Najpopularniejsze gry planszowe w historii — w co najchętniej gramy?

portaart.pl > Drukarnia  > Najpopularniejsze gry planszowe w historii — w co najchętniej gramy?
Najpopularniejsze Gry Planszowe W Historii — W Co Najchętniej Gramy? zdjęcie nr 1

Najpopularniejsze gry planszowe w historii — w co najchętniej gramy?

Gry planszowe to świetna forma rozrywki, która przetrwała wiele pokoleń i stała się nieodłącznym elementem wielu rodzinnych spotkań i imprez. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci powstało wiele gier planszowych, ale tylko niektóre z nich stały się prawdziwymi klasykami, które po dziś dzień cieszą się nieustającą popularnością. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze gry planszowe w historii, w które równie chętnie grano kiedyś jak i dziś. Serdecznie zapraszamy!

O historii gier planszowych słów kilka…

Nie ma wątpliwości co do tego, że gry planszowe towarzyszą ludziom od bardzo dawna. Dowodem na to mogą być znalezione w grobowcach z epoki brązu (około 3400-700 p.n.e.) małe plansze do gry w tzw. Młynek. Jest to gra, której triumfy przypisuje się na epokę Średniowiecza, jednak po dziś dzień posiada ona swoje wierne grono fanów. Co ciekawe, ta dwuosobowa gra znana była i nadal jest popularna na większości obszarów kuli ziemskiej. A to dlatego, że ludzie niemal od zawsze poszukiwali dla siebie ciekawych form rozrywki, a gry planszowe z pewnością odpowiadały na wszystkie te potrzeby.

Kultowe gry planszowe, które uczą i bawią od pokoleń

Nawet dziś w dobie powszechnie znanej i dobrze rozwiniętej komputeryzacji wiele osób sięga po najpopularniejsze gry planszowe rodzinne. Co więcej, można by rzec, że obecnie planszówki zarówno te znane sprzed wieków, jak i nowo pojawiające się na rynku tytuły przeżywają niesamowity rozwój, swego rodzaju renesans — odrodzenie.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze gry planszowe, które od lat, a nawet wieków uczą i bawią kolejne pokolenia.

Monopoly

Monopoly to jedna z najbardziej znanych gier planszowych na świecie. Gra została wydana po raz pierwszy w 1935 roku i od tamtej pory stała się ikoną kultury pop. W grze gracze kupują i sprzedają nieruchomości, pobierają czynsze i inwestują w swoje firmy. Monopoly jest grą długotrwałą i wymaga od graczy strategii i negocjacji. Gra cieszy się dużą popularnością na całym świecie i została przetłumaczona na wiele języków.

Szachy

Szachy to jedna z najstarszych i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Gra jest znana już od ponad 1500 lat i do dziś cieszy się ogromną popularnością. Szachy to gra strategiczna, w której gracze przemieszczają swoje pionki po planszy, próbując obezwładnić króla przeciwnika. Prowadzona rozgrywka wymaga od graczy myślenia strategicznego i planowania. Szachy są grą niezwykle prestiżową i cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalnych graczy na całym świecie.

Scrabble

Scrabble to gra słowna, w której gracze układają słowa z liter, próbując zdobyć jak najwięcej punktów. Po raz pierwszy gra ta została wydana w 1938 roku i od tamtej pory stała się jedną z najpopularniejszych gier planszowych dla młodzieży i dla dorosłych. Scrabble wymagają od graczy znajomości języka oraz umiejętności logicznego myślenia. Sama gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie i została przetłumaczona na wiele języków.

Risk

Risk to gra strategiczna, w której gracze wcielają się w przywódców różnych państw i starają się zdobyć jak najwięcej terytoriów. Gra została wydana po raz pierwszy w 1957 roku i od tamtej pory stała się jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Risk wymaga od graczy myślenia strategicznego, planowania i decyzji podejmowanych w oparciu o analizę ryzyka. Gra cieszy się po dziś dzień ogromną popularnością, a zatem kto jeszcze nie ma jej w swojej kolekcji, to koniecznie musi to nadrobić.

Jak stworzyć remake popularnej gry planszowej?

Masz pomysł jak stworzyć remake popularnej gry planszowej, ale nie wiesz, gdzie go zrealizować. Mamy dla Ciebie kilka rad, które z pewnością pozwolą Ci w pełni wykorzystać Twój potencjał twórczy i wyprodukować swoją własną wersję gry planszowej. Mogą to być zarówno Scrabble z autorsko zaprojektowaną planszą do gry planszowej, popularne Szachy z efektownymi figurami jak i elegancką drewnianą planszą do gry, czy każda inna dowolna gra planszowa.

W tym celu warto skontaktować się ze znanym i cenionym producentem gier planszowych na zamówienie. Tylko firma z doświadczeniem pozwoli wyprodukować grę na najwyższym poziomie — zarówno pod względem estetycznym, jak i jakościowymi. Warto wybrać firmę, która wsłuchuje się w potrzeby klienta i stara się je w pełni zrozumieć i zaakceptować, a przy tym wdrożyć w proces produkcji. Taką firmą z pewnością jest drukarnia gier planszowych na zamówienie PortaArt z Poznania.