Jakie gry planszowe sprawdzą się w zimowe wieczory?

portaart.pl > Drukarnia  > Jakie gry planszowe sprawdzą się w zimowe wieczory?
Jakie gry planszowe sprawdzą się w zimowe wieczory

Jakie gry planszowe sprawdzą się w zimowe wieczory?

Długie, ciemne, zimne zimowe wieczory sprzyjają nudzie. Warto jednak wypełnić wolny czas w wartościowy sposób i spędzić go rozrywkowo – grając z bliskimi w nieśmiertelne planszówki. Po chwili marazmu, gry planszowe znów wróciły do łask, zaskakując różnorodnością i zapewniając przy tym długie godziny radości i śmiechu. A co najważniejsze, gry planszowe są nie tylko dobrym pretekstem do spędzenia czasu razem z bliskimi, ale niezależnie od tego, kto wygra rozgrywkę i tak wszyscy jesteśmy wygrani! Jakie planszówki zapewnią miły wieczór w rodzinnej atmosferze? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

Jakie gry planszowe są obecnie najbardziej popularne?

Zima bywa piękna – gdy za oknem widzimy cudny, biały puch i słońce, to aż chce spędzać się czas na dworze z całą rodziną. Jednak bywają i takie dni, gdy potrafi nieźle dać w kość. Zmrok zapada szybko, śnieg zamienia się w pluchę, a zimny wiatr przeszywa do szpiku kości. Nie ma szans wybrać się na sanki i uroczy, rodzinny spacer. Co zrobić, aby kolejnego wieczoru nie spędzić przed telewizorem? Zorganizować rodzinny turniej w planszówki!

Gry planszowe to świetny pomysł na każdą okazję – domówkę, spotkanie z przyjaciółmi i długie, zimowe wieczory. W końcu nie bez przyczyny produkcja gier planszowych tak prężnie się rozwija! Planszówek jest naprawdę sporo, więc wybór takiej, która pochłonie nas bez reszty, zagwarantuje dobrą zabawę, a jednocześnie nie sprawi dużych problemów nad rozpracowaniem zasad nie będzie wcale trudny. Które z gier planszowych zasługują na szczególne miejsce w rodzinnej kolekcji? Podpowiadamy!

Najlepsze planszówki na zimowe popołudnia i wieczory

·         Gra planszowa „5 sekund” – zasady tej gry są naprawdę proste i opierają się na odpowiedziach na proste pytania. Jednak jest mały haczyk – trzeba odpowiadać bardzo szybko! Każdy z graczy losuje karty z pytaniami, które odwołują się do wiedzy powszechnej, jednak na udzielenie odpowiedzi mamy wyłącznie tytułowe pięć sekund!

·         Gra planszowa „Dixit” – to świetna propozycja dla wszystkich graczy – i tych początkujących, i zaawansowanych. Zasady gry opierają się na skojarzeniach. Każdy z graczy losuje karty z ilustracjami i musi opowiedzieć o tym co widzi w taki sposób, by pozostali gracze domyślili się, której ilustracji dotyczy opis.

·         Gra planszowa „Monopoly” – tego klasyka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać? To jedna z najpopularniejszych i najlepszych planszówek! Choć zasady są bezlitosne – w końcu wygrywa ten gracz, który doprowadzi pozostałych uczestników zabawy do całkowitego bankructwa. Dobra zabawa i emocje gwarantowane.

·         Gra planszowa „Scrabble” – kolejny z klasyków, które zna każdy z nas. Zasady Scrabble są wyjątkowo proste – wszyscy uczestnicy rozgrywki losują żetony z literami, a następnie muszą ułożyć z nich wyrazy na specjalnej planszy. Poza dobrą zabawą można nauczyć się kilku nowych słów.

·         Gra planszowa „Tajniacy” – w tej grze musimy połączyć się w pary, wymaga więc minimum 4 graczy. Tajniacy opierają się na grze w skojarzenia. Jeden z uczestników rzuca hasła powiązane z tymi, które widnieją na kartach leżących na stole, a członkowie jego drużyny, muszą je odgadnąć i odnaleźć ukrytych pod kartami „tajniaków”.

Personalizowana gra planszowa – prawdziwa gratka dla graczy!

Oczywiście ta lista to jedynie początek – ciekawych gier planszowych jest naprawdę cała masa! A dla prawdziwych fanów planszówek mamy prawdziwą gratkę – projektowanie gier planszowych. Dokładnie tak – tworzenie gier planszowych to zajęcie nie tylko dla profesjonalistów. Każdy może zaprojektować własną grę planszową. Produkcja gier planszowych to jeden z obszarów działalności naszej firmy. Wykonujemy gry planszowe na zamówienie – nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Jeśli więc szukasz sposobu na oryginalny gadżet firmowy bądź nietuzinkowy prezent dla bliskiej osoby – skontaktuj się z nami. Sprawdź ofertę PortaArt – zapewniamy wsparcie na każdym etapie produkcji, od wstępnego projektu po finalny produkt.