, niepowtarzalną zabawą. Imprezowe gry potrafią rozruszać nawet największych sceptyków gier i przeciwników planszówek. 

Imprezowe gry – zrób to sam 

Tak jak obiecaliśmy, przed Wami lista pomysłów na gry grupowe, które nie wymagają specjalnego przygotowania, jedynie chęci do gry,  zaangażowania uczestników i ogromnej dawki poczucia humoru. Każdą z niżej wymienionych propozycji można personalizować i tym samym stworzyć z grupą swoją własną grę, do której będziecie jeszcze chętniej wracali. 

Gry towarzyskie niewymagające akcesoriów: 

  • Zgadnij kim jestem – wybrana osoba wychodzi z pokoju, a pozostali uczestnicy wymyślają, kim jest. Gdy osoba wraca, zadaje pytania, które mają nakreślić jej postać, którą się stała. Cała zabawa tkwi w pytaniach i odpowiedziach – zadawane pytania powinny być formułowane tak, żeby pozostałe osoby mogły odpowiadać tylko tak lub nie. Zakres osób, jakie można wymyślić jest wręcz nieskończony. A co, jeśli to będzie jeden z was? 
  • Nigdy przenigdy….- gra popularna za oceanem, jednak coraz częściej można ją również spotkać w polskich domach. Na czym polega? Goście kolejno opowiadają swoje historie zaczynając od słów “nigdy, przenigdy…” i osoby, które przeżyły podobną historię wychylają wtedy kieliszek. 
  • Kalambury – kto nie zna tej gry towarzyskiej? Idealnie sprawdzi się na każdej imprezie, a dobra zabawa zależy i od kreatywności gości wymyślających hasła oraz pokazującego. Jeśli znudziło się Wam już pokazywanie, kalambury można zrobić w wersji słownej oraz… muzycznej! Można wydawać dźwięki lub śpiewać piosenki związane z danym hasłem. 

Tanie gry na imprezy 

Jeśli interesują cię gotowe gry imprezowe z różnego typu pytaniami, to poniżej przedstawiamy listę najlepiej sprawdzających się gier, w przystępnych cenach:

  • 5 sekund – masz tylko tytułowe pięć sekund, żeby odpowiedzieć na pytanie, które zadaje Ci Twoja drużyna? Czy podołasz? Gra nie dość,, że jest świetną zabawą, to przy okazji edukuje 
  • Tabu – trochę niczym słowne kalambury. Masz przed sobą słowo, które musisz przekazać swoim kolegom z drużyny, przy okazji nie mogąc używać podanych obok słów. Gra niesamowicie uruchamia kreatywność i wzmacnia więzi 
  • Tajniacy – gra, która nieco podobnie do Tabu, operuje słowem. Należy połączyć jak najwięcej słów, które ma dana drużyna jednym hasłem, żeby pozostali członkowie ekipy mogli odgadnąć, o co chodzi. Gra bardzo dobre rozwija umiejętności myślenia i wsłuchiwania się w drugą osobę. 

Jak widać, istnieje wiele sposobów na urozmaicenie sobie spotkania ze znajomymi. Jeśli zdecydujemy się na stworzenie własnej gry, warto wydrukować ją profesjonalnie i za każdym razem zachwycać znajomym czymś niespotykanym i w 100% naszym. Produkcja gry planszowej nie musi być droga i bardzo często cena nie przewyższy ceny planszówki w sklepie.