Opakowania na prezenty — jak je ponownie wykorzystać?

portaart.pl > Drukarnia  > Opakowania na prezenty — jak je ponownie wykorzystać?
Opakowania Na Prezenty — Jak Je Ponownie Wykorzystać? zdjęcie nr 1

Opakowania na prezenty — jak je ponownie wykorzystać?

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy otrzymujemy największą liczbę prezentów. Opakowane w piękne owijki czy eleganckie opakowania zachwycają i sprawiają, że drobne upominki sprawiają jeszcze większą radość. W ciągu roku jest jednak wiele innych okazji, które pozwalają zebrać opakowania na prezenty z różnego rodzaju materiałów. Sprawdź, jak je ponownie wykorzystać i nadać im nowe życie!

Pudełka do przechowywania

Opakowania na prezenty, szczególnie te w postaci pudełek, można wykorzystać jako ciekawe i oryginalne pudełka do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów. Tego typu eleganckie opakowania są najczęściej niezwykle trwałe. Wszystko za sprawą tego, że są wykonane na bazie kartonowego stelaża. Mogą przybrać kształt kwadratu, prostokąta czy koła, ale w każdym z tych wariantów są dobrym akcesorium, sprawdzającym się w różnego rodzaju pomieszczeniach, w każdym domu. Można w nich przechowywać drobiazgi dziecięce – kredki i inne artykuły artystyczne, drobne klocki i inne zabawki. Takie opakowania na prezenty można także wykorzystać jako pudełko na biżuterię, nici i akcesoria do szycia czy przyprawy. Większe opakowania prezentowe, a takie też często dostajemy, można wykorzystać do przechowywania pasków, szalików i innych dodatków odzieżowych.

Obawiasz się, że eleganckie opakowanie z kolorowym nadrukiem nie pasuje do designu Twojego wnętrza? W kilka chwil możesz zmienić jego wygląd, nadając mu delikatny wygląd, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest oklejenie pudełka wybranym papierem pakowym bądź też udekorowanie go kolorową serwetką w technice decoupage.

A jak wykorzystać kreatywne opakowanie w postaci puszki?

Wśród upominków świątecznych i nie tylko, często znajdują się prezenty jadalne zapakowane w eleganckie opakowania w postaci metalowych puszek. Znajdują się w nich ciasteczka, kawa, herbata, cukierki czy inne pyszności. Po opróżnieniu puszki, zostaje funkcjonalne opakowanie, które pomieści różnego rodzaju akcesoria. Najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest użycie takich puszek do przechowywania przypraw czy też domowych ciasteczek. Można w nich jednak pomieścić również różnego rodzaju kable: ładowarki, słuchawki itp., czy też akcesoria piśmiennicze. Możliwości wykorzystania ich jest wiele. A wszystko za sprawą tego, tego rodzaju opakowanie na prezenty można umyć, dokładnie wyczyścić i wykorzystywać do przechowywania żywności.

Jeśli design metalowej puszki nie bardzo Ci odpowiada, możesz ją pomalować farbą kredową, a tym samym zyskać uniwersalne opakowanie, które wykorzystasz na wiele sposobów, a za każdym razem podpisując, co znajduje się w środku czy też wykonując ciekawe rysunki.

A co zrobić w kolorowym papierem pakowym?

Najwięcej trudności może sprawić ponowne wykorzystanie papieru pakowego. Co ciekawe, możesz wykorzystać zarówno papier delikatnie ściągnięty z opakowania, jak i spontanicznie rozszarpany. Ten pierwszy rodzaj opakowania na prezenty możesz wykorzystać jako materiał do oklejenia różnego rodzaju pojemników – kwadratowych, okrągłych czy nawet tub. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie papieru do obłożenia różnego rodzaju książek – pozwoli on nadać im inny, elegancki wygląd, a tym samym ochronić okładkę przed zniszczeniem. Nie wiesz, jak wykorzystać rozdarte opakowania po prezentach? W kreatywny sposób wykorzystają go zapewne Twoje dzieci! Wystarczy podrzeć go na mniejsze kawałki i stworzyć ciekawe wyklejanki abstrakcyjne. Możesz też z niego zrobić małe kuleczki i z kolorowych kropeczek zrobić ciekawy obraz. Zajęcie to z pewnością na długo zajmie młodsze, jak i nieco starsze dzieci, a tym samym pozwoli im spędzić przyjemnie czas i pobudzić swoją kreatywność.
Możliwości wykorzystania opakowania na prezenty jest wiele, tak wiele, jak pomysłów w Twojej głowie. Który z nich przypadł Tobie najbardziej do gustu?