Szklane panele w aranżacji wnętrz – wady i zalety takiego rozwiązania

portaart.pl > Drukarnia  > Szklane panele w aranżacji wnętrz – wady i zalety takiego rozwiązania
Szklana aranżacja sklepu

Szklane panele w aranżacji wnętrz – wady i zalety takiego rozwiązania

Szklane panele na przestrzeni kilku ostatnich lat sporo zyskały na popularności. Polecane są nawet przez najbardziej znanych projektantów i designerów wnętrz. Nie są one ani kosztowne, ani trudno dostępne, za to bardzo oryginalne i efektowne. Już przy niewielkim nakładzie finansowym możemy stworzyć nieszablonowe wnętrze, a możliwość nakładania na ich powierzchnię dowolnego nadruku zdecydowanie podnosi ich walory estetyczne. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, poznaj wszystkie zalety i wady, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. 

Druk na szkle – innowacyjne rozwiązania aranżacyjne

Druk na szkle jest ciekawym i jednocześnie efektownym rozwiązaniem, który można wykorzystać w wielu aranżacji wnętrz. Pozwala on na kreowanie wystroju wnętrz według indywidualnych potrzeb i upodobań.

Technika druku na szkle wykorzystywana jest przede wszystkim przy produkcji szklanych paneli. Z ich pomocą można stworzyć efektowną aranżację kuchenną oraz łazienkową. Doskonale zastępują płytki montowane nad kuchennym blatem, ale równie dobrze prezentują się na ścianie w łazience. Oprócz zachwycającego efektu stylistycznego powiększają one optycznie wnętrze i są bardzo trwałe.

Zalety szklanych paneli

Jak już wspomnieliśmy, szklane panele wykorzystywane są przede wszystkim w aranżacji kuchni i łazienki. Ich niewątpliwą zaletą jest szeroki wariant możliwości, jeśli chodzi o zadrukowywane grafiki. Mogą to być np. szklane panele z wzorem 3D nawiązującym do gotowania oraz wiele innych. 

Tego typu produkty stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Są nowoczesne, estetyczne i lekkie, ale co najważniejsze, mogą z powodzeniem zastąpić mało estetyczne płytki nad kuchennym blatem, czy udekorować ścianę w łazience. Na szklane panele z nadrukiem warto zdecydować się również ze względu na ich wysoką trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także wilgoć. W tym przypadku ciężko o jakiekolwiek zarysowanie, pęknięcie, czy odprysk. Ponadto woda np. pod prysznicem nie przedostaje się pod panele, dzięki czemu ściany są wolne od wszelkich zanieczyszczeń, grzybów i pleśni. 

To, co zdecydowanie przemawia na korzyść szklanych paneli do kuchni to łatwość ich czyszczenia. Wystarczy wilgotna ściereczka, by szybko i sprawnie usunąć wszelkie zabrudzenia, w tym tłuszcz osadzający się podczas smażenia. 

Wady szklanych paneli 

Jeśli dany produkt posiada zalety, musi mieć również jakieś wady. I choć w przypadku szklanych paneli trudno jest się o cokolwiek przyczepić, to my znaleźliśmy dwa mankamenty, o których warto wspomnieć. Mowa przede wszystkim o użytkowaniu paneli w łazience wokół umywalki lub prysznica. Osadzające się na szklanej powierzchni osady z mydła, pianki i żele do kąpieli mogą powodować uciążliwe do usunięcia zacieki. Można jednak sobie z nimi poradzić, używając odpowiednich detergentów i regularnie czyszcząc ich powierzchnię. Na uwagę zasługuje również brak większych możliwości przy chęci wywiercania dodatkowych otworów. 

To jedyne mankamenty, jakie udało nam się znaleźć, jeśli chodzi o użytkowanie szklanych paneli. W tym przypadku korzyści płynące ze stosowania tego typu produktu przemawiają za tym, by wykorzystać je we własnym wnętrzu.

Podsumowanie!

Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, która szybko, sprawnie i przede wszystkim profesjonalnie wykona dla Ciebie usługę druku na szkle, to koniecznie zapoznaj się z ofertą drukarni internetowej PortaArt. Jesteśmy firmą z Poznania, jednak realizujemy zlecenia dla klientów z całej Polski. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz nowoczesne maszyny, które pozwalają nam realizować nawet najbardziej złożone projekty. Zapraszamy do kontaktu z nami!