W jakie pudełka pakować produkty handmade?

portaart.pl > Drukarnia  > W jakie pudełka pakować produkty handmade?
W Jakie Pudełka Pakować Produkty Handmade? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

W jakie pudełka pakować produkty handmade?

Handmade, DIY, rękodzieło – tak nazywa się produkty, które wytwarzane są samodzielnie. Rękodzieło to nie tylko sposób na wyrażenie siebie, to także bardzo dobry pomysł na biznes. Produkty tworzone ręcznie i z pasją zyskały w internecie ogromną popularność. Co więcej, takie wyjątkowe przedmioty wymagają wyjątkowej oprawy – od A do Z. Dlatego warto zadbać o odpowiednie opakowania produktowe. Jakie pudelka najlepiej sprawdzają się w przypadku rękodzieła? Na co powinieneś postawić? Jakie trendy podobają się klientom? Odpowiadamy na wszystkie pytania – zapraszamy do lektury.

Wyjątkowy produkt = wyjątkowe opakowanie produktowe

Skoro tworzysz tak wyjątkowe produkty rękodzielnicze, to musisz zadbać o to, aby cała otoczka wokół Twojego produktu była dopracowana w najmniejszym szczególe. Nie możesz wysłać klientowi zamówienia z poczuciem, że czegoś jednak w nim brakuje. Wkładasz w swoją pracę całą masę zaangażowania i serca, zależy Ci więc na tym, aby klient też to poczuł prawda? Dlatego przepiękne produkty handmade warto dopełnić opakowaniem, które będzie współgrało z Twoim asortymentem i zachwyci wszystkich odbiorców.

Produkty handmade są niepowtarzalne. Każdy z nich wykonywany jest własnoręcznie, z oddaniem i pasją, często przez długie godziny, dlatego jest jedyny w swoim rodzaju. Rękodzielnicze świece sojowe, biżuteria, słodkości, ubrania i akcesoria, makramy, kosmetyki czy kartki okolicznościowe – wszystko zachwyca na swój sposób. Trudno więc wyobrazić sobie takie małe dzieła sztuki zapakowane w wygnieciony karton, czy plastikową torebkę! Produkty handmade to towar luksusowy, właśnie dlatego odbiorcy są w stanie zapłacić za niego nieco większą cenę. A Twoim zadaniem jest sprawić, żeby pierwsze wrażenie klienta było jak najbardziej pozytywne. Dlatego eleganckie opakowanie produktowe jest tak istotne! Wyjątkowe, estetyczne pudełka już na samym początku budują pozytywny odbiór marki i produktu.

Jakie opakowanie produktowe wybrać dla przedmiotów handmade?

Produkty handmade, jak mało który towar, budują wyobrażenie o jego twórcy i marce. Dlatego nie możesz pozwolić sobie na to, by opakowanie nie współgrało z całą wizualną i twórczą otoczką Twoich produktów. Na jakie opakowania produktowe warto więc się zdecydować?

Minimalistyczne, ale eleganckie pudełka w stylu eko zdecydowanie sprawdzają się wśród produktów handmade. Dbanie o środowisko jest niesamowicie istotne i coraz szersza rzesza odbiorców bardzo zwraca na to uwagę. Produkty handmade są szczególne i wyjątkowe i chociażby za względu na fakt, że wykonywane są ręcznie, powszechnie uznawane są za takie, które nie szkodzą matce naturze. Dlatego i opakowanie takiego produktu powinno wpisywać się w trend eko.

Warto postawić więc na:

  • drewniane opakowania produktowe, 
  • opakowania z tektury falistej, 
  • opakowania z tektury litej

Oczywiście trzeba skupić się także na personalizacji i odpowiednich uszlachetnieniach. Nadruk na opakowaniach produktowych daje naprawdę szerokie możliwości! Dzięki niemu swoje wymarzone pudełko możesz ozdobić logo firmy, hasłem marki czy podziękowaniami lub dedykacją dla klienta. Nowoczesne technologie druku zapewniają maksymalną trwałość i wierne odzwierciedlenie wzoru, dlatego można być pewnym, że wyjątkowe pudełko pozostanie z Twoim klientem na bardzo, bardzo długo.

Opakowanie do produktów handmade – jak je wybrać?

To, na które opakowanie produktowe się zdecydujesz, zależeć powinno od kilku czynników. Przede wszystkim warto, żebyś odpowiedział sobie na pytanie, czego Twój odbiorca od Ciebie oczekuje. Przyjrzyj się wartościom i wizji swojej marki. Pamiętaj, że wszystko powinno ze sobą współgrać. Dzisiejsi odbiorcy oczekują spójności, personalizacji, poczucia wyróżnienia i indywidualnego traktowania. Dlatego swoim wyjątkowym dziełom, musisz zapewnić wyjątkową oprawę. Tworzysz biżuterię? Dobrze sprawdzi się kartonowe pudełko z magnetycznym zamknięciem. Produkujesz sojowe świecie? Makramy? Dodatki? Zdecyduj się na kartonik fasonowy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.Jeśli chcesz się poradzić lub skonsultować – skontaktuj się z nami. Nasza wiedza, wieloletnie doświadczenie i bogate zaplecze maszynowe pozwolą nam pomóc Ci w wyborze idealnego opakowania produktowego dla Twojego biznesu!