Opakowania niestandardowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

portaart.pl > Drukarnia  > Opakowania niestandardowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Opakowania Niestandardowe - Co Warto Wiedzieć? zdjęcie nr 1

Opakowania niestandardowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Nie od dziś wiadomo, że biznes rządzi się swoimi prawami. Dlatego, aby skutecznie przyciągnąć uwagę klienta, należy wykazać się odrobiną kreatywności i nieco odwagą, by pozwolić sobie na wdrożenie nowych, niestandardowych rozwiązań. Warto zagrać tutaj na emocjach konsumentów, skutecznie przyciągnąć ich uwagę. Jak to się ma do opakowań kartonowych? Okazuje się, że niestandardowe opakowania mogą stanowić doskonałą formę reklamy.

Niestandardowe rozwiązania w kontekście opakowań

Zarządzanie własną marką to bardzo odpowiedzialne zadanie. Każdego dnia należy podejmować decyzje dotyczące rozwoju i przyszłości firmy. Nierzadko dotyczą one również wyboru opakowań kartonowych, które odgrywają szczególną rolę w zabezpieczeniu towaru, ale również budowaniu świadomości marki wśród klientów.

Niestety, większość osób decyduje się na standardowe rozwiązania, które nie zawsze okazują się być kluczem do sukcesu. Dlatego warto pokusić się i pójść o krok dalej, decydując się na niestandardowe opakowania kartonowe. Wachlarz dostępnych opcji jest tutaj naprawdę szeroki. Można wdrożyć własny projekt lub zaufać specjalistom z działu graficznego (przygotowanie projektu przez dział graficzny zawsze odbywa się po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z klientem) oraz skorzystać z możliwości łączenia różnych dodatków, takich jak hot-stamping, tłoczenie, czy laminacja folią. Zastosowanie takich rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu stałym klientom oraz przyciągnie uwagę nowych.

Hot-stamping

Hot-stamping to usługa wytłaczania na gorąco, która pozwala uzyskać efekt pozłacanego lub posrebrzanego wydruku. Wzory wytłaczane są za pomocą specjalnych matryc oraz stempli. Usługa ta jest bardzo często wykorzystywana w produkcji opakowań kartonowych. Jest to stosunkowo proste wykończenie, które prezentuje się bardzo elegancko. Hot-stamping najczęściej stosuje się do wykończenia:

  • logo
  • krótkiego sloganu
  • niewielkiego elementu graficznego.

Opakowania ekskluzywne są doskonałym przykładem tego, gdzie wykorzystuje się metodę hot-stampingu.

Tłoczenie

Wyżej opisana metoda hot-stampingu często idzie w parze z tłoczeniem. Tłoczenie (wklęsłe lub wypukłe) to proces, w którym konkretny wzór jest wypychany lub wciskany na płaszczyźnie drukarskiej, dzięki użyciu specjalnie utworzonego wykrojnika z gotowym wzorem na matrycy. W rezultacie wysoka temperatura powoduje, że wzór ten zostaje na stałe wyprasowany na powierzchni w formie wypukłości lub wklęsłości.

Zastosowanie techniki tłoczenia pozwala na stworzenie opakowania kartonowego z efektem 3D, który idealnie podkreśli projekt logo lub dopracowanej grafiki. Tłoczenie można wykorzystywać na wielu materiałach – od tektury poprzez papier, a nawet drewno.

Laminacja folią

Proces laminacji folią sprawia, że opakowanie kartonowe zyskuje oryginalny i bardziej prestiżowy wygląd. Można tutaj zdecydować się na matową lub błyszczącą folię. Matowa folia będzie subtelnie podkreślała elegancki charakter produktu, natomiast folia błyszcząca nada całości soczystego i bardziej nasyconego koloru. Laminacja folią to także doskonały sposób na usztywnienie konstrukcji pudełka z kartonu.

Niestandardowe zmiany w konstrukcji pudełka

Oprócz wspomnianych powyżej walorów estetycznych, można również zastosować zmiany w konstrukcji opakowania kartonowego. Istnieje wiele wzorców niestandardowych opakowań, które możemy zaproponować w naszej drukarni internetowej PortaArt. Do najbardziej popularnych należą:

  • pudełka wysuwane
  • jednoczęściowe pudełka składane
  • pudełka magnetyczne
  • pudełka z tektury litej.

Jak widać możliwości w wyborze opakowania kartonowego, jest bardzo wiele. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Twojej wizji. Zaawansowana działalność naszej drukarni, daje nam nieograniczone możliwości jeśli chodzi o produkcję niestandardowych opakowań kartonowych.