Nowoczesna firma z własną grą planszową? To możliwe!

portaart.pl > Drukarnia  > Nowoczesna firma z własną grą planszową? To możliwe!
Nowoczesna Firma Z Własną Grą Planszową? To Możliwe! - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Nowoczesna firma z własną grą planszową? To możliwe!

Kto z nas nie lubi gier planszowych? To bardzo dobra zabawa i jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu. W gry planszowe uwielbiają grać dzieci i dorośli, ciesząc się beztroskimi chwilami. Jednak czy poza samą zabawą, gry planszowe mogą wnieść w nasze życie nieco więcej? Czy mogą nas czegoś nauczyć? Podpowiedzieć, jak prowadzić biznes? A może… pomóc nam w prowadzeniu własnej firmy? Oczywiście! Gry planszowe dla przedsiębiorców mogą stanowią o wiele, wiele więcej niż rozrywka i dobra zabawa!  

Gry planszowe – dlaczego warto w nie grać?

Gry planszowe od wielu, wielu lat niezmiennie pozostają w trendach. Uwielbiają w nie grać i dzieci, i młodzież, i dorośli. Czy mogło to przejść uwadze biznesu? Oczywiście, że nie. Jednak do tego przejdziemy za chwilę. Na początku warto sobie przypomnieć, dlaczego produkcja gier planszowych jest tak istotna.

Po pierwsze warto wiedzieć, że nowoczesne, rozbudowane gry planszowe to o wiele więcej, niż tylko rozrywka, rzucanie kostką do gry i przesuwanie pionków. Co zyskujemy więc dzięki planszówką? Trening mózgu! Tak! Gry planszowe stymulują obie półkule mózgu są więc idealnym sposobem na ćwiczenie tego mięśnia. Planszówki rozwijają kreatywność, wspomagają procesy poznawcze, ćwiczą pamięć, logiczne myślenie, umiejętność konstruowania wniosków, wyobraźnię, poprawiają koncentrację.

Po drugie, trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że najlepiej uczymy się podczas zabawy. Nie tylko jako dzieci, w dorosłym życiu również. Choć oczywiście na przykładzie maluchów najłatwiej to zaobserwować. Dzięki grze planszowej możemy przemycić wiele wartości edukacyjnych, które umysł małego szkraba bardzo szybko zapamięta. Co więcej, wiele badań udowodniło, że dzieci, które często grywały w planszówki o wiele lepiej radzą sobie na wczesnych etapach edukacji. Gry pozytywnie wpływają także na rozwój emocjonalny i umysłowy najmłodszych, pomagają im również w poznaniu zasad konkurowania i zdrowej rywalizacji.

Czego jeszcze uczą nas gry planszowe?

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz – gry planszowe uczą, jak wygrywać i przegrywać. To niezwykle przydatna umiejętność na każdym etapie życia człowieka. Zdrowa rywalizacja motywuje nas bowiem do zwiększonego wysiłku – fizycznego i umysłowego. Jednak nie zawsze udaje się osiągnąć sukces. Radzenie sobie z porażką wcale nie jest proste, a planszówki bardzo pomagają nam w zrozumieniu emocji, jakie towarzyszą takim sytuacjom.

Gry planszowe, a rozwój biznesu.

Dlaczego gry planszowe podbiły świat biznesu? Bo są świetnym gadżetem reklamowym! Skoro ustaliliśmy już, że każdy uwielbia grać w planszówki, to dlaczego nie mieliby wykorzystać tego przedsiębiorcy? Przecież producenci gier planszowych są w stanie stworzyć każdą grę! Gra planszowa dla dzieci pracowników? Nie ma problemu! Stworzona przez firmę gra edukacyjna, którą można promować w przedszkolach i szkołach? Oczywiście! Gra planszowa jako prezent dla klientów i kontrahentów? Jak najbardziej!

Planszówki są coraz częściej wykorzystywanym narzędziem do promocji działań przedsiębiorstw, wyjaśniania procesów i strategii biznesowych. Gry planszowe mogą w ciekawy sposób zareklamować markę, produkt, wydarzenie czy usługę. Co więcej, działanie tej formy reklamy jest długofalowe – gry planszowe najczęściej przekazujemy rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Co znaczy, że gra planszowa z Twoim logo może trafić do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Stwórz własną grę planszową na zamówienie, którą wykorzystasz do budowania świadomości marki, na onboardingu czy podczas grywalizacji. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo!