Pomysły na prezent na każdą okazję

portaart.pl > Drukarnia  > Pomysły na prezent na każdą okazję
Pomysły Na Prezent Na Każdą Okazję - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Pomysły na prezent na każdą okazję

Imponujący jubileusz, roczek dziecka i Dzień Matki łączy czas mile spędzony w gronie najbliższych, a także upominki. Takie prezenty powinny odpowiadać uroczystości i stopniu zażyłości z solenizantem, a tutaj mamy naprawdę spore pole do popisu. Coraz częściej pomysły na prezent wdrażane w życie są w drukarniach. Za pomocą prostych grafik czy grawerów przemienią każdy przedmiot w podarunki niezwykle bliskie sercu osoby obdarowanej.

Praktyczne prezenty

Niezależnie od okazji, kwiaty są zawsze mile widziane. Mamy okazję żyć w pięknych czasach, w których jest dostępnych wiele gatunków o każdej porze roku, nawet zimą. Podziwiamy je za piękno, delikatność, czasami za zapach. Jednak przede wszystkim za ich ulotność. Dlatego nierzadko łączymy je z dodatkowym upominkiem, nieco bardziej praktycznym.

Świetny pomysł na prezent, który przetrwa próbę czasu do Lightbox. Co to jest? Jest to swego rodzaju ramka podświetlana ledami. W domowych warunkach może stać się dodatkowym źródłem światła pomocniczego i nowoczesną dekoracją, którą można postawić w dowolnym miejscu, a nawet zawiesić na ścianie. Największą zaletą Lightboxów jest możliwość wymiany obrazu, którego kolory zawsze będą żywe i wyraźne.

Customizowana planszówka na prezent

Czas spędzony przy planszówkach w gronie znajomych to częsty wybór ludzi w różnym wieku. Dlatego warto iść tym tropem, analizując różne pomysły na prezenty. Można solenizantowi sprezentować całkowicie nową grę lub dodatki do niej. Można też pomóc uzupełnić już te posiadane o zagubione wcześniej elementy. Jednak można też wykazać się nieco bardziej kreatywnym podejściem…

Produkcja gier planszowych wydaje się zajęciem skomplikowanym. Jednak tak jak na rynku dostępnych jest sporo wersji np. Monopoly, tak i my możemy spersonalizować swoją ulubioną grę! Zmienić nazwy lokacji na takie nawiązujące do przeżytych wspólnie chwil i zmienić przy nich grafikę na odpowiadającą nastrojowi. Świetna zabawa przy takiej spersonalizowanej planszówce murowana! Ciekawą opcją jest także skorzystanie z oferty drukarni i zamówienie na podarunek pionków do gier czy specjalnych kostek.

Pomysł na prezent DIY

DIY to skrót od angielskiego sformułowania zrób to sam. A właśnie takie prezenty cieszą wiele osób najbardziej! W ścisłej czołówce można znaleźć rodziców, dziadków i najbliższych przyjaciół. Wykonać ręcznie, z małą pomocą pomniejszych gotowych elementów, można naprawdę wiele produktów. Cieszące się niezwykłą popularnością są np. kartki okolicznościowe DIY, biżuteria handmade czy figurki przynoszące szczęście.

Wycinanie laserowe odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Pozwala nadać wymagany kształt wybranemu materiałowi, który później posłuży jako element wieńczący dzieło. Może być wykonany z drewna czy metalu. W zależności od mocy maszyny można także zamówić wycinanie laserowe kamieni, skóry, tworzyw sztucznych, a nawet szkła.

Pomysły na prezent dla mamy, taty, przyjaciółki

Stopień zażyłości ma niebagatelny wpływ na wybór prezentów. Pojedyncza róża to miły gest, tak samo, jak długopis z grawerem czy czekolada. Jednak dla swoich blisko warto postawić na coś bliższego sercu. Skoro przeżyliśmy razem niejedno i mamy wiele pięknych wspomnień — także tych uwiecznionych na zdjęciach — to czemu by ich nie wspominać jak najczęściej?

W takim przypadku świetny pomysł na prezent to odejście od masowej produkcji i skupienie się na emocjach, zwłaszcza tych pięknych i dobrych. Dlatego warto podarować oprawione zdjęcia czy kolaże. Można także sprezentować album ze zdjęciami. Mimo galopującej cyfryzacji wydrukowane zdjęcia to przepiękna pamiątka.

Jak zapakować prezent?

Pomysł na prezent to nie wszystko. Bardzo ważną funkcję pełni także jego opakowanie. Przywykliśmy do kolorowych papierów, które czasami są niezastąpione. Jednak w niektórych przypadkach warto się skusić na gotowe pudełko — zwłaszcza dla fana zero waste, który później pudełko będzie mógł wykorzystać do przechowywania swoich bibelotów.

Produkcja opakowań ozdobnych rozwija się na tyle prężnie, że coraz częściej można zamówić opakowania ozdobne z wybranym przez siebie nadrukiem. Można wtedy zapakować prezent klasycznie, w sześcienne pudełko z kokardą. Można też wybrać bardziej kolorowe pudełko, z tłoczonymi wzorami czy nawet ornamentami wyciętymi laserowo!