Pudełka świąteczne czyli w co zapakować prezenty na gwiazdkę?

portaart.pl > Drukarnia  > Pudełka świąteczne czyli w co zapakować prezenty na gwiazdkę?
Jak Zapakować Prezent Świąteczny Na Gwiazdkę? zdjęcie nr 1

Pudełka świąteczne czyli w co zapakować prezenty na gwiazdkę?

Czujesz ten moment? Tak, ten okres jest szczególny! Jesteśmy coraz bliżej okresu świątecznego – czasu szczególnego dla nas i naszych bliskich. Warto więc pochylić się nad problematyką związaną z pakowaniem prezentów na gwiazdkę. Opakowania i pudełka świąteczne to nieodłączny element każdego prezentu – coś co nadaje mu szczególny wymiar. Jak zachwycić drugą osobę?  Jakie pudełka ozdobne wybrać na święta?

Dlaczego warto kupić opakowanie świąteczne

Tu nie chodzi nawet o tradycję. Pudełka świąteczne to coś co podkreśla, w pewnym sensie wyróżnia dany prezent, nadaje chwili jego wręczenia uroczystego charakteru, wyniosłości. Nie ma nic wspanialszego niż moment wręczenia prezentu niezależnie od tego czy dotyczy on dziecka czy osoby dorosłej. Opakowanie świąteczne pobudza naszą wyobraźnie, jest dodatkowym “smaczkiem”, który budzi ciekawość. Warto więc pochylić się dłużej nad tematyką wyboru eleganckiego opakowania lub pudełka świątecznego. Mamy nadzieję, że pomożemy Państwu wybrać najlepszą opcję w tym zakresie. A więc… zaczynajmy!

W co warto pakować prezenty świąteczne?

Pomijając tematykę wyboru prezentu świątecznego dla bliskich, warto abyśmy skupili się na tym w co i jak zapakować taki prezent? W tym zakresie mamy całkiem sporo możliwości, a ogranicza nas ta de facto jedynie nasza wyobraźnia. Do pakowania prezentów na gwiazdkę możemy wykorzystać następujące zasoby:

  • kolorowy papier ozdobny
  • szary papier pakowy
  • sznurek ozdobny
  • kolorową kokardę lub wstążeczkę
  • torby świąteczne z nadrukami
  • woreczki ozdobne na prezent
  • gotowe opakowania świąteczne
  • ozdobne pudełka świąteczne

W co zapakować słodycze – wybierz ozdobne pudełka świąteczne!

Słodycze to jeden z tych prezentów, którymi najchętniej obdarowujemy małe dzieci. Idealnym rozwiązaniem do pakowania słodyczy na gwiazdkę będę ozdobne pudełka świąteczne. W ofercie każdego producenta pudełek świątecznych znajdziemy sporo ciekawych wzorów, które z pewnością każdemu przypadną do gustu. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się pudełka ozdobne z okienkiem, takie które uchylają rąbek tajemnicy i wzbudzają w dziecku poczucie ciekawości.

Opakowania świąteczne – dla małych i średniej wielkości prezentów

Niezależnie od kształtu prezentu – czy będziemy mieć do czynienia z małym czy dużym upominkiem, warto jest skorzystać z gotowych opakowań świątecznych. Ich zaletą jest uniwersalność ponieważ znajdziemy opakowania świąteczne na prezenty każdej wielkości. Zazwyczaj ich design jest również elegancki, więc osoba obdarowana takim prezentem poczuje się wyróżniona. Co więcej niektórzy producenci umożliwiają opcję personalizacji takiego opakowania.

Sposoby pakowania małych i dużych prezentów świątecznych

Prezenty świąteczne są ważne, ale równie istotny jest także sposób ich pakowania. W zależności od rodzaju prezentu możemy dostosować do niego określoną metodę pakowania prezentu świątecznego.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest “pakowanie na cukierka”. Tą metodę najczęściej wykorzystuje się pakując kosmetyki. Jej mechanizm sprowadza się do wykorzystania papieru ozdobnego i wstążeczki lub kokardki, która stanowi elegancki akcent ozdobny. Pakowanie na cukierka jest opcją szczególnie korzystną jeżeli mamy do czynienia z małymi prezentami lub prezentami o niewielkich gabarytach.

Kolejnym często wykorzystywanym sposobem jest pakowanie poprzez wycięcie odpowiedniego rozmiaru papieru ozdobnego. Potocznie taka metoda zwana jest wycinanką. Polega ona na tym, że wycinamy określony fragment papieru ozdobnego, którym pokryjemy nasz prezent,  następnie umiejętnie wykorzystując jego obwód pakujemy go i przycinamy, tworząc po bokach tzw. skrzydełka. Górę zwieńczamy kokardką lub elegancką wstążeczką.