Nowoczesne tapety do sypialni – pomysł na modny wystrój

portaart.pl > Drukarnia  > Nowoczesne tapety do sypialni – pomysł na modny wystrój
Nowoczesne Tapety Do Sypialni - Pomysł Na Modny Wystrój - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Nowoczesne tapety do sypialni – pomysł na modny wystrój

Budowa budynków mieszkalnych nie jest prosta ani tania, a jej projekt zazwyczaj ostateczny, gdyż zmiany konstrukcyjne bywają bardzo drogie, bądź nawet niemożliwe. Zupełnie inaczej jest z wykończeniem wnętrz. Można je dużo łatwiej i swobodniej kształtować do własnych potrzeb i zmieniającej się mody. Co udowadniają tapety ścienne — już sama ich aplikacja pozwala odświeżyć i odmienić wnętrze. Na co więc zwrócić uwagę przy ich wyborze? Co warto wiedzieć?

Tapety ścienne – co się zmieniło?

Ostatnio tapety przeżywają mały renesans. Dzisiaj to już nie tylko kwiatki jak u babci i zbyt pstrokate albo miałkie kolory. Można się pokusić o piękną fototapetę wypełniającą całą ścianę jednym motywem lub w bardziej minimalistyczne, geometryczne wzory. Wiąże się to przede wszystkim z rozwojem technologii i świadomym dążeniem firm do umożliwienia swoim klientom pełnej customizacji produktów. Drukowanie tapet ściennych to teraz także znacznie krótszy czas. Złożenie zamówienia u producenta i jego realizacja to tylko kilka dni.

Nowoczesne tapety

Inspirujące modne tapety są w stanie podkreślić każdy wystrój wnętrz. Odnajdą się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, hamptom, glamour i urban jungle. Jednak, co najważniejsze, o ich nowoczesności nie stanowią jedynie atrakcyjne motywy, ale przede wszystkim sposób wykonania i użyte do produkcji materiały. Druk tapet w Poznaniu bazuje na tuszach lateksowych, które są w pełni ekologiczne. Są wytwarzane na bazie wody, a nie chemikaliów i toksycznych substancji, dzięki czemu są bezwonne. Ich kolejną zaletą jest niełatwopalność.

Tapetowanie ścian – czy warto?

Ściany co jakiś czas trzeba odświeżyć. Jednak, zamiast sięgać kolejny raz po wałek malarski i puszkę farby, naprawdę warto rozważyć tapety. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia przede wszystkim fakt, że tapety ścienne pozwalają ukryć mankamenty — odpryski, tłuste plamy, pęknięcia — które byłyby widoczne jedynie po przemalowaniu ścian na nowo.

A co z trwałością tapet? Te nowe można śmiało w razie plam przemyć wilgotną ściereczką i detergentem, co przemawia na duży plus takiego wykończenia. Z kolei prawidłowo naklejona przez fachowca tapeta będzie się trzymać ściany aż do następnego remontu.

Tapeta na zamówienie czy ze wzornika?

Korzyści przemawiających za wyborem tapet jest niemało. W takim razie pozostaje tylko wybrać wzór. Drukowanie tapet ściennych aktualnie pozwala nam na wybranie każdego motywu, chociaż drukarnie w swojej ofercie mają mnóstwo własnych wzorów. Dlatego, zanim wybierzemy idealne tapety do sypialni, warto przeanalizować samo wnętrze.

Sypialnia to miejsce, w którym mamy wypocząć fizycznie i psychicznie. Dlatego warto wybrać bardziej stonowane barwy, które pozwolą się zrelaksować. Wśród takich kolorów możemy znaleźć ciepłe i zimne odcienie szarości, błękity czy pastelowe róże. Oczywiście kolor tapety powinien dopełniać całości wnętrza, a mianowicie pasować do mebli, pościeli i dodatków tekstylnych — zasłon czy dywanu.

Nieco odważniejsi mogą wybrać też do sypialni żywsze kolory — turkusy, zielenie, z czerwonymi czy żółtymi wzorami. Jednak tutaj warto podkreślić, że nowoczesne tapety głównie służą za dekoracje — często lądują na ścianach zamiast obrazów. W dodatku w danym pomieszczeniu, nie tylko sypialni, pokrywają tylko jedną ścianę.

Jaką tapetę wybrać do sypialni w stylu:

  • industrialnym — tutaj należy wybrać wzór bardziej „szorstki”. Dobrze, jeśli na myśl przywodzi rdzę, coś metalowego. Loft kojarzy się z czernią, jednak śmiało możemy wybrać nieco żywszy kolor — niebieski czy różowy.
  • glamour — białą lub szarą z czarnymi bądź srebrnymi akcentami. Styl ten lubi kryształy i błyskotki, więc tapeta z błyszczącymi drobinkami równie dobrze zda egzamin.
  • skandynawskim — odnoszącą się do natury. Może to być np. fototapeta lasu lub zamglonych szwedzkich fiordów. Sprawdzą się także odcienie szarości i pastelowe błękity.
  • klasycznym — prostą, o nieskomplikowanym wzorze. Za to kolor może być bardziej intensywny.