Najlepsze pomysły na spotkanie integracyjne

portaart.pl > Drukarnia  > Najlepsze pomysły na spotkanie integracyjne
Puzzle I Gry Planszowe Dla Pracowników - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Najlepsze pomysły na spotkanie integracyjne

Impreza integracyjna – który z pracowników na nią nie czeka? To chwila wytchnienia po ciężkiej pracy i wspaniały sposób na poprawę relacji i komunikacji w zespole oraz zadbanie o miłą atmosferę w biurze. Nikogo nie dziwi więc fakt, że zarówno małe firmy, jak i wielkie korporacje decydują się na organizację cyklicznych spotkań integracyjnych, bo uważają je za świetną inwestycję. Tylko jak zorganizować spotkanie integracyjne dla pracowników, żeby odniosło zamierzony skutek? Mamy kilka podpowiedzi – zapraszamy do artykułu.

Integracja pracowników – zalety i idea

Co do jednej kwestii nie ma żadnych wątpliwości – spotkania integracyjne pracowników sprzyjają poprawie precyzyjnej komunikacji i budowy dobrej, przyjemnej atmosfery. Co więcej, są zachętą do zespołowego rozwiązywania problemów, artykułowania potrzeb w grupie i proszenia o pomoc, gdy któryś z członków organizacji jej potrzebuje. To właśnie wspólny udział w zabawie i aktywnościach pomaga budować więzi wśród pracowników, przełamywać między nimi bariery, a nawet zwiększać poziom motywacji.

Integracja zespołowa niesie też inne zalety dla kadry managerskiej – pozwala na lepsze poznanie swoich pracowników, a co za tym idzie, odkrycie ich zdolności, talentów, zainteresowań. Często, dzięki takim spotkaniom, jesteśmy w stanie wyłonić sukcesorów i wschodzące gwiazdy w firmie.

Kolejną ideą spotkań integracyjnych jest także wzrost zaangażowania całego teamu. To oczywiste, że zaangażowani pracownicy podchodzą do obowiązków z większym entuzjazmem, są zmotywowani i naładowani pozytywną energią. Taka atmosfera udziela się całemu zespołowi, a dzięki czemu rośnie wydajność grupy. To wspólne doświadczenia, dzielenie się emocjami i doświadczeniami z pracy mają na to kluczowy wpływ.

>Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że integracja jest istotna? No właśnie. Pojawia się tylko jedno, ważne pytanie – jak zorganizować spotkanie integracyjne dla pracowników, żeby było udane? Podpowiadamy!

Pomysły na integrację dla zespołu

Przede wszystkim chodzi o wspólne uczestniczenie w zabawie i przeżywanie razem emocji – to scala i łączy ludzi. Dobrym i sprawdzonym sposobem są wyjazdy integracyjne, gra w kręgle i wyjście na wspólną kolację. Ale czy każde spotkanie integracyjne musi wyglądać tak samo? Oczywiście, że nie!

Nic tak nie sprzyja budowaniu silnych, pozytywnych więzi, jak gry zespołowe. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie firmowa gra planszowa! Tak! Produkcja gier planszowych oferuje możliwość stworzenia gier dla konkretnej firmy. Już samo projektowanie gry planszowej będzie świetną zabawą, a co dopiero sama rozgrywka? Pyszne przekąski, dobre napoje, miła atmosfera i emocjonująca rozgrywka. Brzmi idealnie, prawda?

Gra planszowa na spotkanie integracyjne to najlepszy pomysł na połączenie rozrywki z utrwalaniem informacji o firmie – sprawdź, czy pracownicy pamiętają o ważnych datach, znaczących sukcesach, znają misję i wizję marki. Takie doznania dodatkowo wpływają na budowanie poczucia przynależności do firmy, co z perspektywy każdego pracodawcy jest ogromnie istotną kwestią. Firmowa gra planszowa to także oryginalny i przyciągający produkt, służący do promocji biznesu. Jednym zdaniem – strzał w dziesiątkę!

Podobną funkcję spełniają puzzle. Przecież puzzle kochają dosłownie wszyscy! Po wyczerpującej grze w kręgle to idealny sposób na to, aby się zrelaksować, lepiej poznać i spokojnie porozmawiać. Okazuje się, że układanki firmowe to jeden z największych hitów ostatnich lat. Puzzle z nadrukiem logo, obrazów i motywów związanych z firmą robią po prostu furorę. To świetny pomysł na urozmaicenie pracownikom spotkania integracyjnego, a także na działania marketingowe.

Pracownicy na pewno chętnie zabiorą puzzle do domu, podarują je rodzinie i bliskim. To idealny pomysł na zbudowanie świadomości marki wśród odbiorców. Warto wiedzieć, że puzzle dla firm nie muszą być wykonane z kartonu, a np. z PCV czy drewna. Dzięki temu są wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.

Co więcej, aktualnie istnieje także możliwość produkowania puzzli 3D, które są w stanie prezentować np. gotowy produkt firmy. To wspaniała rozrywka nie tylko na wieczór firmowy. Puzzle 3D idealnie sprawdzają się, jako forma promocji nowych produktów i gadżety dla partnerów i kontrahentów. Jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom dobrą zabawę w miłej, sympatycznej atmosferze gra planszowa dla firm i puzzle firmowe będą świetnym rozwiązaniem. To oryginalny pomysł na spędzenie wspólnie czasu i poznanie się bliżej. Portaart to doświadczony producent gier planszowych i puzzli dla biznesu. Jeśli więc interesuje Cię wysoka jakość, kreatywność i wieloletnie doświadczenie – skontaktuj się z nami. Nasz Zespół Specjalistów z największą przyjemnością doradzi i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. Posiadamy ogromną wiedzę, bardzo dobrze wyposażony park maszynowy i jesteśmy elastyczni względem każdego klienta. Zaskocz pozytywnie swoich pracowników i buduj więzi w zespole – chętnie pomożemy!