Nowoczesne tapety – ich funkcje i zalety

portaart.pl > Drukarnia  > Nowoczesne tapety – ich funkcje i zalety
Nowoczesne Tapety - Ich Funkcje I Zalety zdjęcie nr 1

Nowoczesne tapety – ich funkcje i zalety

Marzysz o pięknym mieszkaniu pełnym stylowych akcentów i designerskich dodatków? W tym celu nie musisz przeprowadzać dużej metamorfozy, by uzyskać efekt niczym z katalogu o aranżacji wnętrz. Warto postawić na małe zmiany, które dają spektakularny efekt! Mowa tu oczywiście o tapetach, które potrafią nie tylko całkowicie odmienić wystrój wnętrza, ale również ukryć pewne jego niedoskonałości. Czym charakteryzują się nowoczesne tapety i jakie funkcje pełnią we wnętrzu? Podpowiadamy!

Tapeta ścienna – krótki przewodnik po historii

Tapeta to materiał okleinowy, który już od wieków służył do dekorowania ścian w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Najczęściej wykonywany był z papieru, tkaniny, skóry lub tworzywa sztucznego. W Europie tapety znano już w XVI wieku, a ich znaczący i powszechny rozwój przypadł na wiek XVIII, kiedy zaczęto sprowadzać je z Chin. Wraz z rozwojem produkcji w wielu państwach Europy, szczególnie Francji, Holandii, czy Niemczech zaczęły powstawać specjalne ośrodki produkujące tapety na ścianę.

Współcześnie tapetowanie ścian jest powszechne na całym świecie, a udoskonalenie technik druku ilustrowanego sprawiło, że dostępne dziś rozwiązania są bardzo szerokie. Obecnie druk tapet może odbywać się na różnego rodzaju podłożu i przedstawiać dowolne wzory i faktury. Takie rozwiązania dają ogromne możliwości w aranżacji, wpływając na pozytywny odbiór pomieszczenia.

Tapeta – co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Na rynku wnętrzarskim dostępny jest szeroki wybór tapet – od modeli kolorowych i monochromatycznych, po nowoczesne tapety 3D. Niestety modele oferowane przez markety budowlane nie zawsze spełniają oczekiwania pod względem jakości, dlatego przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:

  • typ oraz wytrzymałość materiału
  • ilość potrzebnej tapety
  • sposób montażu
  • wzór, kolor, faktura.

Jaką funkcję pełni tapeta ścienna?

Tapeta ścienna ma w sobie ogromny potencjał aranżacyjny. Szczególnie te realizowane na zamówienie i wykonywane przez sprawdzonego producenta tapet. Co może przekonać do wyboru tego typu dekoracji? Poznaj najważniejsze funkcje:

  • dekoracyjna – ciekawie skomponowane wzór i kolory potrafią skutecznie przyciągnąć wzrok – tapeta w salonie powodzeniem zastąpi obraz, czy inne dodatki;
  • imitująca – dobrej jakości tapeta potrafi niemal perfekcyjnie odzwierciedlić efekt naturalnej czerwonej cegły, piaskowca czy innych dodatków;
  • maskująca – tapety potrafią w doskonały sposób ukryć niedoskonałości występujące na ścianach – wszelkie nierówności, czy pęknięcia;
  • ochronna – tapeta doskonale chroni ścianę przed zabrudzeniami. W miejsca szczególnie narażone na zabrudzenia lub przetarcia polecamy wybrać tapetę z włóknem szklanym;
  • dzieląca pomieszczenia na strefy – ozdobny materiał na ścianie pozwala sprytnie wyznaczyć linię miejsca do odpoczynku, lub rozdzielić mokrą strefę w łazience.

Najważniejsze zalety tapet ściennych

Wybór tapety to bardzo dobre rozwiązanie do każdego pomieszczenia – do sypialni, salonu, kuchni, a nawet łazienki. Niewątpliwą zaletą tego typu dekoracji jest możliwość szybkiej i trwałej metamorfozy mieszkania. Do tego dochodzi doskonała jakość, trwałość i wytrzymałość takiego produktu. Nowoczesne tapety produkowane są z mocnych i solidnych materiałów, które gwarantują wiele lat użytkowania. Co więcej, dostępne są w wielu ciekawych wzorach i kolorach, które z powodzeniem dopasujesz do własnych potrzeb aranżacyjnych. Nowoczesnym rozwiązaniem jest wybór fototapety lub tapety 3D, która tworzy efekt wielowymiarowości całego wnętrza, optycznie je powiększając.

PortaArt – profesjonalny producent tapet

Jeśli poszukujesz nietuzinkowych rozwiązań i pragniesz stworzyć oryginalną tapetę na zamówienie, to koniecznie skorzystaj z oferty producenta tapet z Poznania, firmy PortaArt. Drukujemy tapety według indywidualnego pomysłu naszych klientów, a w przypadku potrzeby pomagamy w jej zaprojektowaniu. Nasza oferta na jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego spełnimy oczekiwania, nawet najbardziej wymagających osób. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!