Personalizowane opakowania kartonowe – na specjalną okazję

portaart.pl > Drukarnia  > Personalizowane opakowania kartonowe – na specjalną okazję
Personalizowane Opakowania Dla Każdego zdjęcie nr 1

Personalizowane opakowania kartonowe – na specjalną okazję

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy produkt potrzebuje opakowania. Jako że czasy opakowywania towarów w szare jednolite kartony mamy już za sobą, trzeba wyjść naprzeciw konkurencji. Zdobycie odpowiedniej pozycji na rynku jest teraz możliwe chociażby przez stosowanie wysokiej jakości opakowań tekturowych. Opakowanie ma wiele celów, a odpowiednio przygotowane będzie odgrywać kluczową rolę w naszym przedsiębiorstwie. Ładne opakowanie to jeden z kluczowych elementów nowoczesnych strategii marketingowych.

Pudełka z logo firmy

Pudła kartonowe sprawdzają się w każdej działalności, która w jakiś sposób transportuje swoje towary. Duże opakowania zbiorcze służą do transportu większej ilości dóbr na raz, a mniejsze eleganckie opakowania jednostkowe służą do zabezpieczenia towaru drodze ze sklepu do nowego domu. Dlatego powierzchnia kartonu to doskonałe miejsce na umieszczenie loga firmy. Prezentacja loga to reklama firmy, która podczas zakupu większej ilości opakowań kosztuje bardzo mało. Na kartonach tego typu powinno się znaleźć logo firmy oraz jakaś grafika, która jasno określa co zawiera opakowanie. Oprócz tych informacji na opakowaniu powinny się znaleźć informacje o produkcie. Sama czcionka tekstu czy grafika powinna być utrzymana we wzornictwie ściśle powiązanym z marką. Kolorystyka i styl nie muszą razić w oczy, odpowiednio opracowane, minimalistyczne grafiki mogą wywrzeć lepsze wrażenie na kupujących. Odpowiednio zaprojektowana grafika dla kartonów firmowych to doskonałe medium reklamowe.

Pudełka na gadżety reklamowe

Ładne opakowania często są kojarzone z prezentami. Między innymi dlatego warto zainwestować w ładną grafikę na opakowaniach tekturowych. W takich opakowaniach można wręczać gadżety reklamowe czy też inne upominki firmowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą do siebie przekonać kontrahentów. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane opakowanie kartonowe to także doskonały środek do przekazywania upominków swoim pracownikom. Aby takie opakowanie było skuteczne, musi zawierać logo lub znak firmowy, ewentualnie motto firmy. Badania dowodzą że takie zachowania pozytywnie wpływają na wizerunek firmy, która posiada takie opakowania.

Opakowania reklamowe

Reklama jest dźwignią handlu, dlatego umieszczanie reklam na swoich opakowaniach jest znane nie od dziś. Pierwszym i najlepszym dowodem na tą tezę są reklamówki sklepowe. Praktycznie każdy sklep sieciowy posiada na swoim wyposażeniu reklamówki, w które pakuje się towar. Na reklamówkach często są nadrukowane hasła lub loga, dzięki którym można łatwo zidentyfikować pochodzenie reklamówki. Odpowiednio wykonane reklamówki będą z klientem przez dłuższy czas, zwłaszcza że odchodzi się od opakowań plastikowych na rzecz opakowań materiałowych i kartonowych. Dzięki temu trendowi, jedno opakowanie ma możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów. Dobrze zaprojektowane i wykonane reklamówki to także tania metoda reklamy, ponieważ koszt jednostkowy nadruku na opakowaniu jest niewielki, zwłaszcza przy zamówieniach masowych.

Opakowania wysyłkowe z nadrukiem

Praktycznym zastosowaniem opakowań jest ochrona towaru. W czasie transportu dobra muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Jednak te opakowania można także wykorzystać do promocji. Własny nadruk na opakowaniu to doskonałe medium marketingowe, które nie dość że jest tanie, to jeszcze idealnie nadaje się do promowania danego produktu czy marki. Opakowania wysyłkowe są bardzo ważną częścią procesu logistycznego a także częścią procesu sprzedaży. Jakość opakowania i nadruku świadczy o marce, przez co odpowiednio wykonana grafika wpływa na pozytywny odbiór całego przedsiębiorstwa. Dlaczego warto inwestować w personalizowane opakowania? Oryginalne opakowania zapadają w pamięć, sprzedają i zabezpieczają produkt, oraz wspierają kreowanie wizerunku. Dlatego każda firma powinna mieć swoje, spersonalizowane opakowania.