Kartony ozdobne jako element aranżacji mieszkania

portaart.pl > Drukarnia  > Kartony ozdobne jako element aranżacji mieszkania
Kartony Ozdobne Jako Element Aranżacji Mieszkania | Portaart.pl zdjęcie nr 1

Kartony ozdobne jako element aranżacji mieszkania

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się pudełka ozdobne do mieszkań. Umożliwiają one szybką i skuteczną organizację przestrzeni, dzięki czemu mają ogromny wpływ na utrzymanie porządku i harmonii w domu. Co więcej, odpowiednio dobrane mogą być również ciekawym elementem aranżacji wnętrza, wprowadzając do niego nieco nowoczesności i oryginalności.

Jeśli i Ty poszukujesz prostego i zarazem efektownego sposobu na uporządkowanie mieszkania koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim porady jak wykorzystać pudła do przechowywania w pokoju dziecięcym, salonie, łazience i garderobie tak, aby uzyskać estetyczny i funkcjonalny efekt. Mamy nadzieję, że lektura tekstu będzie dla Ciebie inspirująca!

Karton ozdobny w salonie

Urządzając mieszkanie często musimy zmierzyć się z problemem niewystarczającego metrażu i koniecznością stosowania kreatywnych rozwiązań. W sytuacji, gdy brakuje nam miejsca do przechowywania, a przy tym nie możemy znieść widoku rozstawionych wszędzie bibelotów kartony ozdobne są na wagę złota. Możemy w nich schować naprawdę wszystko – od książek i gazet, przez płyty, świeczki, zapas chusteczek higienicznych i żarówek, po słodycze na czarną godzinę.

W zależności od częstotliwości korzystania z przedmiotów znajdujących się w pudełkach ozdobnych możemy umieścić je gdzieś pod ręką, np. na szczycie regału z książkami lub pod biurkiem lub schować w trudno dostępnym zakamarku, np. za kanapą.

Kartonowe pudełka ozdobne w pokoju dziecięcym

Kartonowe pudełka ozdobne są dobrze znane zwłaszcza rodzicom małych dzieci. Klocki, puzzle, książeczki, pluszaki i inne zabawki znajdujące się w pokoju dziecięcym mogą w końcu zostać uporządkowane za sprawą kilku praktycznych pudełek z wieczkiem.

Warto jednak wiedzieć, że funkcjonalność to tylko jedna z zalet kartonowych pudełek. Mnogość barw i wzorów kartonów ozdobnych dostępnych w sklepach sprawia, że mogą one skutecznie rozweselić dziecięcy pokój i nadać mu indywidualnego charakteru. Twoja córka uwielbia koty lub kucyki? Wybierz dla niej karton ozdobiony jej ulubionymi zwierzakami! Twój syn jest zafascynowany wyścigówkami? Postaw w jego pokoju pudełko udekorowane samochodzikami!

Pamiętaj także, że nawet jeśli nie możesz znaleźć w sklepie pudełka ozdobnego w odpowiednim kształcie, rozmiarze lub wzorze zawsze możesz skorzystać z pomocy producenta opakowań ozdobnych!

Pudła do przechowywania w łazience? Oczywiście!

Pudełka do przechowywania równie dobrze sprawdzają się w łazienkach. Środki czystości, zapas przyborów higienicznych, ściereczki do sprzątania i worki na śmieci w końcu nie będą zalegać w trudno dostępnych miejscach, lecz uporządkowane będą czekać na to, aż będą potrzebne.

Kupując pudełka do łazienki warto jednakże pamiętać, że wilgoć i wysoka temperatura nie są sprzymierzeńcem modeli kartonowych. Dużo lepiej zainwestować w pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła, które będą odprone na niesprzyjające warunki.

Organizery i pudła na szafę

Kartonowe pudełka są także niezastąpionym elementem aranżacji garderoby. Niezależnie od tego czy przechowujesz swoje ubrania w osobnym pomieszczeniu czy też garderoba w Twoim domu to tylko duża szafa w sypialni lub na korytarzu kartony ozdobne mogą okazać się nie do zastąpienia.

Wykorzystując pudełka dekoracyjne w prosty sposób uporządkujesz odzież sezonową, np. czapki, szaliki i rękawiczki. Co więcej, możesz także posegregować ubrania, buty i kosmetyki oraz lepiej wykorzystać przestrzeń w szafie, w której brakuje półek i szuflad. Zwłaszcza w sytuacji, gdy meble w Twojej garderobie nie sięgają do sufitu i chcesz wykorzystać przestrzeń na szafie pudełka dekoracyjne do przechowywania są strzałem w dziesiątkę. Umożliwiają one wówczas praktyczne wykorzystanie wcześniej niezagospodarowanej przestrzeni w domu i tym samym zmniejszają obłożenie szaf.