Wszystko co musisz wiedzieć o puzzlach magnetycznych

portaart.pl > Drukarnia  > Wszystko co musisz wiedzieć o puzzlach magnetycznych
Puzzle Magnetyczne - Co Warto Wiedzieć, Czy Warto Kupić? zdjęcie nr 1

Wszystko co musisz wiedzieć o puzzlach magnetycznych

Choć popularność standardowych puzzli jest niewiarygodnie wysoka, to ich magnetyczne odpowiedniki również cieszą się dynamicznym wzrostem zainteresowania wśród kupujących. Trudno mówić w tym przypadku, że nowoczesność wypiera standardowe rozwiązanie, ale z pewnością puzzle magnetyczne, także te w wydaniu 3D mają wiele zalet. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze z nich.

Magnes jako element nowoczesności w puzzlach

Każdy produkt ewoluuje. Czasem ta ewolucja okazuje się niewypałem, czasem tylko alternatywnym rozwiązaniem, które funkcjonuje gdzieś obok, jako osobny produkt. Chyba to drugie określenie doskonale pasuje do puzzli magnetycznych, które nie wyparły z rynku tradycyjnych rozwiązań, ale są ich dodatkowym uzupełnieniem – prezentując pewien powiew świeżości. Znamy zalety edukacyjno-rozwojowo-analityczne standardowych puzzli. Te w nowym wydaniu także je posiadają, ale poprzez wdrożenie mechanizmu magnetyczności, dają nam nieco inne możliwości.

Układanki magnetyczne mogą być świetną formą zabawy dla całej rodziny. Ich zaletą jest to, że stymulują umysł, zmuszając go do analitycznego myślenia, łączenia w pary określonych części, analizowania danych. Zaletą puzzli magnetycznych jest bez wątpienia także uniwersalność. Niezależnie od wieku twojej pociechy są bezpieczne dla jej zdrowia – choć oczywiście jest to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej pewnego wieku. Wynika to z możliwości intelektualnych.

Jakie są różnice między puzzlami tradycyjnymi, a magnetycznymi?

Puzzle tradycyjne towarzyszą nam od niepamiętnych czasów. Ich zalety doskonale znamy. Jeżeli chodzi o wygląd to nie różnią się zbytnio od swoich magnetycznych zamienników. Zasadnicza różnica sprowadza się do tego, że puzzle magnetyczne jak sama nazwa wskazuje mają wbudowany magnes, dzięki czemu łatwiej jest dopasować pewne elementy obrazka.

Drugą zasadniczą różnicą jest przestrzenność puzzli magnetycznych. Zwykłe puzzle możemy układać na podłodze, na biurku czy na stole – generalnie na powierzchni płaskiej. W przypadku puzzli 3D nie mamy takich ograniczeń, ponieważ można je układać np. na lodówce.

Zalety puzzli magnetycznych

Układanki magnetyczne dla dzieci posiadają szereg niepodważalnych zalet. Interesujący jest tutaj zwłaszcza sam mechanizm działania puzzli magnetycznych. O ile w puzzlach tradycyjnych sprawa jest prosta i element pasuje lub nie do drugiego o tyle tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Tak naprawdę magnetyczna układanka daje dzieciom dwa rozwiązania: pierwsze – puzzle mogą się od siebie odpychać, jeżeli elementy nie pasują do spójnej koncepcji, drugie – puzzle idealnie pasują do siebie i nie odczepiają się w przypadku “dopasowania”. Bardzo fajne zastosowanie, które sprawia dużo frajdy przy układaniu!

Z mechanizmem “magnetyczności” wiąże się także inna istotna cecha – ład i porządek. Tak to prawda! Dzieci układające zwykłe puzzle, zwłaszcza te wielkoformatowe potrafią zrobić niezły bałagan i pogubić po całym domu pojedyncze elementy. Tutaj sytuacja jest nieco inna, bo raz ułożony obrazem trzyma się razem i wymaga dość dużej siły, aby ponownie rozdzielić elementy. Puzzle magnetyczne nie odpadają bowiem samoistnie!

Puzzle 3D magnetyczne – rozwiń przestrzenność swojej pociechy

W tym artykule postanowiliśmy wspomnieć także o nieco innym rozwiązaniu związanym również z zastosowaniem magentyczności. Mamy tutaj na myśli puzzle magnetyczne 3D. Pozwalają one tworzyć niesamowite bryły, które ograniczyć może jedynie dziecięca wyobraźnia. Nie ulega wątpliwości, że podczas zabaw układanką magnetyczną dla dzieci, także tą w wymiarze trójwymiarowym zdolności manualno-intelektualne naszego dziecka będą się rozwijać.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się kupić standardowe puzzle, puzzle magnetyczne czy puzzle 3D – zawsze będzie to sprawdzone rozwiązanie. To zysk nie tylko dla Twojej pociechy, ale także czasu dla nas samych. Dziecko zajęte układaniem puzzli, poświęci na to sporo czasu, który my będziemy mogli sobie zagospodarować.