Pakowanie prezentów — oryginalne pomysły

portaart.pl > Drukarnia  > Pakowanie prezentów — oryginalne pomysły
Pakowanie Prezentów - Oryginalne Pomysły zdjęcie nr 1

Pakowanie prezentów — oryginalne pomysły

Prezenty wielu kojarzą się z czasem świątecznym, jednak w ciągu roku jest wiele okazji do ich wręczania. Urodziny, imieniny, rocznic i inne ważne święta są dobrym pomysłem na obdarowanie drobnym upominkiem bliskiej osoby. Oczywiście najbardziej cieszy ich zawartość, jednak warto też zadbać o estetykę opakowania. Oryginalne opakowania na długo pozostają w pamięci i sprawiają, że obdarowany jeszcze bardziej cieszy się upominkiem. Sprawdź proste sposoby na zapakowanie prezentów.

Ekologiczne opakowania

Ekologiczne opakowania na prezenty można zarówno nabyć w wersji gotowej, w postaci torebek, jak i zdecydować się na ich samodzielne wykonanie. Tego rodzaju oryginalne opakowania wykonuje się głównie z tektury bądź papieru. Ich największą zaletą jest przyjazność dla środowiska – nie tylko pozwalają ograniczyć zużycie plastiku, ale też znacznie szybciej się rozkładają i nie stanowią takiego zagrożenia dla planety. Warto dodać, że pomimo iż są to opakowania z papieru, mogą być używane wielokrotnie. Dodatkowo osoby decydujące się na taką formę opakowania upominków potwierdzają, że te oryginalne opakowania, pomimo iż minimalistyczne, są wyjątkowe. Wystarczy przyozdobić je delikatnym elementem – świeżym kwiatem, kokardą czy innym elementem dekoracyjnym, by zmienić ich charakter.

Oryginalne opakowania z własnymi ozdobami

Przy wykorzystaniu wspomnianego już papieru bądź tektury można wykonać oryginalne opakowania prezentów z własnym nadrukiem. Wielu osobom podobają się kolorowe nadruki na torbach czy papierze. Nie musisz już kupować gotowych wzorów – możesz je stworzyć samodzielnie z myślą o obdarowywanej osobie. Do przygotowania papieru do pakowania prezentów potrzebujesz szary papier bądź papier z recyklingu, pisaki, kredki, farby czy inne akcesoria artystyczne, które pozwolą Ci dowolnie przyozdobić papier. Możesz wykonać rysunki, abstrakcje czy też stempelki w różnym kształcie. Taki papier z pewnością zachwyci niejedną osobę. Chcesz dodać całości niepowtarzalnego charakteru? Wykończ opakowanie ciekawym elementem – dodaj lizaka, kawałek zielonej gałązki, wysuszony plaster owocu czy też domowe ciasteczko. Taka niespodzianka pod kokardką zachwyca!

Odmień tradycyjne opakowania prezentów

Nie wiesz, jak zapakować prezent i myślisz, że jedynym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na gotowe opakowanie wprost ze sklepu? Owszem – takie opakowania są niezwykle pomocne, jednak w kilka chwil możesz nadać im nowy wygląd. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rozmiar torebki, tak by z powodzeniem pomieściła wybrany upominek. Jeśli chcesz samodzielnie ją udekorować, najlepszym wyborem będą opakowania na prezent gładkie, bez dodatkowych nadruków. W takiej opcji możesz je oczywiście udekorować flamastrami, ale też ciekawą opcją będzie wzbogacenie całości o naklejki z ciekawymi emotikonkami, hasłami czy też innymi sytuacjami. Ważne, by taks personalizowane opakowanie było dopasowane do charakteru i upodobań obdarowywanej osoby. Dzięki temu poczuje się wyjątkowo, a jednocześnie całość sprawi jej niezwykłą przyjemność.

A może foliowe szaleństwo?

Nie zawsze masz pod ręką papier do pakowania czy też gotową torebkę. W każdym domu można znaleźć jednak odrobinę folii. Przeźroczysty materiał sam w sobie jest mało dekoracyjny, aczkolwiek wzbogacając go o kilka dodatkowych elementów, można zmienić całkowicie jego design. Wystarczy, że wybrany prezent osłonisz różnego rodzaju kolorowymi wycinkami z gazet czy kolorowego papieru bądź też pokryjesz małymi karteczkami, a na każdej z nich umieścisz życzenie. Dzięki temu prezent będzie oryginalny, spersonalizowany i z pewnością zaskakujący. Przeźroczysta folia pozwala zabezpieczyć całość, tak by karteczki doskonale się trzymały.

Mamy nadzieję, że nasze proste sposoby na zapakowanie prezentów nie tylko wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby, ale też Tobie sprawią ogromną przyjemność podczas przygotowywania upominku. Możliwości stworzenia niecodziennych dekoracji jest wiele – wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się wokół siebie i wykorzystać przedmioty i akcesoria codziennego użytku.