Nietypowe zastosowania opakowań kartonowych – poznaj je wszystkie!

portaart.pl > Drukarnia  > Nietypowe zastosowania opakowań kartonowych – poznaj je wszystkie!
Nietypowe Zastosowania Opakowań Kartonowych - Poznaj Je Wszystkie! - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Nietypowe zastosowania opakowań kartonowych – poznaj je wszystkie!

W domu każdego z nas znajdują się kartony, lub niewielkie opakowania kartonowe, które wydawać by się mogło, że nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Tymczasem możemy je ponownie wykorzystać do innych zastosowań, które staną się nie tylko praktycznym rozwiązaniem dla naszego domu, ale także jego efektownym dodatkiem. W jaki sposób możemy wykorzystać opakowania kartonowe i nadać im nowe znaczenie? Podpowiadamy!

Opakowania kartonowe – kiedy nie należy ich wyrzucać?

Opakowania kartonowe ze względu na swoje wysokie właściwości użytkowe wykorzystywane są na wielu płaszczyznach biznesowych, a także prywatnych. Pełnią one przede wszystkim funkcję ochronną dla towarów przygotowywanych do wysyłki, ale nie oznacza to jednak, że ich przydatność musi kończyć się wraz z dotarciem do wyznaczonego celu. Kartony można bowiem wykorzystać do innych potrzeb, jakich? Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności. Oto kilka naszych sprawdzonych pomysłów na to, jak wykorzystać opakowania kartonowe do innych celów, niż transport towarów:

Pudełka do przechowywania gadżetów

Każdy z nas ma w domu takie miejsce, w którym zalega wiele niepotrzebnych na ten moment przedmiotów. Można je zatem śmiało zapakować do kartonu i schować w odpowiednie miejsce. Karton do pakowania gadżetów, czy innymi przedmiotów można z powodzeniem włożyć do szafy, przechowywać pod biurkiem, czy w innym mało widocznym miejscu. W ten sposób zyskasz nie tylko dodatkową przestrzeń na półkach, ale co ważne w pomieszczeniu zapanuje ład i porządek.

Pudełka archiwizacyjne

Pudła kartonowe można również z powodzeniem wykorzystać do przechowywania dokumentów. Umieszczając je w pudle, możemy mieć pewność, że będą one bezpiecznie przechowywane, a w razie konieczności zawsze będziesz mógł po nie sięgnąć. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla małych jedno-, lub kilkuosobowych firm, dla których zakup specjalistycznej szafy do archiwizowania dokumentów może okazać się zbyt kosztownym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że najwygodniejsze do przechowywania dokumentacji kartony, to te z oddzielnym wiekiem — tzw. pudełka dwuczęściowe.

Organizer do bagażnika w samochodzie

Z pewnością nie raz spotkałeś się z sytuacją, gdy na zakrętach zawartość Twojego bagażnika w samochodzie przemieszczała się po całej jego powierzchni. Dlatego kolejnym dobrym przykładem zastosowania pudeł kartonowych jest umieszczenie ich wewnątrz bagażnika samochodu. W ten sposób sprawimy, że zapanuje w nim ład i porządek, a przy tym unikniemy stresu związanego z tym, czy przechowywany płyn do spryskiwaczy się nie rozlał.

Legowisko dla Twojego pupila

Dość nietypowym wykorzystaniem opakowań kartonowych jest stworzenie z nich legowiska dla pupila — psa, lub kota. Wystarczy rozłożyć karton, oraz wyłożyć go miękkim kocem, by Twój zwierzaczek mógł cieszyć się wygodnym posłaniem.

Zabawki dla dzieci

Jednym z najbardziej kreatywnych pomysłów na wykorzystanie niepotrzebnych już kartonów jest przekształcenie ich w zabawki dla dzieci. Z jednego dużego kartonu można z powodzeniem wykonać domek dla lalek, scenerię do kukiełkowego teatrzyku, kartonowy samochód, czy nawet market. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

Nietypowe zastosowanie opakowań kartonowych – podsumowanie

Opakowania kartonowe mogą stać się idealnym sposobem na pobudzenie naszej własnej kreatywności. Powyżej przedstawiliśmy kilka sprawdzonych przez nas pomysłów na to, jak szybko i ciekawie można wykorzystać karton. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do stworzenia czegoś ciekawego w swoim domu i podzielenia się z nami swoimi realizacjami.