Wycinanie laserowe i jego nieograniczone możliwości

portaart.pl > Drukarnia  > Wycinanie laserowe i jego nieograniczone możliwości
Wycinanie Laserowe I Jego Nieograniczone Możliwości - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Wycinanie laserowe i jego nieograniczone możliwości

Reklama zewnętrzna to jedna z najbardziej klasycznych form promocji. Każda firma nawet ta działająca głównie w internecie z niej korzysta. Nie zawsze są to wielkoformatowe billboardy, jednak szyldy, tablice czy oznaczenia są przydatne w każdym biznesie. Wycinanie laserowe otworzyło wiele możliwości, dlatego ta metoda jest tak często stosowana w produkcji różnorakich mniejszych i większych nośników reklamowych. Co oferuje ta metoda i dlaczego tak często jest wykorzystywana?

Zalety wycinania laserowego

Technologia pozwalająca wykorzystać wycinanie laserowe na skalę przemysłową zastąpiła wiele narzędzi, dzięki zastosowaniu tylko jednej techniki. Oznacza to, że nożyczki i specjalistyczne noże nie były już potrzebne, nawet do wykonania bardzo precyzyjnych projektów. Obróbka laserowa może być wykorzystana do mnóstwa materiałów od delikatnych bawełny i skóry po metal czy drewno. Ta właściwość sprawia, że laser wykorzystuje się w produkcji gadżetów reklamowych, gier planszowych czy też elementów wystroju wnętrz. Obecnie trudno znaleźć surowiec, który nie nadaje się do potraktowanie go tą metodą. Warto pamiętać, że wykończenie brzegów jest gładkie i nie pozostawia nieestetycznej faktury. Wycinanie laserowe to rodzaj obróbki cieplnej, dlatego materiały poddawane tej metodzie się nie niszczą. Krawędzie są lekko nadtapiane i nie łamią się podczas wycinania. Jest to zauważalne zwłaszcza przy obróbce takich tworzyw pleksi, gdzie brzegi są estetycznie i gładko zakończone. Cięcie tkanin też ma swoje zalety, ponieważ materiał nie strzępi się po wykonaniu obróbki. Zastosowanie lasera jest szybkie i praktycznie od razu daje gotowy produkt.

Grawerowanie – precyzja na najwyższym poziomie

Grawerowanie jest bardzo popularne w przemyśle biżuteryjnym. Wymaga wysokiego stopnia dokładności, ponieważ w innym wypadku jego wykonywanie będzie bezcelowe. Grawer musi być estetyczny i wyraźny. Ten rodzaj zdobienia zyskuje popularność również w branży reklamowej. Grawerowanie na gadżetach reklamowych, czy metalowych tabliczkach jest dobrym sposobem na personalizację prezentów i nagród. Jeżeli szukasz sposobu na wprowadzenie drobnych skomplikowanych wzorów na Twoim projekcie, to laser prawdopodobnie będzie dobrym wyborem.

Dzięki nowoczesnym metodom obróbki cieplnej materiałów, w jednym miejscu możesz wykonać szereg projektów. Od gadżetów wykonanych z drewna po tablice z plexi czy PVC. Wycinanie laserowe jest jedną z technologii, która niezwykle urozmaiciła branżę reklamową. Bardzo często wykonujemy zlecenia dla naszych klientów z pomocą ploterów laserowych. Nieograniczone możliwości, jakie oferują, pozwalają na realizację nawet najbardziej kreatywnych projektów. Wykonujemy precyzyjne cięcia i wzory, które sprawdzą zarówno na zewnątrz, jak i w biurach czy domach prywatnych.

Prześlij do nas swój projekt, a my chętnie wykonany go bezpieczną i skuteczną metodą, która gwarantuje estetyczny efekt. Daj się ponieść wyobraźni i pozwól nam stworzyć reklamę, która wyróżni Twoją firmę spośród konkurencji.