Puzzle jako motyw przewodni wesela

portaart.pl > Drukarnia  > Puzzle jako motyw przewodni wesela
Puzzle Jako Motyw Przewodni Wesela zdjęcie nr 1

Puzzle jako motyw przewodni wesela

Ślub i wesele to wyjątkowy czas w życiu Państwa Młodych. Już na długo przed tym wyjątkowym dniem próbują oni zaplanować każdy detal tak, aby ta uroczysta chwila na długo zapadła w pamięci nie tylko ich dwojga, lecz także wszystkich zebranych gości. Przez wiele miesięcy Pan Młody i Panna Młoda wybierają muzykę, salę bankietową, poczęstunek, ubrania i dopinają każdy szczegół tak, by żaden aspekt nie został pominięty i żadna wpadka nie miała miejsca.

Jednym z elementów, które trzeba zaplanować organizując ślub i wesele jest motyw przewodni. Możliwości jest naprawdę wiele, jednak wybór czegoś oryginalnego nie jest taki prosty. W poniższym tekście specjalnie dla Was opiszemy jedną z opcji na motyw przewodni ślubu, a mianowicie… puzzle! To niezwykle oryginalny pomysł będący metaforą dopasowania do siebie dwóch osób niczym dwa kawałki tej samej układanki. Zainteresowany? Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się jak prosta i efektowna jest organizacja wesela z puzzlami jako motywem przewodnim! Przyjemnej lektury!

Zaproszenia i zawiadomienia dla gości

Planowanie ślubu wymaga od Państwa Młodych szeregu przygotowań. Jedną z kwestii, która nie może być pominięta jest ustalenie listy gości i rozesłanie im zaproszeń. Podejmując się tego zadania można postąpić dwojako. Z jednej strony można zdecydować się na wysłanie im tradycyjnych zaproszeń ozdobionych np. rysunkami puzzli. Rozwiązanie to prezentuje się elegancko i jest korzystne cenowo. Z drugiej jednak strony można nieco zaszaleć i wysłać do gości puzzle! W zależności od kreatywności i upodobań Państwa Młodych może to być tradycyjna, prostokątna układanka złożona z 12-20 kawałków w klasycznym, kartonowym pudełeczku, jak również coś bardziej wymyślnego, np. drewniane puzzle-serce w lnianym woreczku. Możliwości jest naprawdę wiele! Obecnie wiele firm i drukarni wykonuje puzzle na zamówienie zgodnie z projektem zleceniodawcy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zaprojektować zaproszenia i zawiadomienia o ślubie dla gości i cieszyć się ich niepowtarzalnym designem!

Winietki

Kolejną kwestią wymagającą pomysłowości i dopracowania są winietki ślubne. Tradycyjne kartoniki złożone na pół i postawione obok talerza każdego z gości są nieco banalne i na pewno nie zapadną w pamięci Waszych gości. Zamiast nich dużo lepiej wykorzystać puzzle! Duże, kolorowe elementy układanki z imionami i nazwiskami gości nie tylko przykują ich uwagę, lecz także będą prezentować się oryginalnie i zachęcająco. Ciekawym pomysłem jest również wykonanie winietek – ludzików na kształt puzzli i postawienie ich w miejscu przeznaczonym dla gości. Jeśli na odwrocie takiego “ludzika” umieścimy dodatkowo napis “Dziękujemy za przybycie”, imiona Państwa Młodych i datę ślubu mogą one wówczas pełnić zarazem funkcję winietki i pamiątki dla gości.

Księga gości

Księga gości w postaci puzzli? Dlaczego nie! To oryginalny pomysł, który na pewno przypadnie do gustu gościom bawiącym się na Waszym weselu! Możliwości jest kilka. Możecie albo zamówić gładkie, kartonowe lub drewniane puzzle o matowym wykończeniu, a na których uczestnicy przyjęcia mogliby zapisywać życzenia, albo zdecydować się na jeden z gotowych projektów ksiąg dla gości dostępnych online.

Pamiątki dla gości

Pamiątki dla gości to drobiazgi, które uczestnicy wesela zabierają ze sobą do domu, by po latach móc wspominać ten wyjątkowy dzień. Jeśli zdecydowałeś się na organizację wesela z motywem przewodnim puzzli również wybierając pamiątki dla gości możesz postawić na coś tematycznie z nimi związanego, np. breloki do kluczy w kształcie puzzli lub pojedyncze, drewniane puzzle z wygrawerowaną datą ślubu i podziękowaniami za obecność. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby pamiątka dla gości była czymś bardziej wyjątkowym zawsze możesz zamówić w drukarni układanki z Waszym zdjęciem lub wzruszającym tekstem o miłości i podarować je gościom.