Personalizowane gry planszowe w budowaniu strategii marketingowej firm

portaart.pl > Drukarnia  > Personalizowane gry planszowe w budowaniu strategii marketingowej firm
Personalizowane Gry Planszowe W Budowaniu Strategii Marketingowej Firm zdjęcie nr 1

Personalizowane gry planszowe w budowaniu strategii marketingowej firm

Każda firma niezależnie od tego czy jest to duża sieć, czy mniejsza lokalna marka szuka kreatywnych sposobów na zareklamowanie się na rynku. Najczęściej wybieraną alternatywą są personalizowane produkty, które nie tylko cieszą oko, ale przede wszystkim wzbudzają pozytywny odbiór wśród potencjalnych klientów, czy przyszłych kontrahentów. Dyskonty tworzą własne linie ubrań, kawiarnie oferują słodkie poczęstunki z pięknie przyozdobionym logo, a inne branże? Jakie środki marketingowe mogą podjąć, aby zainteresować i przyciągnąć przyszłych odbiorców?

Jak się okazuje, w strategiach marketingowych wielu nowoczesnych firm popularność zyskują spersonalizowane gry planszowe. Są one nie tylko świetnym nośnikiem reklamowym, ale przede wszystkim okazją do wręczenia swoim klientom biznesowym, kontrahentom, a nawet współpracownikom upominku, który będzie jednoznacznie kojarzył się z naszą marką i dobrą zabawą.

Czym są personalizowane gry planszowe?

Personalizowane gry planszowe to produkt dostosowany konkretnie pod potrzeby klienta biznesowego. Ze względu na szeroki zakres działalności niektórych marek trudno jest znaleźć jego odpowiednie rozwiązanie, który spełni oczekiwania zarówno klienta, jak i jego odbiorców. W tym celu specjaliści PortaArt (firmy z wieloletnim doświadczeniem w produkcji spersonalizowanych gier planszowych) pomogą dobrać nie tylko odpowiednie elementy do gry planszowej, ale przede wszystkim zaproponują strategię oraz design takiego produktu, który będzie spójny z działalnością i wizerunkiem danej firmy.

Gry planszowe w roli nośnika reklamowego

Wśród proponowanych obecnie rozwiązań dla firm, znaleźć można personalizowane gry planszowe, gry karciane, a nawet puzzle reklamowe. Te pierwsze dają niemal nieograniczone możliwości personalizacyjne. Plansza do gry jest zazwyczaj duża i dobrze widoczna. Na jej powierzchni można zatem z powodzeniem zadrukować nie tylko grafiki składające się na przebieg gry, ale także ważne informacje związane z firmą. Jeśli chodzi zaś o spersonalizowane gry karciane, to tutaj z pewnością warto pomyśleć o stworzeniu gry z pytaniami, dotyczącymi historii, działalności i innych aspektów dotyczących marki. Zagranie w taką grę pozwoli nie tylko sprawdzić wiedzę pracowników, ale także sprawić, że wspólny czas, np. na spotkaniu integracyjnym przebiegnie w miłej i ciekawej atmosferze.

Własna gra czy personalizacja popularnej gry planszowej?

Chcąc stworzyć spersonalizowaną grę planszową dla naszej firmy, mamy dwie opcje do wyboru — stworzyć własną fabułę, czyli nową grę planszową, lub remake innej popularnej gry, dostosowując niektóre jej elementy do własnych potrzeb.

W przypadku gier planszowych można samemu lub z pomocą działu kreatywnego PortaArt zaprojektować wstępny wizerunek takiej planszy dodać do niej własną instrukcję gry oraz niezbędne gadżety, takie jak pionki, żetony, czy kości. Co ciekawe możemy także zaprojektować swoją własną grę karcianą ze specjalną talią kart zbudowaną na elementach nawiązujących do firmy.

Gdzie zamówić grę planszową na zamówienie?

PortaArt to znany nie tylko na rynku poznańskim, ale także krajowym rynku producent gier planszowych na zamówienie. W portfolio naszej marki znajdują się planszówki, gry karciane, i puzzle stworzone dla wielu znanych i renomowanych marek. Dlaczego to właśnie nam ufają klienci?

Po pierwsze jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem i profesjonalnym zapleczem maszynowym. W naszej firmie — zarówno w dziale kreatywnym, jak i na produkcji pracują wyłącznie wyspecjalizowane w swojej dziedzinie osoby, które każdego dnia czuwają nad prawidłowym przebiegiem zlecenia. Przy produkcji gier planszowych stosujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały — tworzymy przepiękne kartonowe plansze do gry, które wraz z upływem czasu nie tracą swoich kolorów, karty do gry odporne na rozdarcia, subtelne, ale jednocześnie bardzo ciekawe drobniejsze elementy gier planszowych, w tym żetony, kostki i pionki, a także instrukcje do gier, czy też same opakowania.