Puzzle reklamowe – czym są i jak je wykorzystać?

portaart.pl > Drukarnia  > Puzzle reklamowe – czym są i jak je wykorzystać?
Puzzle Reklamowe - Czym Są I Jak Je Wykorzystać? zdjęcie nr 1

Puzzle reklamowe – czym są i jak je wykorzystać?

Puzzle to ponadczasowa rozrywka łącząca pokolenia, polegająca na układaniu obrazków z części. Ciężko jest znaleźć osobę która nie znałaby puzzli i ich założeń. Co ciekawe, w dzisiejszych czasach puzzle to nie tylko źródło kreatywnej zabawy, ale także źródło reklamy. Puzzle reklamowe są skutecznym przekaźnikiem reklamowym które wspomagają procesy marketingowe wielu przedsiębiorstw.

Rola puzzli reklamowych

Wiodącą rolą puzzli zawsze była rozrywka. Kreatywne spędzanie czasu powoduje u ludzi poprawę samopoczucia, a ułożenie dużego obrazu z setek puzzli powoduje u nas poczucie spełnienia. Puzzle są świetnym umilaczem czasu a do tego nie wymagają drogich dodatków, komputera czy konsoli do gier. Aby zacząć swoją przygodę z puzzlami wystarczy posiadać odrobinę wolnej, płaskiej przestrzeni, takiej jak stół. Gdy jednak mamy mały stolik i duży obraz do ułożenia, warto pomyśleć o zakupie antyramy. Posiadając antyramę możemy położyć ją na ziemi i bezpośrednio na niej układać nasze puzzle. W dzisiejszych czasach puzzle z nadrukami zaczynają także pełnić nową rolę. Coraz więcej firm reklamuje się za pomocą małych prezentów firmowych, między innymi puzzli reklamowych. Taki prezent zawsze zostaje w pamięci klienta, tym bardziej że większość osób nie wyrzuca puzzli, a ewentualnie przekazuje je dalej w rodzinie.

Co można umieścić na puzzlach?

Na puzzlach można umieścić na co tylko się ma ochotę. Większość puzzli posiada wzory inspirowane bajkami dla dzieci, postaciami filmowymi tudzież z aktorami. Wszystko zależy od rodzaju działalności gospodarczej jaką prowadzimy a także naszego asortymentu. Przykładowo, prowadząc salon sprzedaży aut osobowych można swoim klientom rozdawać puzzle z autami, którymi handlujemy. Gdy klient przyjdzie obejrzeć pojazd ale się nie zdecyduje na zakup, puzzle będą mu przypominać jak pojazd wygląda a także będzie go podświadomie namawiał do zakupu.

Aby określić, co powinno być na puzzlach należy także określić grupę docelową klientów. Dla dzieci głównymi motywami przewodnimi powinny być bajki i postacie z bajek, podczas gdy dla dorosłych powinny to być motywy filmowe lub fotografie. Gdy mamy problem z wyborem motywu przewodniego na naszych puzzlach, powinniśmy wybrać ładnie oprawione logo naszej firmy – jest to rozwiązanie sprawdzone, jednak mniej efektywne.

Na rynku materiałów promocyjnych jest całe mnóstwo przedmiotów które przedsiębiorstwa wybierają do wspomagania swojej kampanii marketingowej. Przedmioty takie jak długopisy, breloki, ekologiczne torby, koszulki, kubki, notatniki czy puzzle to doskonałe środki przekazu. Przedmiotów do wyboru jest niezliczona ilość, a nas ogranicza tylko wyobraźnia i budżet.

Rodzaje puzzli

Dzisiejsze czasy posiadają ogromny wybór puzzli. Od puzzli drewnianych, przez puzzle 3D do puzzli piankowych, magnetycznych, przesuwanych i w końcu tradycyjnych. Wybór jest tak szeroki że każda zainteresowana tym rodzajem marketingu firma znajdzie dla siebie optymalny wybór. Puzzle mogą się różnić materiałem wykonania i strukturą jak również ilością elementów i skomplikowaniem nadrukowanego wzoru. Wszak to wzór i ilość elementów odpowiada za trudność całego zestawu puzzli, a warto pamiętać by nie przesadzić z poziomem trudności. Dla laików układanie puzzli nie może być za trudne gdyż mogą się szybko zdenerwować i porzucić wykonywaną czynność a to może spowodować odwrócenie się klienta od przedsiębiorstwa.

Podstawowe zalety puzzli

Puzzle z nadrukiem sprawdzą się jako prezent zarówno gdy obdarowywany jest dzieckiem jak i dorosłym. Puzzle zapadają w pamięć i każdy kto kiedyś układał puzzle, na pewno do nich wrócił. Układanki są prezentem praktycznym, a układanie ich od czasu do czasu dobrze odpręża. W sytuacji gdy klient układa puzzle promocyjne możemy być pewni że przypomni sobie hasło promocyjne naszego przedsiębiorstwa. Jako że każde puzzle układa się przez dłuższy czas można wziąć za pewnik że dobrze umieszczone hasło promocyjne zostanie w pamięci osoby układającej przez długi okres czasu a to z kolei może przyczynić się do pozyskania potencjalnego klienta.

Puzzle zawsze były dobrym pomysłem na prezent, a chwili obecnej na rynku znajduje się sporo firm które pozwalają na pełną personalizację zestawu puzzli. Dostosowanie układanki do swoich lub cudzych wymagań poprzez wybór fotografii to tylko jedna z możliwości.

Warto podkreślić edukacyjny charakter układanek z nadrukiem. Możliwość dostosowania struktury a także ilości elementów pozwala dostosować stopień trudności do potrzeb odbiorcy. Zamawiając spersonalizowane puzzle mamy wpływ na ich wygląd co powoduje że taki prezent jest wyjątkowy. Układanie puzzli z nadrukiem rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię a także uczą skupienia. Oprócz tego zapewniają dużo czasu spędzonego z rodziną na wspólnej zabawie. Z jednego opakowania puzzli cała rodzina może mieć zabawę na długie godziny a czasami nawet na kilka dni układania.

Puzzle z nadrukiem często są traktowane jako ozdoba. Gdy w końcu ułożymy duży zestaw puzzli, możemy go przełożyć na antyramę, a następnie powiesić na ścianie jako trofeum. Dlatego przedsiębiorstwa powinny wybierać ładne zdjęcia, na które można patrzeć codziennie bez ryzyka znudzenia się. Małe logo firmy umieszczone w którymś z rogów lub na zdjęciu powinno wystarczyć jako promocja.