Najlepsze gry planszowe na prezent komunijny. Poznaj nasze TOP 3

portaart.pl > Drukarnia  > Najlepsze gry planszowe na prezent komunijny. Poznaj nasze TOP 3
Najlepsze Gry Planszowe Na Prezent Komunijny. Poznaj Nasze Top 3 zdjęcie nr 1

Najlepsze gry planszowe na prezent komunijny. Poznaj nasze TOP 3

Maj niezmiennie kojarzy nam się z piękną pogodą. Niemniej maj jest także miesiącem, w którym trzecioklasiści przystępują do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Poszukiwanie prezentu z tej okazji nie należy do najłatwiejszych zadań. Z roku na rok trendy komunijne ulegają zmianom, dlatego trudno jest czasami za nimi nadążyć. Naszym zdaniem tematyczna gra planszowa to pomysł, który zawsze się obroni. Dlaczego? Ponieważ taka gra nie tylko jest w stanie zafundować wspaniałą dawkę rozrywki, ale także będzie stanowiła wspaniałą pamiątkę na długie lata.

W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić nasze TOP 3 najlepszych gier planszowych na komunię. Mamy nadzieję, że nasz poradnik, chociaż w niewielkim stopniu pozwoli przybliżyć Was do wyboru odpowiedniego prezentu. Serdecznie zapraszamy!

Jakie gry planszowe na prezent komunijny sprawdzą się najlepiej?

Nie ulega wątpliwości fakt, że gra planszowa to równie udany prezent na komunię co medalik, złoty łańcuszek, smartwatch czy nowoczesny dron. Co więcej, jesteśmy przekonani, że taki upominek z pewnością przyniesie dziecku przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej ogrom emocji, satysfakcji i przede wszystkim dobrej zabawy. Gry planszowe mają ogromny potencjał edukacyjny, co z pewnością przełoży się na mnóstwo korzyści dla takiego dziecka.

Wybierając gry planszowe na prezent komunijny, powinniśmy pamiętać o tym, by zarówno tematycznie, jak i pod względem trudności zasad do opanowania były one dostosowane do wieku i umiejętności malucha. W celu ułatwienia takiego zadania przygotowaliśmy — według nas — 3 najlepsze gry planszowe na prezent na komunię.

 1. Gra planszowa „Biblia” – pamiątka I Komunii Świętej

  Ta propozycja gry planszowej będzie strzałem w dziesiątkę dla wszystkich tych osób, które poszukują prezentu na komunię nie tylko w formie gry planszowej, ale także nawiązującej do kwestii wiary. “Biblia” to gra planszowa karciana, która została opracowana przez studentów teologii, a jednocześnie konsultowana ze znawcą Biblii księdzem Mariuszem Rosikiem.
  Rozgrywka polega na przemierzaniu planszy, na której znajduje się droga przez pustynię. Przemierzamy od czasów Adama i Ewy, aż po Zmartwychwstanie Chrystusa.

 2. Ishtar. Ogrody Babilonu

  „Ishtar. Ogrody Babilonu” to zachęcająca do zabawy gra strategiczna dla małych graczy, którzy będą się ubiegać o tytuł Królewskiego Ogrodnika. Ich zadaniem będzie założenie ogrodu wokół źródeł, które wytrysnęły na środku pustyni. Rozgrywkę wygra ten, kto poszerzy terytorium ogrodu, posadzi najpiękniejsze kwiaty na rabatach i wyhoduje najbardziej dorodne drzewa.

 3. Księga cudów

  “Księga cudów” to interaktywna gra planszowa planszą do gry w formie rozkładanej książki ze stronami 3D, magicznymi istotami i baśniowymi grafikami. Jest to gra kooperacyjna, co oznacza, że aby wygrać, trzeba połączyć siły i stworzyć drużynę, która będzie wspólnie działać. Zachwycająca fabuła tej gry prowadzona jest przez karty do gry z regułami, ale gracze, podejmują własne decyzje, są w stanie zmienić historię zapisaną w Księdze Cudów.

Gry planszowe na komunię na zamówienie — czy warto?

W naszym poradniku przedstawiliśmy według nas 3 najciekawsze gry planszowe, które nie tylko bawią, ale także rozwijają. Są świetnym pomysłem na wieczorną nudę. W wysokim stopniu pozwalają poczuć chęć rywalizacji, a jednocześnie uczą pracy zespołowej już od najmłodszych lat.

Jeśli jednak żaden z zaprezentowanych tytułów gier planszowych na prezent nie przypadł Ci do gustu, to możesz rozważyć wybór gry planszowej na zamówienie. Taki produkt wraz z usługą stworzenia fabuły i ciekawych ilustracji możesz zamówić w znanym i doświadczonym studiu graficznym. Co ciekawe, możesz zrealizować swój własny autorski projekt gry planszowej, która z pewnością stanie się wyjątkowym prezentem komunijnym.