Najlepsze gry planszowe dla dzieci — poznaj nasze propozycje na wakacje

portaart.pl > Drukarnia  > Najlepsze gry planszowe dla dzieci — poznaj nasze propozycje na wakacje
Najlepsze Gry Planszowe Dla Dzieci — Poznaj Nasze Propozycje Na Wakacje zdjęcie nr 1

Najlepsze gry planszowe dla dzieci — poznaj nasze propozycje na wakacje

Wakacje to czas, kiedy dzieci mają więcej czasu wolnego, aby bawić się, uczyć nowych rzeczy i spędzać czas z rodzeństwem i przyjaciółmi. Gry planszowe są idealnym sposobem na spędzenie czasu w ciekawy i edukacyjny sposób, szczególnie w przypadku niepogody. Chłodniejsze, czy deszczowe wakacyjne dni z pewnością zachęcą nasze maluchy do przeprowadzenia planszówkowych rozgrywek. W tym poradniku zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze gry planszowe dla dzieci, które są idealne na wakacyjną przygodę. Zobaczmy je wszystkie!

Gry planszowe dla dzieci — nie tylko bawią…

Gry planszowe to ta forma rozrywki, po którą chętnie sięgają zarówno dzieci, jak i dorośli. Planszówki nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą i rozwijają nowe umiejętności. Są doskonałą formą edukacyjną szczególnie jeśli wdrożymy je w plan zabawy w trakcie wakacji, kiedy to maluchy mają czas wolny od szkoły, a zatem nie za bardzo chcą skupić się na nauce.

Wakacyjne gry planszowe dla dzieci — po jakie tytuły sięgnąć?

Po jakie tytuły wakacyjnych planszówek dla dzieci warto sięgnąć? Tego rodzaju pytanie pojawia się w głowach wielu rodziców, którzy już teraz planują rodzinny wyjazd wakacyjny. Propozycji gier planszowych dla dzieci, zarówno kilkulatków, jak i tych nieco starszych z pewnością nie brakuje. Zarówno w popularnych sieciówkach, jak i bezpośrednio u producentów gier planszowych można nabyć ciekawe pozycje, które z pewnością dadzą niezłą dawkę emocji każdemu graczowi. Oto kilka naszych propozycji wakacyjnych gier planszowych dla dzieci.

Monopoly Junior

Monopoly Junior to wersja klasycznej gry planszowej, która została zaprojektowana specjalnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W tej grze nasze pociechy uczą się podstawowych zasad ekonomii, finansów i strategii. Gra zachęca do liczenia, dodawania i odejmowania, dzięki czemu jest idealna dla dzieci, które uczą się matematyki.

Scrabble Junior

Scrabble Junior to gra dla dzieci planszowa, która rozwija umiejętności językowe, a także wspomaga naukę liter i słów. Ta gra składa się z dwóch poziomów trudności, dzięki czemu jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku. Scrabble Junior jest także wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rodzeństwem i przyjaciółmi, a także do nauki w grupie.

Dixit

Dixit to już kultowa wśród dzieci gra karciana, która rozwija wyobraźnię i kreatywność już od najmłodszych lat. W tej grze gracze tworzą opowieści, wykorzystując karty z różnymi obrazkami. Gracz, który jest w kolejce, wybiera jedną kartę i wymyśla dla niej zdanie lub słowo, a pozostali gracze muszą wybrać swoje karty, które najlepiej pasują do tego opisu. Sama gra jest banalnie prosta, ale wymaga od graczy kreatywności i spostrzegawczości. Jak żadna inna gra pozwala na rozwijanie wyobraźni.

Uno

Uno to klasyczna gra karciana, która jest łatwa do nauczenia się i dostarcza wielu emocjonujących chwil. Rozgrywka polega na pozbyciu się wszystkich kart z ręki, poprzez dobieranie kart z talii i rzucając karty o tym samym numerze lub kolorze. Uno jest idealne dla dzieci w wieku od 7 lat, ale może być również grane przez dorosłych.

Dobble

Na koniec zostawiliśmy absolutną perełkę, jeśli chodzi o gry planszowe dla dzieci. Mowa oczywiście o grze karcianej Dobble. Ta gra składa się z 55 kart do gry, na których znajdują się różne symbole. Każde dwie karty mają tylko jeden wspólny symbol. Gracze muszą odnaleźć ten wspólny symbol i nazwać go, zanim przeciwnik to zrobi. Gra jest szybka i prosta, ale wymaga szybkiego myślenia i ogromnej spostrzegawczości. Dobble to idealna propozycja planszowej gry dla dzieci i dorosłych, która zagwarantuje wakacyjną zabawę.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Cię do tego, którą z pozycji dziecięcych gier planszowych zabrać ze sobą na wakacje. Co ciekawe, dla urozmaicenia czasu zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym członkom rodziny, warto zapakować do walizki co najmniej dwie lub trzy planszówki.