Plakaty na ścianie ― czy nadal robią wrażenie?

portaart.pl > Drukarnia  > Plakaty na ścianie ― czy nadal robią wrażenie?
Jakie tapety będą w modzie w 2022 roku?

Plakaty na ścianie ― czy nadal robią wrażenie?

Plakaty to tani, szybki i efektowny sposób na udekorowanie swojej przestrzeni w domu. Idealnie prezentują się w pomieszczeniach salonowych, ale nic nie stoi również na przeszkodzie, by plakat znalazł swoje miejsce w sypialni. Dzięki nim w okamgnieniu odmienimy swoją prywatną przestrzeń po pierwsze niskim nakładem kosztów i po drugie, bez zbędnego wysiłku.

Plakaty na ścianę ― co warto o nich wiedzieć?

W latach 90. plakaty stanowiły obowiązkowe wyposażenie każdego młodzieżowego (lecz nie tylko) pokoju. Najczęściej przedstawiały one wizerunki gwiazd sceny muzycznej pop oraz rock, a także sportowców, czy gwiazdy światowego kina.

Współczesne plakaty znacznie różnią się od tych, które wypełniały ściany naszego pokoju w czasach dzieciństwa. Obecnie prezentują się one znacznie lepiej zarówno pod względem jakościowym, jak i stylistycznym. Piękne krajobrazy, stylizacje retro, czy plakaty w stylu kinowym, to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje nam zaawansowany technologicznie druk plakatów. To jednak nie wszystko! Obecnie możemy nie tylko wybierać spośród gotowych produktów tworzonych na potrzeby masowej sprzedaży, ale także tworzyć własne plakaty na zamówienie, które tematyką i wyglądem będą ograniczały się wyłącznie do naszej wyobraźni.

Plakaty na ścianę ― do jakich pomieszczeń można je wprowadzić?

Plakaty na ścianę mogą przybierać różne wymiary i kształty. Co ważne, mogą być także oprawione w antyramę, lub metalową ramę, co tylko zwiększa ich atrakcyjność pod względem estetycznym.

Plakaty możemy z powodzeniem wprowadzić do salonu, sypialni, a także przedpokoju. Co więcej, coraz popularniejszym pomieszczeniem, w którym pojawiają się tego typu elementy dekoracyjne, jest również łazienka. W każdym z tych pomieszczeń możemy wieszać je pojedynczo, lub w formie tryptyku, czyli plakatu na ścianę składającego się z trzech odrębnych części, jednak po zawieszeniu tworzących jedną, efektowną całość.

Jaki plakat na ścianę wybrać?

Plakat zarówno ten zakupiony w znanej sieciówce, jak i produkt tworzony na zamówienie może stanowić ciekawy element dekoracyjny naszego wnętrza, oczywiście pod warunkiem, że będzie z jego wystrojem doskonale współgrał. Szczególnie opcja wyboru plakatu na zamówienie powinna być dla nas kusząca, bowiem daje możliwość stworzenia produktu dokładnie takiego, jaki byśmy chcieli codziennie podziwiać w swoim salonie czy sypialni.

Jakie plakaty na ścianę są obecnie na topie?

Zanim jednak podejmiemy decyzję dotycząca zakupu plakatu warto, abyśmy poznali najmodniejsze wzory, które są obecnie na topie wśród plakatów na ścianę.

Fotoplakaty

Najczęściej trafiają do druku plakaty, które wykonywane są ze zdjęcia, tzw. fotoplakaty. Są one doskonałym sposobem nie tylko na efektowną dekorację wnętrza, ale także rodzinną pamiątkę. Najczęściej są to sfotografowane przez nas krajobrazy ― góry, morze, a także miejska architektura.

Plakaty w stylu urban jungle

Nie ma wątpliwości co do tego, że w ostatnich latach do naszych mieszkań zawitał również styl urban jungle, w którym to pierwsze skrzypce grają duże motywy roślinne. Na plakacie w stylu urban jungle nie powinno zabraknąć dużych liści bananowca, monstery, czy imponujących liści palmy, na których mogą widnieć wielobarwne ptaki, nadające całości jeszcze bardziej egzotycznego klimatu.

Plakaty boho

Wśród propozycji plakatów na ścianę znajdzie się również coś dla miłośników stylu boho oraz osób testujących we wnętrzach typu “nude”. Takie plakaty stanowią połączenie geometrycznych form z delikatnymi motywami roślinnymi i minimalistyczną kolorystyką.