Rola kartonu w biznesie

portaart.pl > Drukarnia  > Rola kartonu w biznesie
Jak Kartony Pomagają Nam Prowadzić Biznes? zdjęcie nr 1

Rola kartonu w biznesie

Prowadzenie biznesu nie polega wyłącznie na otrzymywaniu zleceń, wykonywaniu zadań i wystawianiu faktur. Ilość czynności, którymi należy się zajmować podczas prowadzenia działalności jest wręcz przytłaczająca, a z wielu spraw zdajemy sobie sprawę dopiero gdy się pojawią. Większość problemów da się jednak rozwiązać dzięki odpowiedniej logistyce. Jak w tym wszystkim mogą pomóc kartony?

Najczęstsze zastosowanie kartonów – łatwość transportu

Przenosiny biura, wyjazdy służbowe, prezentacje towarów, te i wiele innych sytuacji, wymaga od nas bezurazowego transportu rzeczy. Tutaj mamy kilka opcji do zabezpieczania przedmiotów. Folie bąbelkowe, folie stretchowe oraz kartony stanowią najczęstszy wybór. Warto przy tym zaznaczyć, że nawet jeśli wybór padnie na folię, to często niezbędny będzie również karton. Do tego karton jest z tych trzech rozwiązań najbardziej ekologiczny, jest to w gruncie rzeczy sklejony papier, więc jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż polimerów tworzących folię. Jest też stosunkowo tani i zwykle może zostać użyty wielokrotnie.

Przygotowanie stanowiska firmowego

Często za przygotowanie stanowiska firmowego na targach lub konferencjach bierzemy się na ostatnią chwilę. Czy to przez późną decyzję, czy przez słabą pamięć, niezależnie od przyczyny musimy wymyślić coś na szybko. Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu akcesoriów firmowych i tablic, to karton zastąpi je całkiem przystępnie. Postawienie kilku standów lub ścianek reklamowych powinno zapewnić nam profesjonalny wygląd stanowiska firmowego. Druk standów reklamowych przebiega bardzo szybko, dlatego można się na niego zdecydować nawet gdy goni nas czas. Dodajmy do tego ekspozytory kartonowe z ulotkami i właściwie mamy wszystko co powinno zawierać stanowisko, również ze strony praktycznej.

Sprzedaż wysyłkowa

Bez kartonów prowadzenie sklepu internetowego graniczyłoby z cudem. Są nie tylko tanim sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa przesyłce, ale również dobrym sposobem na reklamę. Szczególnie jeśli włoży się w proces pakowania trochę inwencji twórczej. W Internecie krążą zdjęcia kartonów do pizzy, na których ludzie mogli zażyczyć sobie rysunek lub napis. Pizzerie, które to wprowadziły zyskały dużą popularność i zwiększony ruch. Czasem więc warto dać coś dodatkowo od siebie, a wróci to do nas z nawiązką. Wystarczy drobny napis, a klient po odbiorze przesyłki może poczuć się szczególnie, czego dobrym przykładem są napisy pod kapslami tymbarków.

Przechowywanie dokumentacji i porządek w biurze

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością przechowywania ogromnych ilości faktur, umów i innych dokumentów. Po jakimś czasie segregatory przestają dawać radę z przechowywaniem tej całej makulatury. Doskonale wtedy sprawdzą się kartony ozdobne, które nie tylko zaprowadzą papierologiczny porządek, ale także poprawią ogólny wygląd biura. Pozwolą oszczędzić wydatków na kolejne regały i segregatory. Relatywnie w kartonach dokumenty są przechowywanie “gęściej”, więc zaoszczędzi nam to również miejsce w biurze. Oraz jak już zostało wspomniane w pierwszym akapicie, tak zapakowane dokumenty będą znacznie łatwiejsze w transporcie w przypadku zmiany siedziby firmy.

Inne niekonwencjonalne zastosowanie kartonów

Jak karton może poprawić organizację w firmie? Okazuje się, że postawienie w biurze kartonowego pojemnika z przegródkami poprawia komunikację w firmie i sposoby jej funkcjonowania. Takie kartony dzielą się na dwa rodzaje:

Karton imienny – każdy pracownik w biurze posiada swoją przegródkę. Każdy inny może do niej wrzucać wiadomości i informacje. Jest to niejako powrót do systemu starych skrzynek pocztowych. Ma to taką przewagę nad skrzynką e-mailową, że informacje i wiadomości można fizycznie zobaczyć. A jak coś ma formę fizyczną, to nabiera większego znaczenia.

Karton zadaniowy – tutaj przegródki określają stopień wykonania określonych zadań. Jakieś zadanie może być w kategorii planowane/oczekujące/wykonane. Wszystko zależy od branży i inwencji twórczej. Niezależnie od nazw, taki karton zdecydowanie pomoże rozwiązać niektóre problemy logistyczne.