Personalizowane gadżety reklamowe. Co wybrać?

portaart.pl > Drukarnia  > Personalizowane gadżety reklamowe. Co wybrać?
Personalizowane Gadżety - Wady I Zalety, Rodzaje, Co Wybrać? zdjęcie nr 1

Personalizowane gadżety reklamowe. Co wybrać?

Co kupić na prezent? To pytanie wraca do nas jak bumerang każdego roku. Jaki prezent dać na imieniny, a jaki dla pracownika firmowego? Nie zawsze pieniądze są najlepszym rozwiązaniem. Czasem aby docenić drugą osobę powinniśmy wyszukać coś szczególnego, unikalnego. I tutaj z pomocą przychodzą nam tzw. gadżety personalizowane. Co to takiego? Jaką rolę pełnią? Które gadżety personalizowane sprawdzą się na prezent?

Czym są gadżety personalizowane

Gadżet personalizowany jak sama nazwa wskazuje to rodzaj upominku pasujący do danej grupy docelowej lub osoby prywatnej. Dopasowany prezent może pełnić rolę upominku firmowego jak i prywatnego. Bez wątpienia jest to prezenty wyjątkowy, nieszablonowy, ale także unikalny i o czym większość z nas zapomina – funkcjonalny. To właśnie te cechy powinien posiadać przemyślany gadżet personalizowany.

Czy każdy gadżet można nazwać personalizowanym? I tak i nie. W dobie rozwoju współczesnych technologii możemy tak de facto spersonalizować każdy gadżet w dowolny sposób. Niezależnie czy będzie to długopis, czapeczka czy coś zupełnie innego powinniśmy się trzymać jednej bardzo ważnej zasady. Jakiej? O tym dowiesz się w nagłówku poniżej.

Jaką rolę pełni gadżet personalizowany?

Gadżet gadżetowi nie równy. Ten z przymiotnikiem “spersonalizowany” powinien być wyjątkowy. Co to oznacza? To, że osoba, która go w prezencie otrzyma powinna poczuć się doceniona niezależnie od tego w jakich okolicznościach ma to miejsce. Trudno więc mówić o wyróżnieniu pracownika za pomocą personalizowanego długopisu – gdyby to jednak był zegarek wysokiej klasy to już inny temat. Gadżet powinien jednak przedstawiać jakąś wartość – materialną lub sentymentalną, odnosić się do uczuć, emocji, może zainteresowań osoby obdarowanej. Nie ma jednego unikalnego szablonu gadżetu, który pasowałby do wszystkich. Dlaczego? Bo to prezent indywidualny, a każdy z nas jest przecież inny.

Top3 najciekawsze gadżety personalizowane dla firm

Wracając do meritum i pytania ze wstępu warto pochylić się nad problematyką gadżetu reklamowego. Co więc warto wybrać, aby nie popełnić faux pas? Błędem jest przede wszystkim myślenie w kategoriach takich, że prezent, który chcemy wybrać mi by się podobał. To, że coś nam się podoba nie znaczy, że podoba się także innym. Najlepszym przykładem niech będą mężczyźni, którzy co roku otrzymują od kobiet nowe skarpetki. Czy naprawdę ich potrzebujemy? Pewnie tak, ale czy co roku? Gdzie jest kreatywność? Gdzie personifikacja? Te prezenty, to tylko wypełniacze “obowiązku” i naszych szuflad. Tymczasem gadżet ma być wartością dodaną. No to poszukajmy wspólnie tej wartości!

Puzzle reklamowe dla pracownika

Chcesz docenić pracownika za dobrze wykonaną pracę? Daj mu premię, ale dodaj także puzzle reklamowe. Obrazek do ułożenia, może mieć charakter motywacyjny lub przedstawiać jakieś śmieszne zdjęcie z jego udziałem. Z pewnością to mu się bardzo spodoba!

Gry planszowe

Narzekasz kiedy mąż poświęca Ci zbyt mało czasu? Zapewniamy Cię, że nic nie wciągnie go bardziej w interakcję z Tobą niż… gry planszowe (no może poza sportem w tv). Gadżety w postaci gier planszowych to świetny prezent jeśli chodzi o gry drużynowe w domu. Macie dzieci? Zagrajcie razem!

Opakowania na alkohol i brelok z otwieraczem

Nie propagujemy picia alkoholu, ale opakowania na wino czy inne trunki mogą także okazać się świetnym prezentem. Żaden mężczyzna nie wyrzuci także personalizowanego breloka z otwieraczem do piwa, zwłaszcza, jeżeli logotypem będzie jego ukochany klub lub marka samochodu.

W przypadku gadżetów reklamowych pomysłów może być oczywiście milion. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pamiętajmy jednak, aby trafić w upodobania drugiej osoby, a przy tym aby jej nie urazić. Prezent powinien być wyjątkowy, od serca. Nie musi być drogi, ale z pewnością funkcjonalny!